Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çalışmayan motor-elektrik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru çalıştırmak istediğimde röleden çırt çırt ses geliyordu.daha sonra kutup başlarını temizledim,marş motoru bağlantısını temizledim gene aynı sorun.başka akü ile denedim(oto aküsü)çırt çırt yapmaya devam ediyor. hatta far açıkken dahi far'ı söndürüyor takviye kablosunun ucundan dumanlar çıkıyordu.marş rölesinin iki kafasını tornavida yardımıyla şase yaptıgımda sadece duman çıkıyor.marş motoru çalışmıyor
    acaba rölemi arızalandı
    yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    greyhorse anladığıma göre marş rolesi kesin arızalı uçlarını değdidiğinde akım direk geçer ama yinede marş almıyorsa akü zayıf kalmış yeteri akım gönderemiyor olabilir.Farlar enerjisini aküden direk aldığına göre o farlar kısık ise buda akünün şarjının az olduğuna işaret ediyor ama yinede bir servise baktırmanda fayda var.

Motosikleti
    nx4 falkon
    Eğer takviye ile birlikte marş rolesinin akım geçiş ucunu kısa devre ettiğnde dahi çalışmıyorsa marş rolesi değilde motoru ile ilgili probleminiz var demektir.Çünkü rolenin yapacağı işi siz dışardan yapıyorsunuz.Belki marş motoru kilitlenmiş olabilir az hareket ettirmeyi deneyin.Geçmiş olsun.

beycivan,sozyurt
    ilgilendiginiz için tesekkür ederim

tahmin ettiginiz gibi marş motorunda sorun
    tokmakla 1-2 tıkladıktan sonra motor çalıştı
    boşyere tesisatın cıncıgını cıkarmısım
    kömürlerimi degismek gerekiyor?
    ayrı olarak satılılıyormu?nereden temin edebilirim

beycivan
    servis son çare hatta artık çare olarak bile görmüyorum
    çünkü servis kitapcıklarını temin edip
    herturlu tamiratı,tadilatı yapabilecegim atolyem var
    lakin bazı şeyler tecrube işi o yuzden buradakı paylasımlara ,paylasanlara saygı duyuyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    greyhorse kardeşim motorunla ilgili her türlü bilgiye zamanla sahip olursun ama mct 250 yada ramzey 250 choper forumlarını sürekli takip et kısa sürede çok fazla bilgi öğreneceksin, saygılar kardeşim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)