Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzantirik Zinciri Değişimi(GT250R)resimli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Merhabalar beyler size yaşadığım egzantirik sorunumu ve çözümünü paylışıcağım

Motosikletimi seri kullanmaktan ve kompresör e biraz fazla bırakmamdan dolayı egzantirik zincirimin uzaması gibi bir sorun yaşadım..

Şuana kadar Hyoda yaşadığım en en büyük sorun bu oldu fakat benim hatam ile olan bir olay olduğunu belirtmek isterim...neyse sadet e gelelim..

Egzantirik zincirim uzun zamandır bu videoda gazı saldığımda gelen sesi yapıyordu.Videonun başında belli oluyor...

https://www.youtube.com/watch?v=pv9l6KdBA90

"" video hakkında yorum yapılmaz ise sevinirim lütfen videoyu değil gelen ses i düşünün .Örnek bir video değildir kimse lütfen denemesin.Savunulan bir davranış sürüş biçimi değildir Aksine tehlike barındırmaktadır.! ""

Tır tır tır bir ses geliyordu motordan yüksek devirlerde egzoz sesinden kesiliyordu ama beni çok rahatsız ediyordu...

Daha önce egzantirik gergisi problemi yaşadığımdan bu sorunu net teşhis etmiştim ve artık egzantirik zincirlermin değişme vakti benim gözlemime göre gelmişti...

Çevrede uzun müddet soruşturduktan sonra Motorumu yakınımda olan Avcılar St Kanuni Motopark servisine götürdüm.

POLAT bey ile hoş sohbet ve çay faslından sonra daha sonra ERDAL ustamda beni tanıdığı için makinaya baktı kontrol etti..

Gerekli olabilcek parçaları teşhis etti ve Parçaları sipariş ettik ..

Parça siparişinin işlenip kargolanması dahil 1 hafta sürdü ve parçalar sıkıntısız şekilde orjinal olarak geldi.

Parçalar Hazır olduğunda motosikletimi servise çağırıldı...

Sabah 9:00 gibi motor işleme alındı ve değişim işlemine başlandı. sırasıyla parçalar söküldü..

Egzantirik zincirleri,egzantirik gergileri değiştirildi,Motora tekrar sente ayarı yapıldı..

Parçalar aynı şekilde toplandı,eksik vidalar tamamlandı,kontrol edilmesi gereken vidalar kontrol edildi..

Gerekli yerlerin ve zincirin yağlaması ,debriyaj ayarı vs işlemler yapıldı
    Motoruma benimde tercihim olan 10/40 yağ konuldu..

Şuan itibari ile motorda ne ""titreşim"" kaldı nede garip sesler hepsi bir anda kesildi..

Erdal ustam sağolsun çok güzel ve temiz bir işçilik çıkardı..

Şuanda motosikletim yağ gibi akıyor resmen çok memnun kaldım ve işçiliği çok harika bir usta ne yaptığını bilen birisi...

Eğer bu tip yada farklı bir sorunla karşılaşırsanız herkeze tavsiye ederim..

Motosikletimide bakım sonrası temizledikten sonra son hali bu oldu

[B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bu paylaşım hyosung kullanan arkadaşlar için çok faydalı oalcaktır.

motorunda tertemiz, Allah nazardan saklasın.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Zincir değişiminde motosikletin kaç kmdeydi hocam? Bir de zincirin fiyatını yazabilir misin? Aynı işlemi ben de yaptırmıştım da ondan soruyorum.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu paylaşım hyosung kullanan arkadaşlar için çok faydalı oalcaktır.

motorunda tertemiz, Allah nazardan saklasın.
    teşekkür ederim ..böyle bir konudan bahseden olmamıştı.. ilk ben açıyım dedim..

Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir değişiminde motosikletin kaç kmdeydi hocam? Bir de zincirin fiyatını yazabilir misin? Aynı işlemi ben de yaptırmıştım da ondan soruyorum.
    Herşey dahil 300 350 yi falan buldu...parça fiyatları kuralkanda belli idi zaten ve kuruşu kuruşuna hesaplanıldı.. İşçilik ve Yağ ı ekledik üstüne fiyat olarak ..ve gayet cüzzi bir miktara halloldu bence..bu yapılandan daha ucuzunu yaparım diyen varsa bedava olur ama onunda emeğinden şüphe ederim erdal ustam tam hakkını aldı hatta bence daha fazlasını hak ediyor keşke daha fazla verebilseydim..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    eline sağlık kardesım güzel bi paylaşım olmuş

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim ..böyle bir konudan bahseden olmamıştı.. ilk ben açıyım dedim..

Herşey dahil 300 350 yi falan buldu...parça fiyatları kuralkanda belli idi zaten ve kuruşu kuruşuna hesaplanıldı.. İşçilik ve Yağ ı ekledik üstüne fiyat olarak ..ve gayet cüzzi bir miktara halloldu bence..bu yapılandan daha ucuzunu yaparım diyen varsa bedava olur ama onunda emeğinden şüphe ederim erdal ustam tam hakkını aldı hatta bence daha fazlasını hak ediyor keşke daha fazla verebilseydim..
    Ben işçilik ücretini ya da daha ucuza yapılabilirliğini sormadım ki hocam. Sadece zincirin fiyatını merak ettim bi de kaç km de değiştirildiğini. Bu arada güzel paylaşım olmuş eline sağlık.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mavi vida seti ve mavi elcikler arka 160lastik uzun ön cam güzel durmuş ön lastik boyutuda büyük sanırım ? bu lastiklerde orjinalinden kalın olduğundan virajlarda problem çıkartıyormu? Yada motoru yoruyormu?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Teşekkür ederiz bilgilendirme için.. Sanırım benim de bi baktırmam gerek egzantiriğe
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben işçilik ücretini ya da daha ucuza yapılabilirliğini sormadım ki hocam. Sadece zincirin fiyatını merak ettim bi de kaç km de değiştirildiğini. Bu arada güzel paylaşım olmuş eline sağlık.
    motorum şuan 23.300 km de ve EGZANTRİK ZİNCİRİ 72.91 TL adet fiyatı

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mavi vida seti ve mavi elcikler arka 160lastik güzel durmuş ön lastik boyutuda büyük sanırım ? bu lastiklerde orjinalinden kalın olduğundan virajlarda problem çıkartıyormu? Yada motoru yoruyormu?
    Arkada 180 lik lastik önde 120 lik var felon...ama 160 lık takmayı tercih edrim aynı boyutta görünüyor çünkü.. 180 liğin birde şöyle dez avantajı var lastik burulduğu için tel kırıyor .. mavi boncuklarım içinde yazdıklarına teşekkür ederim..

lastik hakkında ayrıntılı yazımı burdan bulabilirsin..

http://www.motosiklet.net/forum/2140870-post11266.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:38 ----------

Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederiz bilgilendirme için.. Sanırım benim de bi baktırmam gerek egzantiriğe
    rica ederim ... kontrol ettirin fakat Hyolardan anlamayan ustalar krank bu diyip kulaktan dolma bilgilerle bazen sinir bozabiliyor..bu konuda dikkatli olun.. egzantirik gazı verdiğinde tırrr tırr tırr diye öter.. krank tak tak tak tak diye tok bir ses yapar... motoru bu işi bilen kişilere gösterin..

Bu arada NOT olarak söyliyim ön silindirdeki egzantirik zinciri daha iyi durumda idi..! arka silindirdeki ise ona nazaran çok kötü durumdaydı zinciri aşağı saldığınızda baklalar kilitlenme yapıyordu...! arka silindirin problem çıkarmada yüksek kriter olduğunu anladım... halbuki öndekinden şüphelenmekteydim..

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R

rica ederim ... kontrol ettirin fakat Hyolardan anlamayan ustalar krank bu diyip kulaktan dolma bilgilerle bazen sinir bozabiliyor..bu konuda dikkatli olun.. egzantirik gazı verdiğinde tırrr tırr tırr diye öter.. krank tak tak tak tak diye tok bir ses yapar... motoru bu işi bilen kişilere gösterin..

Bu arada NOT olarak söyliyim ön silindirdeki egzantirik zinciri daha iyi durumda idi..! arka silindirdeki ise ona nazaran çok kötü durumdaydı zinciri aşağı saldığınızda baklalar kilitlenme yapıyordu...! arka silindirin problem çıkarmada yüksek kriter olduğunu anladım... halbuki öndekinden şüphelenmekteydim..
    Az çok anlıyo ustam. Gerçi motor ısındıktan sonra devirde bi düzensizlik oluyo onu çözemedi ama olsun Motor boşta çalışırken ve gazı verip çektiğinde8ısındıktan sonra) hışır hışır bi ses geliyordu. R6 ile karşılaştırdık yanında bnmki fazla egzantrik dedik ama ben okula gelmek zorunda kaldım ve üstüne gidemedim maalesef olayın..
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    Devirde düzensizliğe yol açmaz fakat biraz sesli çalışmasına ve titreşime sebep olur. Egzozu elinle yada bez ile kapat , gazı verip kestikten sonra o ses daha çok belli olur...

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    benim motosikletinde silindir üst kapak,buji,eksantirik zincir ve marş rölesi degişti hepsi 150 TL tuttu eksantirik zincir 25 liraymış benim motorun

Motosikleti
    Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motosikletinde silindir üst kapak,buji,eksantirik zincir ve marş rölesi degişti hepsi 150 TL tuttu eksantirik zincir 25 liraymış benim motorun
    eee çin malı olunca öyle oluyor senin motoru komple toplarsın 350 tl ye benimkinin sadece bir arızasını giderirsin geçende önden kazalı 125 cc truva diye bir motoru topladım kendi benzinim ,debriyaj balatası,ön lastik,ön jant,önteker mili,ön disk,ön amortisör grubu,çamurluk,debriyaj maneti,sol alternatör kapağı 1lt yağ,emme manifoldu,buji,buji piposu,3park 1far ampülü+işçilikğimize varıncaya kadar vs herşey dahil 500 e çiçek oldu ..çin malı olunca öyle oluyor..

burdan bakabilirsin toplanma aşamasınada o motorun

Fotolardaki kişi bana yardım eden arkadaşımdır.

https://www.facebook.com/media/set/?...0&l=9b8f8edbd1

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    motorum şuan 23.300 km de ve EGZANTRİK ZİNCİRİ 72.91 TL adet fiyatı
    23.000 km de egzantrik mi?Bu meretleri nasıl kullanıyorsunuz yahu. Benimkini 30.000 km'de sattım saat gibi çalışıyordu....

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Teşekkürler bilgilendirme için çok faydalı bilgiler...

Motosikletiniz de mis gibi maşallah tebrik ederim
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23.000 km de egzantrik mi?Bu meretleri nasıl kullanıyorsunuz yahu. Benimkini 30.000 km'de sattım saat gibi çalışıyordu....
    sayın mod um biraz hırçın kullanmaktayım ve öncelerden motor kompresörü çok kullanırdım bu sebepten uzadı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bilgilendirme için çok faydalı bilgiler...

Motosikletiniz de mis gibi maşallah tebrik ederim
    rica ederim bende motoruma olan iltifatınız için teşekkür ederim ..iyi forumlar..

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    eee çin malı olunca öyle oluyor senin motoru komple toplarsın 350 tl ye benimkinin sadece bir arızasını giderirsin geçende önden kazalı 125 cc truva diye bir motoru topladım kendi benzinim ,debriyaj balatası,ön lastik,ön jant,önteker mili,ön disk,ön amortisör grubu,çamurluk,debriyaj maneti,sol alternatör kapağı 1lt yağ,emme manifoldu,buji,buji piposu,3park 1far ampülü+işçilikğimize varıncaya kadar vs herşey dahil 500 e çiçek oldu ..çin malı olunca öyle oluyor..

burdan bakabilirsin toplanma aşamasınada o motorun

Fotolardaki kişi bana yardım eden arkadaşımdır.

https://www.facebook.com/media/set/?...0&l=9b8f8edbd1
    tabi herkezin bütçesine göre ne demişler bakabilecegin motosiklet alacaksın

Motosikleti
    aynen öyle ama parça fiyatı bakımından çinli motorları çok seviyorum...aslında hyosung tam bütçeme göre japon olsa benim bütçemi zorlar dediğin çok doğru..

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    geçmiş olsun kazasız sürüşler....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kazasız sürüşler....
    teşekkürler cümlemize kazasız sürüşler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)