Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nikelajlı egsozdaki plastik lekesi nasıl çıkar ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Efenim;

Benim Regal in eksozları hali ile yere yakın. Benim bacak boyu da fazlası ile uzun olunca bazı durumlarda benim motosiklet botlarının topuk kısımları eksozlara değiyor arada sırada. Egsozlar da sıcak olunca topukları sert plastik olan bu botların bir kısmını eksozların üzerinde bırakmışız. Canım nikelajın üzerinde erimiş plastik lekeleri var. Gördükçe sinirim bozuluyor. Metylan ile denedim, lekeyi çıkarma haricinde ayna gibi yaptı kalan kısmını. Bir fikri olan var mı?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    aynı işlemi bir de egzoz sıcakken yapmanı öneririm.ayrıca yine sıcakken,o bölgeye bulaşık süngerinin yeşil olan kısmıyla fazla bastırmadan ovalayabilirsin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    benzer bir şey bnim motorda da başıma gelmişti. gerçi ninjanın egzostu çelik. çok çok az pasta sürerek çıkarmayı başarmıştım ama bendeki leke daha çok naylon yapışmasına benziyordu.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Benim de başıma geliyor bu ayakkabının egzozda kalması olayı Ama ben değil artçılarım yapıştırıyo ayakkabısını. Şöyle temizlenebiliyor; önce falçata bıçağını egzoza paralel tutacak şekilde kazıyorsun, Çok zorlamazsan şu şekilde çizilmez. Son kalan izleri de metylanla çıkartabilirsin. Ben ayakkabı lekesi kadar, benzincilerdeki hava hortumu lekesi temizledim

sentetik tiner

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ne kullanırsa kullanılsın, kılcal çizik yapmayıpta temizleyenini görmedim, kılcal çatlaklar ilerledikçe matlaşıyor krom...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kullanırsa kullanılsın, kılcal çizik yapmayıpta temizleyenini görmedim, kılcal çatlaklar ilerledikçe matlaşıyor krom...
    Haklısınız elbette,

ancak sentetik tiner ve üstüpü ile acele etmeden yavaş yavaş işlem uygulandığında izleri yok edeceğini düşünüyorum, bunun hemen ertesinde ise bu nikelajlı yerleri parlatmak iyi gelir herhal

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Krom yapisi geregi sert bir malzemedir ondan daha az sert olan bir malzeme ile kaziman gerekli. Bu da Bakir dir. Eskilerden kalma bir bakir para yada bakir banel ile dik aci olmayacak sekilde kromun ustunden kazi. Bakir kromdan daha yumusak oldugundan krom yerine kendine hasar verecektir.

Daha sonra nalburdan Yildiz Cila (netten ara bulacaksin) firmasinin bir adet PVC cilasi ve bir adet krom cilasini aliyorsun. PVC cilasi guclu icerigi sebebi ile son kalan tortuyuda alacaktir. Yumusak bir cam bezi kullanman yeterli. Daha sonra Krom cilasi ile iyice urunu ovustur. Taki krom ustun de cila izi kalmayana kadar.

Gorecegin sonuc yeni bir krom egzozdur Eski motorum BMW de yapmistim hatta sitede BMW kosesinde resimlerini de koymustum uygulamali.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    arexons chrome polish alıyorsun bir adet.. 11tl yada 13 tl civarı bişey olması lazım..

jeep imde kullanıyordum.. krom parçaları parlatmak için... bazı pazlı bölgeler kromu kusmuştu malesef .. onu bile ilk günkü temizligine getirdi.. daha sonra bakıma gelen chopperlerde de denemiştik ..egzost yanıkları pazlanmış bolgeler.. sonuç mükemmel.. byny çıkarmaz artık dedigim lekeleri bile çıkarmıştı.. denemeni tavsiye ederim
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı işlemi bir de egzoz sıcakken yapmanı öneririm.ayrıca yine sıcakken,o bölgeye bulaşık süngerinin yeşil olan kısmıyla fazla bastırmadan ovalayabilirsin.
    Asla önermiyorum. Kesinlikle çizik izleri birakıyor..

Oto boyasında kullanılan tiner ve nalburlarda satılan dış macunu şeklındekı krom parlatıcısı kesin çözümdur.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baya bir zaman önce böyle bir konu açılmış ve bir arkadaş sıcakken benzin ile sil demişti bende tehlikeli bulmuştum ama benzin alev almıyormuş sonrasında leke kalmadan çıktığını yazmıştı arkadaşımız

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Arexon veya muadili bir chrome polish alıyorsun...Bir tahta parçasına bez sarıyosun...Polishi temizlemek istediğin bölgeye temiz bir bezle pamukla biraz yedir,sonra bez sarılı tahtayla sağlam bir şekilde silince sararma dahil hertürlü lekeyi çıkarıyor...

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesınlıkle katılmıyourm egsozu çizeceğinden emın olabilirsin alıcak san az bi pasta sur hiç bi şey kalmayacaktır arkadaşaım
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Arexon dediğiniz Metylan benzeri bir şey mi ? Daha farklı bir malzeme mi ? eğer farklı ise nereden bulurum.

sırası ile uygulayalım bakalım önerilerinizi. hepinize teşekkürler
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Buharlı oto yıkamacıları hallediyor bu sorunu. Önce buharla ısıtıp, sonra tinerle silince eser kalmıyor.
    ...eX...

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    eksozu sökme sorununuz yoksa çaydanlık tencere parlatımı yapan kişilere verirsen pırıl pırıl yaparlar. ilk günkü gibi parlar. bende cbf 500 ümün paslanmaz çelik olan egzos tüpüne aynı uygulamayı yaptırmayı düşünüyorum. nedeni ise kargo sırasında arkadaş sarıp sarmalarken koli bandı kullanmış motor geldiginde egsoz daki koli bandının bir kısmını sökmemişim ısınınınca yapışkanı iz bırakmış. eski ve yeni halini fotolarla paylaşırım.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksozu sökme sorununuz yoksa çaydanlık tencere parlatımı yapan kişilere verirsen pırıl pırıl yaparlar. ilk günkü gibi parlar. bende cbf 500 ümün paslanmaz çelik olan egzos tüpüne aynı uygulamayı yaptırmayı düşünüyorum. nedeni ise kargo sırasında arkadaş sarıp sarmalarken koli bandı kullanmış motor geldiginde egsoz daki koli bandının bir kısmını sökmemişim ısınınınca yapışkanı iz bırakmış. eski ve yeni halini fotolarla paylaşırım.
    Paslanmaz çelikte oluyorda, kromda olmuyor maalesef..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ulem arkadaş biz güneşe hasret yaşıyoruz adamlar krom parlatma şeyinde
    inadınamı yapıyonuz yaf
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bizde hasretiz dostum, farklı değil durumumuz..

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Krom korkuluk işi yapanların yanına git giderkende 1 tüp METMAR al çoğu yerde bulabileceğin bir metal parlatıcı krom işi yapan kişilerde metali parlatmak için kullandıkları bi makine var o makine ile maddeyi iyice yediriyor hem parlak oluyor hem üstündeki bütün harici lekeler çıkıyor.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)