Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rodaj..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    rodajın bittiğini nasıl anlarım motor 660 km geldi ama 10 tl benzinle 50 km gidiyor zamanla düzelirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    rodajın bitmesi diye bise yoktur genelde 500 km yavas gidersin sonra yag değişip bas derler bende aynı seyi yaptım bende 150 lik scooter avr 10 tl ye 60 km gidio

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajın bitmesi diye bise yoktur genelde 500 km yavas gidersin sonra yag değişip bas derler bende aynı seyi yaptım bende 150 lik scooter avr 10 tl ye 60 km gidio
    yani rodaj tamamlandı

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani rodaj tamamlandı
    aynen öyle oluyor ben 850 km deyim son 350-400 km dir basıyorum

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Rodaj tamamlanmadı arkadaşlar, o ilk 300-500 km'ler rodajın kritik aşaması kabul edilir sadece.
    Forumda rodaj ile ilgili açılmış başlıklar var, bulup okuyun

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj tamamlanmadı arkadaşlar, o ilk 300-500 km'ler rodajın kritik aşaması kabul edilir sadece.
    Forumda rodaj ile ilgili açılmış başlıklar var, bulup okuyun
    rodajdan sonra ilkyag değişiminde motrdan akan yag su gibiydi acab bu sıkıntı nedenimi doğal halimi cunki kackere yag değiştirdim öncesinde hic böyle olmamıstı

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajdan sonra ilkyag değişiminde motrdan akan yag su gibiydi acab bu sıkıntı nedenimi doğal halimi cunki kackere yag değiştirdim öncesinde hic böyle olmamıstı
    Bu biraz yağın çeşidi ile ilgili olabileceği gibi, motor ne kadar sıcakken boşaltılırsa yağ o kadar ince olur.
    Örneğin 10/40 yağ ılıkken biraz koyu akar ama el değmeyecek kadar sıcakken gerçekten çok incedir.

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Bu biraz yağın çeşidi ile ilgili olabileceği gibi, motor ne kadar sıcakken boşaltılırsa yağ o kadar ince olur.
    Örneğin 10/40 yağ ılıkken biraz koyu akar ama el değmeyecek kadar sıcakken gerçekten çok incedir.
    artık motoru açmak için basabilirmiyim yarım gazı geçmedim yarım gazda 70 falan gidiyo daha ne kadar gider bakıcam rodaj tamamsa

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık motoru açmak için basabilirmiyim yarım gazı geçmedim yarım gazda 70 falan gidiyo daha ne kadar gider bakıcam rodaj tamamsa
    Tabiii ilk 500 km'den sonra normal kullanıma geçebilirsin. Sadece zorlama yeter. Uzun süreyle son gaz gitme mesela. Arada bir kısa sürelerle yapabilirsin, daha iyi olur. Bir motorun rodajı tamam diyebileceğimiz kilometreler 5.000 - 10.000 km arasıdır.

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Tabiii ilk 500 km'den sonra normal kullanıma geçebilirsin. Sadece zorlama yeter. Uzun süreyle son gaz gitme mesela. Arada bir kısa sürelerle yapabilirsin, daha iyi olur. Bir motorun rodajı tamam diyebileceğimiz kilometreler 5.000 - 10.000 km arasıdır.
    tamamdır usta çok sağol bide bişey daha sorucam ben kalkışlarda çok yavaş kalkıyorum zorlanmasın diye ama motor böyleye alışıp çekişten düşermi yoksa daha iyimi olur

Motosikleti
    NX 400
    Normalde olması gerektiği gibi kullan. Normal devirlerde vites değiştir tamamdır. Nazik kalkışlar yapman da vitesi motor devrini bulmadan değiştirmene sebep olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)