Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar öncelikle selamlar ben 2007 model yamaha ybr 125 sahibiyim son günlerde motorumda şu sorun var kontağı çevirip marş düğmesine basıyorum marş motoru gayet güzel çalışıyor ama motor bazen çalışıyor bazen çalışmıyor bujisini daha yeni değiştirdim sorun onda değilmiş aynı sorun devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Akü zayıflamış olabilir belki..

Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü zayıflamış olabilir belki..
    aküde herhangi bir sorun olduğunu zannetmiyorum çünkü marş motoru sorunsuz basıyor

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili arkadaşım seni sorunun büyük ihtimalle endiksiyon bobini ile alakalı bir durumdur yani ateşleme sorunu gibi görünüyor fakat buradan kimse çok detaylı bir şey söyleyemez , ancak genel pratikte cevaplayabilirler, buda derdine çare olacaksa ne mutlu ... kal sağlıcakla..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Büyük ihtimalle benzin sisteminde dolayısıyla karbüratöründe bir sorun var. Tam olarak bilmiyorum ama karbüratörden olduğunu söyleyebilirim. Benzin-hava oranın bozulmuş olabilir yada depodan karburatore benzin zor gidiyor olabilir tıkanıklık olabilir.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım seni sorunun büyük ihtimalle endiksiyon bobini ile alakalı bir durumdur yani ateşleme sorunu gibi görünüyor fakat buradan kimse çok detaylı bir şey söyleyemez , ancak genel pratikte cevaplayabilirler, buda derdine çare olacaksa ne mutlu ... kal sağlıcakla..
    teşekkürler ilgilendiğin için bu parçada sorun olabilir bujiyi çıkarıp marşa basıyorum buji bazen çakıyor bazen çakmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle benzin sisteminde dolayısıyla karbüratöründe bir sorun var. Tam olarak bilmiyorum ama karbüratörden olduğunu söyleyebilirim. Benzin-hava oranın bozulmuş olabilir yada depodan karburatore benzin zor gidiyor olabilir tıkanıklık olabilir.
    karbüratörde herhangi bir sorun yok benzin hortumunda herhangi bir pislik yok

akü zayıf ola bilir gabriyatore benzin çıkmıya bilir , elektirik merkezinin kablosu çıkmış ola bilir depo çatlak ola bilir benzin çekemez sorun bunlar ola bilir

Motosikleti
    nx4 falkon
    Ayak marşında durum nedir problem varmı.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı 08hopa08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü zayıf ola bilir gabriyatore benzin çıkmıya bilir , elektirik merkezinin kablosu çıkmış ola bilir depo çatlak ola bilir benzin çekemez sorun bunlar ola bilir
    Amma çok olabilir kullanmışsın. bu arada gabriyator nedir?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yapman gerekenleri sırası ile yazıyorum... eline bir adet wd 40 alıyorsun kontağın içine sıkıyorsun.... en az 20 sefer açıp kapıyorsun.... sonra karbüratörü açıp içinde bulunan memeleri temizliyorsun sorun kalmıyor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)