Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 Far

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar 98 model F650 ST. Farın verdiği ışıktan memnun değilim. Önden bakınca parlak gerçekten ama, geceleyin özellikle şehir içinde sokak aydınlatmaları varsa, farımın ışığını neredeyse göremiyorum. Biraz ayarsız onun da farkındayım, fazla yukarı gösteriyor. Ancak yine de pek değişiklik olmayacak ayar yapınca. Far ayarı yaparkene far ampüllerini de değiştireyim diyorum.

Motorun her şeyinden anlarım elektrik aksam hariç. O yüzden marka model teknik bilgi (farlar konusunda) öneri ve bilgi alabilirsem çok mutlu olurum.

Ha bir de Beyaz halogen farlar mı takayım sizce? yoksa sarı standart fardan devam mı? (far derken ampul tabi)

Saygılar
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    şu osram night breaker çok övülüyor bir incele istersen,iyi netice verirse bana da H1 ve H3 lazım bir takım alıp bölüşelim
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelikle farinin icinde reflektor kismini kontrol et derim. Siyahlasma yada dokulme varmi?

Daha sonra farin icini guzelce yika ve bir adet Osram Nightbraker ampul al ve bir hafta boyunca test et.

Sorunu cozmek icin ucuzdan pahaliya giden yontem izlemeni tavsiye ederim. Lakin Xenon ucuz bir cozum degil hemde gereginden fazla parlaklik veriyor.Bu seni mutlu edebilir ama karsidan gelen surucuyu hic mutlu etmez. Tuv Turkte sorun yasama riskinde cabasi.

Ampul ile sorun cozulmez ise mercekli ve motoruna uygun bir xenon alabilirsin. Yinede motorunun ve akunun sagligi icin orjinal cozumlerden cikmamanda fayda var.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle farinin icinde reflektor kismini kontrol et derim. Siyahlasma yada dokulme varmi?

Daha sonra farin icini guzelce yika ve bir adet Osram Nightbraker ampul al ve bir hafta boyunca test et.

Sorunu cozmek icin ucuzdan pahaliya giden yontem izlemeni tavsiye ederim. Lakin Xenon ucuz bir cozum degil hemde gereginden fazla parlaklik veriyor.Bu seni mutlu edebilir ama karsidan gelen surucuyu hic mutlu etmez. Tuv Turkte sorun yasama riskinde cabasi.

Ampul ile sorun cozulmez ise mercekli ve motoruna uygun bir xenon alabilirsin. Yinede motorunun ve akunun sagligi icin orjinal cozumlerden cikmamanda fayda var.
    Hocam sagolasın bilgi için,
    Reflektör kısmında yapısal bir sorun varsa ( dökülme veya renk değişimi )
    Bu konuda ne yapılabilir? değişmesi gerekirse ucuz mudur? nedir ne değildir? nerden bulunur?

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    direk CHRYSLER FARGO dodge, bildiğin karpuzcu kamyonlarının farı uyması lazım
    http://www.erginsan.com/product-details.asp?sid=76

Motosikleti
    nx4 falkon
    Akü ve şarj sisteminiz zenon montajı için uygun gibi.Ama mercek montajına far tasınız müsaitse uygulamanızı tavsiye ederim.Merceksiz zenon bana bir aydınlatma sistemi değilde daha çok para vereyimde bana ana avrat söv denilen bi sistem gibi geliyor.Başkalarını rahatsız etmeye hakkımız yok değilmi.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk CHRYSLER FARGO dodge, bildiğin karpuzcu kamyonlarının farı uyması lazım
    http://www.erginsan.com/product-details.asp?sid=76
    O farın uyduğunu biliyorum, sırf reflektörü değiştirme şansımız yok mu? komple far mı değişecek eğer reflektörde bir problem var ise?

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ikisininde içini açıp bi bakmak lazım. belki uyabilir. ama sökmek takmak dert olabilir ısıtarak sökülüyor sanırım. bide iyi bir şekilde tekrar birleştirmek lazım ki su almasın içine buda vakit ve para ile dogru orantılı.
    ben olsam hiç uğraşmam üzerindeki farı söker direk digerini takardım durum aynıysa yine orjinalini kullanırdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)