Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizce bunun sebebi nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru yeni topladım krank silindir pisdon üstkapak komple değişti . ancak topladığımda motor 100 metre gidip anıden stop edıyordu .sonra bujinin gevsek olduğunu farkettım ve bujiyi sıktım , problem cok büyük ölçüde düzeldi ama bazen nadirende olsa motor aniden duruyor ve kitleniyor ,durup tekrar marşa bastığımda ise hicbişey olmamış gibi çalışıyor ,2-3 gunde bir oluyor bu . sımdı ilk başta sıkıntı bujiden dolayı gibiydi ancak bujiden olsa motor neden kitlensin .sizce neden olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motor kitlense tekrar marşla açılacağını sanmıyorum.Rektifiye veya tamir hatası olabilir.Benzin yetişmiyor gibi sanki.Buji, yakıt gidişi ve mümkünse kompresörünü ölçtükten sonra tekrar motoru söküp kontrol edip toplayın derim.Yanlış işçilikte hararet yaptırabilir düzgün işlemezse parçalar.Harareti görebiliyormusun hararet yapıncada motor stop edebilir.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    motorun rodajda herşeyi sıfırlamışsın ondanda olabilir.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

şöyle bir durum var elektriktense neden motor kitlenıyor ,mekanıktense neden hiçbişi olmamış gibi basınca çalışıyor :S bu olayı 80 100 kmde 1 belkı yapıyor ama mıde bulandırıcı ve tehlıkelı bı durum

Ustaya Monifoltde o anlar..

Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustaya Monifoltde o anlar..
    biraz açarsan iyi olur kardes

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)