Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 HS KOLTUK VE ARKA AMORTİSÖR

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Arkadaşlar merhaba motorumla ilgili bi kaç soru soracağım ben hep artçı ile biniyorum.Tek bindiğimde ise motor yolda giderken aşırı zıplıyor ustaya amortisörün ayarı var mı diye sorduğumda mondial 150 hs lerin amortisörünün ayarlanamayacağını söyledi.Tek bindiğimde motordan fırlıycakmışım gibi bi his veriyor.kasislerden yavaş geçsem bile arka taraf hopluyor ben bile havaya kalkıyorum.Bunun çaresi nedir bir de mondiale uygun döşeme var mı bildiğiniz daha geniş tutamaçlı felan
    Artun K.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    %99.9 senin arka amortisorler patlak olmalı

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %99.9 senin arka amortisorler patlak olmalı
    Peki neden patlar bu amortisor cunku motor 10 aylik ben hic dusmedim ve hor kullanmadim tabi butun sokaklar cukurlu oldugu icin kacamadigim ve girdigim cukurlar olmustur ama dedigim gbi buna bi care bulmam lazim tek binince haldir huldur gidiorum yani ufak bi kasiste bile sarsiyor beni firlaticakmis gbi 2 kisi 160 kiloyuz ben tek 100 kiloyum acaba agirliktan mi patladi.

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki neden patlar bu amortisor cunku motor 10 aylik ben hic dusmedim ve hor kullanmadim tabi butun sokaklar cukurlu oldugu icin kacamadigim ve girdigim cukurlar olmustur ama dedigim gbi buna bi care bulmam lazim tek binince haldir huldur gidiorum yani ufak bi kasiste bile sarsiyor beni firlaticakmis gbi 2 kisi 160 kiloyuz ben tek 100 kiloyum acaba agirliktan mi patladi.
    valla nedenini bilmiyorum ama anlattığına bakılırsa patlak olmalı
    ancak o zaman dediğin gibi olur

hımm ama belkide yanlış anladım ben, sonuçta forumda yazılanlardan tahmin ediyoruz.

ben kasiste motorun arkasının zıplayıp yaylandığını düşündüm ? acaba öylemi ?
    yaylanma oluyormu ?

eğer sadece zıplama ve çok sert biçimde hoplama oluyorsa arka lastik havanın aşırı yüksek olmasındanda olabilir

Motosikleti
    Kinetic Pridem Gitti :((((
    konu açmadan buraya yazayım bari bende artçılı bindiğimde kasise girince veya normal giderken şu şehirler arası otobüsler tıs tıs yaparya öyle ses geliyor neden yapar onu

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    amortisörün patlak olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)