Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fren maneti boyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar motorumun fren maneti orjinalde siyah boyalı ama zamanlı boya soyulmuş ve metalik döküm meydana çıkmış bu manetler nasıl bir boya ile boyanıyor?

zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Boya ile uğraşma. Orada duracak dayanıklı bir boyayı kendin yapman çok zor.
    Isı ile daralan makaron lardan alıp (uygun çapta) manti makarona geçir ve çakmak la ısıt. Boru daralıp maneti sımsıkı sarıcaktır. Boyadan daha güzel durur. Unutmazsan yarın kendi motorumdan resim çeker eklerim sende görürsün nasıl durdugunu
    İstanbuldaymışsın. Bir ara sanayi mahallesine yolun düşerse uğra bana . Hem malzemeyi alıcak yer var. Hemde beraber yaparız.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    mondial 150 zat
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isı ile daralan makaron lardan alıp (uygun çapta) manti makarona geçir ve çakmak la ısıt. Boru daralıp maneti sımsıkı sarıcaktır. Boyadan daha güzel durur. Unutmazsan yarın kendi motorumdan resim çeker eklerim sende görürsün nasıl durdugunu
    İstanbuldaymışsın. Bir ara sanayi mahallesine yolun düşerse uğra bana . Hem malzemeyi alıcak yer var. Hemde beraber yaparız.
    on numara çözüm tebrikler

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı kastamonu22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on numara çözüm tebrikler
    Teşekkürler böyle pratik çözümler üretmeyi seven bir yapım var.

Bu arada aynalarınızın paslanan kollarınada yapabilirsiniz. Orjinalden farkı olmaz. Üşenmezsem inip çekicem iki resim

Malzemeyi bilmeyenler google da "ısı ile daralan makaron" yazıp aratabilirler
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Makaronu orada kullanmak hiç aklıma gelmezdi. Güzel fikir.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah teşekkür ederim teklifin için.
    makaronu bilirim kabloların eklerinde kullanırdık, çakmakla değilde sıcak hava havyası ile yada saç kurutma makinası ile yapardım. güzel çözüm teşekkürler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    iyiymiş, yazdık bi tarafa
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bunu yapmanın en kolay yolu İkitelli Galvano Sanayi Sitesine gidip karartma yaptıracaksın. Söküp götürüp ugraşırım diyorsan. Yıllarca da kullanırsın hiç birşey olmaz...

Makaron tabi ki daha pratik çözüm ama profesyonel yolu budur...
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu yapmanın en kolay yolu İkitelli Galvano Sanayi Sitesine gidip karartma yaptıracaksın. Söküp götürüp ugraşırım diyorsan. Yıllarca da kullanırsın hiç birşey olmaz...

Makaron tabi ki daha pratik çözüm ama profesyonel yolu budur...
    ikitelli galvano sanayi sitesimi hiç duymadım bi tarif edermisin oraları iyi bilirim ama

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Güzel bi çözüm ama bu ürünü nerelerden buluruz, önerebileceğiniz bi yer varmı

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Yarama en güzel melhem.. Aynalarım ufak ufak pas tutmaya başladı.. Manetlerin kromajı attı.. Gidonda da paslanma başladı sebebini bi türlü çözemedim.. Şunu hemen nerde bulabiliceğimi araştırıp kullanmam gerek..

Krom kaplamayı düşündüm ama sök, tak maliyeti parçalardan daha fazla tuttu..
    Bu makaron'u nerden bulabiliriz ? Bilgisi olan varsa bi adres felan ?
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)