Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hyosung 250 GTR Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ne demek ıstedıgını anladım sen bence google.com u ac Takdir-i ilahi yaz ve anlamlarını oku o zaman sen neden bu cumleyı kullandıgımı anlayacaksın .
    Bız ALLAH (c.c) ye tapmayan ALLAH ( c.c ) var olduguna ınanmayan ınsanlar degılız. once sen dedıgım gıbı aç googleyı ne anlamlarda kullanılıyormus ona bak sonra gel burda bana laf soyle bış konusmanın mantıgı yok .
    Arkadaşım senin yazım yanlışı yapman değil konu, takdir-i ilahi kavramını yanlış kullanmışsın, takdir senin desen tamam ama takdir-i ilahi senin ne demek?
    Hemen savunmaya geçeceğine nerede yanlış yaptığını sor öğren, bu da erdemdir...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin yazım yanlışı yapman değil konu, takdir-i ilahi kavramını yanlış kullanmışsın, takdir senin desen tamam ama takdir-i ilahi senin ne demek?
    Hemen savunmaya geçeceğine nerede yanlış yaptığını sor öğren, bu da erdemdir...
    dogru soyluyorsunuz keske her kez sızın gıbı yorum yapmıs olsa eywallah

Takdir-i llahinin Anlamlarından Biri : insanoglunun biraz olsun keyfinden fedakarlik yaparak onleyebilecegi ama isine gelmediginden dolayi tenezzul etmedigi durumlar karsisinda etrafini ve vicdanini rahatlatmak icin uydurdugu bahane. umarım ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlamıssınız.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Halaskar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21.6.2011 Saat 22:31'de Ağar bir kaza yaptım. Çok şükür ayağa kalktım ve yüzümde ki kesikler haricin de kalıcı bir hasar kalmadı. Tek yol olan bir sokağa hızlı giren bir araba ile kafa kafaya çarpıştık. Motorun en grenajları, farları, elektrik aksamı, sağ kolu ve göstergesi parçalandı. Ne kadara tamir ettririm bilmiyorum ama İstanbul Avrupa yakasın da oturuyorum. Tamiri için yetkili servis veya usta önerilerinizi rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.
    motorunu satma.

kafa grenajı paramparça olmuş muhtemelen yenisini alman gerekecek ama diğer grenajlar belki onarılabilir. (koyduğun fotoğrafta yan grenajlar çokta hasarlı görünmüyor)

burda bütçeni sarsacak en büyük şeyler gösterge ile ön far. bunları hyosungsource.com adresinden edinmeye çalış. MT'de bu siteden alış veriş yapan bir çok hoysung kullanıcısı var. Far ile göstergeyi hyosungsource'tan ısmarlayarak masrafını az da olsa düşürebilirsin.

kafa grenajını getirtmek kargodan dolayı pahalı olabilir, onu kuralkandan ısmarlayarak halledebilirsin. yan grenajlarıda tamir ettirmeni öneririm.

kazadan sonra bu sezon motora binmeyeceğini tahmin ediyorum. önümüzdeki sezona kadar uzuuun bir kış var. her ay bir parçayı ısmarlayarak yada tamir ettirerek motoruna tekrar kavuşabilirsin, daha sonrada istersen hakettiği değere satarsın.

baktın parçaların maaliyeti ve grenajların tamiri pahalıyo geliyor, o zaman sat 3bin'e gitsin.

acele karar verme.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Naked yap motorunu, tüm parçaları sıfırlamana gerek kalmaz.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    başlıkta...yazı yazdım beni ara ben sana yardımcı olucam güvenilir yerlerden..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naked yap motorunu, tüm parçaları sıfırlamana gerek kalmaz.
    aynen arkadas cok dogru soyluyor gayet mantıklı . naked yapıp satanlar var hem cok fazla masrafa gerek kalmaz

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    merhabalar... takdiri ilahi - Allah'ın takdiridir. yani ekşi sözlükteki 5. madde değil (google yazdım kelimeyi nerden bulmuş olabilir arkadaş diye ilk çıkan siteden çıktı) bu sitelerdeki bilgilere pek güvenmeyiniz. çünkü klavye kullanabilen herkes filozof kesiliyor orada) takdiri ilahi kelimesi kimseyi rahatlatmak için kullanılan bir bahane olamaz. çünkü kul önlemi alır ve sonucu Allah'a bırakır(tevekkül). bu sonuç kaçınılmaz gerçektir(kader) uydurulmuş bahaneden öte... Araştırmacı olalım, kalp kırmayalım, sevelim sevilelim.....
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Motosikleti
    Şimdilik Yok :)
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlıkta...yazı yazdım beni ara ben sana yardımcı olucam güvenilir yerlerden..

Telefonunu kaydettim. İlgin için çok teşekkür ederim.

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

Arkadaşlar hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim.

Alakasız mesajlar da olmuş ama olsun yine de yardımcı mesajlar da atılmış..

Yan grenaj da doğal çizikler var. Çok rahat giderilebilir. Şaside de sorun yok. Vermiş olduğunuz internet sitelerini ve telefon numaralarını arayacağım. İlk önce bygrm arkadaşımla görüşücem.

Tekrar herkeze teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı Halaskar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonunu kaydettim. İlgin için çok teşekkür ederim.

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

Arkadaşlar hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim.

Alakasız mesajlar da olmuş ama olsun yine de yardımcı mesajlar da atılmış..

Yan grenaj da doğal çizikler var. Çok rahat giderilebilir. Şaside de sorun yok. Vermiş olduğunuz internet sitelerini ve telefon numaralarını arayacağım. İlk önce bygrm arkadaşımla görüşücem.

Tekrar herkeze teşekkürler.
    tamam fatıh cumlemı duzeltıyorum bı yorum yazdım nerelere kadar gıttı.
    ula kardesım benı bu kadar sorgulayacagınıza basımızdakılerı sorgulasanız bu durumda olmazdık
    neyse.

takdır senın kardesım motoru ıster yaptır ıstersen sen seklınde cumlemı duzeltıyorum .

Motosikleti
    Triumpf Tiger 900+Peugeot Speedfight2+10ad antika
    Ya birsey merak ettim... gerci ugrasitigina gore heralde sigorta filan olmadi ama tek yol dedigin acaba tek Yon mu, ve adam karsidan gelip seninle carpisti ise kaza raporu filan tutmadiniz mi ? sigortadan (zorunlu sigortadan) karsilayamiyor musun ? gerci karsilayamiyorsun belli ki ama sadece merak benimki yani talihsiz birsekilde madur olmussun anladigim kadari ile, motorcu bir arkadasin madur olmasi bu sekilde beni uzuyor gecmis olsun.. ben yesilkoydeyim kendin yapamiyorsan aldigin parcalari takmakta grenajlarini tamir etmekte filan yardimci olurum, para ile degil yanlis anlama... takdiri ilahi yazan ve ona cevap veren arkadaslara da bi cift lafim var, arkadas bir deyisi yanlis kullanmis olabilir, biliyor ama dalginlikla yanlis kullanmis olabilir, manasini bilmeden ya da dusunmeden kullanmis olabilir, o anki ruh hali ne sekildedir kimse bilemez beni rahatsiz eden sey niye insanlar biri yanlis yapinca ona saldirir gibi yanlisini yuzune vurur ? bumudur Islam bumudur peygamberimizin bize gosterdigi yol ? Allah cc yazmakla bence musluman olunmuyor... sekilden cok manasini kavramanizi oneririm. ha birilerinin yanlisini internet gibi umumi bir ortamda yuzune onu rencide edicek sekilde vurup kendinizi tatmin ediyorsaniz bilemem... o zaman hic okumayin bile sizden adam olmaz... ama yazdiklarim incittiyse sizi belki biraz umut vardir hala, biraz dusunun ve kusurlari ortmekte gece gibi olun.. o arkadasa birsey ogretmek, ya da bir yanlisini duzeltmek istiyorsaniz ozelden mesaj atip bu isi halledin. yaziktir biz bi milletiz birbirimizi boyle seylerle incitip didismeyelim.. ha bu basligin konusu arkadasin motor kazasidir- boyle forumlarda didismelere de ayrica ayar oluyorum (belki ben de aynisini yapiyorum ) ama kendimi tutamayip mesajimin sonuna bu konuya takdiri ilahi konusuna deginmeden edemedim.

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı nosfertu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya birsey merak ettim... gerci ugrasitigina gore heralde sigorta filan olmadi ama tek yol dedigin acaba tek Yon mu, ve adam karsidan gelip seninle carpisti ise kaza raporu filan tutmadiniz mi ? sigortadan (zorunlu sigortadan) karsilayamiyor musun ? gerci karsilayamiyorsun belli ki ama sadece merak benimki yani talihsiz birsekilde madur olmussun anladigim kadari ile, motorcu bir arkadasin madur olmasi bu sekilde beni uzuyor gecmis olsun.. ben yesilkoydeyim kendin yapamiyorsan aldigin parcalari takmakta grenajlarini tamir etmekte filan yardimci olurum, para ile degil yanlis anlama... takdiri ilahi yazan ve ona cevap veren arkadaslara da bi cift lafim var, arkadas bir deyisi yanlis kullanmis olabilir, biliyor ama dalginlikla yanlis kullanmis olabilir, manasini bilmeden ya da dusunmeden kullanmis olabilir, o anki ruh hali ne sekildedir kimse bilemez beni rahatsiz eden sey niye insanlar biri yanlis yapinca ona saldirir gibi yanlisini yuzune vurur ? bumudur Islam bumudur peygamberimizin bize gosterdigi yol ? Allah cc yazmakla bence musluman olunmuyor... sekilden cok manasini kavramanizi oneririm. ha birilerinin yanlisini internet gibi umumi bir ortamda yuzune onu rencide edicek sekilde vurup kendinizi tatmin ediyorsaniz bilemem... o zaman hic okumayin bile sizden adam olmaz... ama yazdiklarim incittiyse sizi belki biraz umut vardir hala, biraz dusunun ve kusurlari ortmekte gece gibi olun.. o arkadasa birsey ogretmek, ya da bir yanlisini duzeltmek istiyorsaniz ozelden mesaj atip bu isi halledin. yaziktir biz bi milletiz birbirimizi boyle seylerle incitip didismeyelim.. ha bu basligin konusu arkadasin motor kazasidir- boyle forumlarda didismelere de ayrica ayar oluyorum (belki ben de aynisini yapiyorum ) ama kendimi tutamayip mesajimin sonuna bu konuya takdiri ilahi konusuna deginmeden edemedim.
    konuyla ilgili birkaç arkadaş yazım yanlışı yapıldığını hatırlattığı halde yazdığının yanlış olmadığını savunan arkadaş bir de internetten bulduğu bilgilerle yanlışını savununca bu konuda yeterli bilgi sahibi olduğum için düzeltme sorumluluğunu kendimde hissettim. Mesajı yazmadan önce özelden mi yazsam diye düşündüm lakin yazılan yanlış bilgileri okuyup doğru bilgi olarak algılayabilecek forum üyelerini de bilgilendirmek adına açıktan yazdım. Hata etmişsem affola....
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)