Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Transistör arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani böyle olacak.Duruma göre ordan hat çekeriz ama bu transistörde nasıl soğutucu var onu anlamadım.Teşekkürler çok yardımcı oldunuz sağolun.

Soğutucu yok o 3 bacaklı normal tipte olan transistörde.

En son eklenilen ufak transistörün olacağını sanmıyorum devre elemanı olarak olur fakat akım yükseltici amfi transistörü olduğundan yine yanacaktır yani ısındığı için ufak soğutucu koymuşlar.ürün açıklamasında daha yüksek ısıya dayanabileceği söyleniyor açıklamalarında o yüzden yüksek akım geçecek devrede o sizin yanan transitörü kullanıyorlar.

2N3906 MMBT3906 PZT3906 aynı eşdeğerde transistörlermiş fakat kullanım yerine göre değişik dizany edilmişler soğutucu vs.Hiç olmadı muadil olanın birtanesi minik alüminyum folyo ile sarılabilir başka bir yere kısa devre yaptırmadan.Pazartesi bizim buradaki elektronikçiyede sorarım o ayarda muadil olanı veya orjinali varmıdır diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Beyindeki transistör röleyi tetikliyor direk farları acmıyor o kadar akım geçermi üstünden ?
    HONDA

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Arkadaşım alt tarafı rölenin bobinini sürüyor bu transistör süreceği en fazla 100 mA yük.tak gitsin elindeki taransistörü.belki biraz ısınır ama çalışır.yok ben orjinalinden daha sağlam istiyorum dersen başta yazdığım gibi 3 A.lik BD serisi herhangi bir PNP transistörü tak gitsin.Atla deve değil.Alt tarafı bir röle kumandası sonuçta.uçları doğru bağla yeter.bağlayamıyorsanda götür bir tv tamircisine taksın.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyindeki transistör röleyi tetikliyor direk farları acmıyor o kadar akım geçermi üstünden ?
    O zaman hiç bozulmaması lazım transistörün, neden yandı acaba...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Biz farlarda sorun olunca soketten kısa devre falan yapdık ondan olabilir mi ?
    HONDA

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yapdık ama olmadı beyinin şemasını bulsak daha kolay olacak ama bulamıyoruz.Böyle bişey yapdık.

HONDA

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    "kaleden kaleye şahin uçurdum" misali olmuş. keşke bacakları biraz kesseydin. malzemeden kaçmamış lehimini bol tutmussun

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kaleden kaleye şahin uçurdum" misali olmuş. keşke bacakları biraz kesseydin. malzemeden kaçmamış lehimini bol tutmussun
    Orta bacak yüzünden biraz uzun oldu Ama sorun hala çözülmedi.
    HONDA

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)