Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar diliyorum. benim bir sorunum var o da lastiklerim motorum 100lük bir yuki (cup) ve motorun lastikleri sanki bazen kaydırıyor gibi dönüşlerde pek içime sinmiyor acaba lastiklerden mi kaynaklanıyor yoksa bendenmi motorun üstündeki lastikler kendi lastikleri orjinaleri yani daha hiç değiştirmedim 7 ay oldu motoru alalı ve motor şu anda 2700km de filan. bazı arkadaşlar motorun kendi lastiklerinin iyi olmadığını söylüyor değiştirirsen düzelir diyorlar nasıl bir lastikle değiştirmeliyim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. nasıl bir lastik alabilirim.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Genelde orjinal lastikler çok kötü oluyor. Cbf 150 lerde bile çok dandik. Kullanım esnasında ani fren yapınca en iyi lastik olsa da kayıyor ince lastikli motosikletlerde o yüzden ben Honda güvenli sürüşte öğrendiğim artan güç tekniğiyle frenleme yapıyorum o zaman kaydırmıyor. Birde pompalayabilirsin frenlerken. Lastik seçimi içinse para önemli değilse michelin pilot sporty tavsiye ederim yoksa metzeller ve pirelli de iyidir. IRC ise uygun fiyatlı ve yerli üretim bir lastik kullananlar gayet memnun. lastik ölçülerini yazarsan modelinde de yardımcı olabilirim.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    öncelikle ilginiz için teşekkür ederim benim arka lastik 27,5 / 17
    ön lastikte 2,50 / 17 ölçülerinde motorum yuki YK-100 lastiklerin markası nylon gibi bişey olması lazım
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)