Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin bitince...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    s.a motorda benzin göstergesi arızalı o yüzden benzinin ne zaman biteceyini anlayamıyorum soruna gelince benzin bitince tekrar koyduğum zaman çalıştırmak çok zor oluyor depo altta o yüzden benzin direk gidemiyor peki bu hortumlardaki falan havayı nasıl cıkarabilirim??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a motorda benzin göstergesi arızalı o yüzden benzinin ne zaman biteceyini anlayamıyorum soruna gelince benzin bitince tekrar koyduğum zaman çalıştırmak çok zor oluyor depo altta o yüzden benzin direk gidemiyor peki bu hortumlardaki falan havayı nasıl cıkarabilirim??

usta bu motorun markası ney böyle?

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Motosikletin ne marka ?

km hesabı yaparsan sorun kalmaz....

yeni benzin koyup çaıştıracagın zaman eğer jiklen var ise jikle ile çalıştır ...

ama en kesin çözüm benzinini zamanında al
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    ramzey
    scooter 125

evet en iyisi bitmemesi galiba allahtan dizel kullanmıyorsun eski dizeller hava yapınca adamın günü onunla bitiyor

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Benzin bitince en güzel yöntem itmek oluyor.Hortumlardaki,havayı çıkarmak diye birşey yoktur,karbüratöre yeterli benzin gelinceye kadar bunu yaşarsın.Bunun havayla alakası yoktur.

Aslında aynı durum radyötöre antifiriz koymak veya asksilen suyu tamam lamak için yapılan takviye sırasında oluşan havayı tahliye etmek için,radyötör hortumlarını ''el''ile pompalamak gerekiyor.

Benzin olatında böyle bir yöntem uygulanırmı bilemicem,fakat bende böyle olduğu zaman karbüratöre gerekli benzin gelinceye kadar çalışmıyor...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

depo altta ise dediğin gibi zaten benzini kendisi çekiyordur ve arkadasında dediği gibi hortumla olmaz zaten hortum sökmek yerine iki kolcak daha vur

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    vurdurunca beyki kolay çalışır dicem ama scooterı vurdurabilsek keşke

harbi ya bazısıda kolcağı söküyor sonra başlıyor adam aramaya hele bide dağda kalırsa vay haline onun için vitesliden şaşmayacaksın hem bence daha zevkli

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    scooter larda benzin bitipte yeni benzin koyduğun zaman çalışması genelde zor oluyor zaten depon ve benzin hortumun koltuk altı bagajın altında onu söküp takana kadar biraz uğraşır motoru çalıştırırsın...
    deminde dediğim gibi en sağlıklısı zamanında benzin alman yada km hesabı yapman sanırım km saatin çalışıyordur?
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter larda benzin bitipte yeni benzin koyduğun zaman çalışması genelde zor oluyor zaten depon ve benzin hortumun koltuk altı bagajın altında onu söküp takana kadar biraz uğraşır motoru çalıştırırsın...
    deminde dediğim gibi en sağlıklısı zamanında benzin alman yada km hesabı yapman sanırım km saatin çalışıyordur?
    evet çalışıyor şu an 2,50 kg benzin koydum ve ne kadar gidecek bakıcam

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manifolddaki hortumu çekeceksin, karbüratöre giren benzin hortumunu çekeceksin. Manifolddaki hortumu emeceksin bırakacaksın. Taki karbüratörden çıkardığın hortumdan benzin gelene kadar. Yada hava filtresini çıkaracaksın elinle karbüratör hava girişini komple kapatım kontağa basacaksın. Avuç içine benzin gelince zaten motor çalışacak. Bu çinli scooterlar böyle

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Satın alınan benzinin tamamını depoya dökmeyip,çay bardağının dibinde bir parmak kalınlığı gibi kadarını karbüratöre döküp öyle marşa basacaksın. o benzinle motor çalışıp, depodan benzin çekmeyede başlar.

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    scoterlerde yapılan bir yanlışı yazayım . benzin bitipte yeni benzin koyduğunuz zaman , marş yaparken kesinlikle gaz vermeyin . çünkü vakum yolu ile çalışan benzin musluğu marş anında gaz verince açmıyor. ve bu sebeble benzin karbüratöre inemez yada geç iner . aklınızda bulunsun .

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Valla senin yine bozukta olsa var : ) Hadi yaptırır kullanırsın.. Bizde benzin ibresi zaten yok..
    11.000km yol yaptım 1 kez bile kalmadım nasıl başarıyorusn merak ettim.. Ben yedek depo kullanıyorum o yoksa km hesabı yap sende..
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

benzin fiyatları aldı başını gidiyor. işte böyle çıkmayan sorunlar fazlalaşıyor. yoksa depo fuul olurdu dertler kalmazdı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)