Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Virajda arka taraf kayıyor.. Acil yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Arkadaşlar motorla normal hızlarda yatarak viraja girince virajın ortasında arka lastikte hafif kayma oluyor çok aşırı bi kayma değil ama kaydığı belli.. Lastik kabak değil ama havasından tedirgin oluyorum.. Kontrol etmiyeli çok oldu hatta en son ne zaman kontrol ettim onu blie hatımıyorm.. acaba lastik inikte 2 kişi ağarlığından dolayı mı kayma yapıyor .s Onun dışında aklıma bişey gelmedi.

Yamaha Virago 250 için optimum lastik basınçları ne olmalı ?

Ön lastik ölçüleri: 110/90-V18
    Arka lastik ölçüleri: 130/90-15

Yarın sabah okula gidicem şuu lastik basınçlarn bir türlü bulamadım..
    Motorun kullanma klavuzuda yok :/
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Şaka mı bu?
    Ya inanılmazsınız gerçekten bazen aklım duruyor böyle şeyleri okuyunca...
    Sürekli kontrol etmeniz gereken bir şeyden bahsediyorsunuz...
    Lastiklerinizin basıncının ne olması gerektiğini bilmiyorsunuz öyle mi?
    Size tavsiyem bir an önce öğrenin ve sürekli kontrol edin...
    Hayatınız bu kadar ucuz olmamalı...

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Kontrol etmek gerekir onu biliyorumdaa.. hani sorun yaşamadıkça insanın ne aklına geliyor nede zaman ayırabiliyor..
    Çok araştırdım öncedende araştırmıştım ama bi türlü standart basıncın ne olması gerektiğini bulamadım .s.s Foruma da yazmıştım yine cevap alamamıştım şansımı tekrar denemek istedim..
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    seninle aynı lastik ölçüsünü kullanan motorları bul google dan, sonra senin motor ağırlığına en yakın hangisiyse onu baz al ve netten kılavuzunu bul.

(kendi motorunun kılavuzunu bulamadığını varsayıyorum)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    lastigin üzerinde hava basıncı (psı) olarak yazar.. ayrıca motorda da yazar.. arka maşanın üzerine bak
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşım lastiğin kaç yaşında?? Yani kaç yıllık? Büyük ihtimal hamur bayatlamış. Tarihini öğren ve eskiyse değiştir. Kaza yaparsın değiştirmezsen. Frenlemede de bayat lastik aşırı kayma yapar!!
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    eğerki üstündeki lastik orjinal lastiği ise shinko mudur nedir ondandır ve onda da malumun yol tutuş eksilerde geziyor zira full lastik kaucuk yok içinde 1 gr bile ama nası bi lastikse ne patlıyor ne çatlıyor ben ne zaman patlar acaba diye gözüne bakıyorum ama banamısın demiyor ve aklında bulunsun parlak betonda ve ıslak zeminde aman ha dikkatli kullan daha suyu görmeden kaymaya başlıyor bu lastik.
    ANGARAJ

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Lastiğin eskimemiş olsa bile yaşı çok önemli. Kaç yaşında lastiğin? raf ömrü 5 kullanım ömrü 3 yıldır lastiklerin kilometresine bakılmadan. Senin lastiğinin de 32-34 olmalı diye biliyorum lastik basıncı
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    lastiklerin havasından olsa düz yoldada hafifte olsa sallar,motorun yan ayalıktayken arka tekeri yerden kes yukarı aşşağı tekeri oynat eger arka dişli civataları oynuyorsa kaplin takozlarını ve civatalarını değiştirmen gerekir
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)