Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni proje-Yeni heyecan-Dijital vites göstergesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 nolu parça aynı benimki ile seninki onu değiştirıyorsun ben sana o parçayı yaparım sende bana displeyi yap daha garantili senin makina gt 650 değilmi 5 vites
    Display sürmek için kiitçi'nin dediği gibi bir entegre ihtiyacı var.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Display sürmek için kiitçi'nin dediği gibi bir entegre ihtiyacı var.
    elektronikten pek anlamam ama mekanık kurtulmaz elimden bu müşire 5 kotak koyacagız her kontaktan ayrı şase alacak display veya her birine ayrı led de konabilir displayı yaparım derseniz öyle daha şık olur malzeme ne lazımsa burdan temin edriz bana msn veya face adresini verisen karşılılklı yazşır hallederiz

Qner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 500
    arkadaslar, ne gusel devam edıyodunuz. bırakın yaws msn ı face i...
    okuyoruz heyecanla... bı de olursa....

kolay gele

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı Qner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar, ne gusel devam edıyodunuz. bırakın yaws msn ı face i...
    okuyoruz heyecanla... bı de olursa....

kolay gele
    merak etme gene yazarız buraya

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    elektronikten pek anlamam ama mekanık kurtulmaz elimden bu müşire 5 kotak koyacagız her kontaktan ayrı şase alacak display veya her birine ayrı led de konabilir displayı yaparım derseniz öyle daha şık olur malzeme ne lazımsa burdan temin edriz bana msn veya face adresini verisen karşılılklı yazşır hallederiz
    O müşirin her viteste pozisyonu farklı mı ?

GT650 6 vites bu arada.

Display gösterge yapmak için yeniden bir devre tasarlamak gerekiyor. Ama daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi ben tasarlanmış basit devreleri board üzerine geçirebiliyorum ama yepyeni bir devre tasarlamak benim işim değil. Çok zor değil ama zaman ayırıp çalışmak lazım.

Ben en iyisi şu ünlü 20 no.lu parçaya bir bakayım. Ön dişli muhafazasını sökünce görüyor muyuz bu zımbırtıyı ?
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    ayrı bir hava katsın diye alırımda nasıl temin edecez
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

O müşirin her viteste pozisyonu farklı mı ?

GT650 6 vites bu arada.

Display gösterge yapmak için yeniden bir devre tasarlamak gerekiyor. Ama daha önceki mesajlarımda da dediğim gibi ben tasarlanmış basit devreleri board üzerine geçirebiliyorum ama yepyeni bir devre tasarlamak benim işim değil. Çok zor değil ama zaman ayırıp çalışmak lazım.

Ben en iyisi şu ünlü 20 no.lu parçaya bir bakayım. Ön dişli muhafazasını sökünce görüyor muyuz bu zımbırtıyı ?
    evet muhafazayı sökünce dişlinin hemen önünde iki vida ile çıkarıyorsun
    seninki 6 vites olunca o zaman mesafeleri ölçmek lazım kontak yerleri değişir
    5 nolu parça her vites değişikliğinde dönerken 16 nolu pimide döndürüyor pim boş vitese geldiğinde müşirdeki karşılıgında sarı kontaga temas edip boş ışıgını yakıyor her vitesde pimin yeri farklı oldugundan bunları tesbit edip oraya sarı malzemeden kontak yapıp kablo çıkarıyoruz
    sen bu yerleri tesbit için o küçük pim 5 mm gelir onun ucu sivri bir tane başka yapacaksın sonra 3 cü vitese takıp müşiri yerine bastıracaksın müşir üzerine bir iz bırakacak o izle buş merkezini kumpasla ölçüp yazacaksın sonra 4 ve diger her vitesi tesbit edip ölçüüüüüüüüyü bulacaksın bu arada müşir üzerinde pimin çalıştıgı izin çapınıda ölçeceksin müşir montaj vidaları eksenine olan uzaklıgıda ölçüp açısını tesbit edip ona göre yeni bir müşir yapacagız olay bu anlatımı biraz karışık oldu ama sökünce olayı daha kolay anlıyorsun anlamadıgın yeri tel açıp sorabilirsin 05322124353

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    evet muhafazayı sökünce dişlinin hemen önünde iki vida ile çıkarıyorsun
    seninki 6 vites olunca o zaman mesafeleri ölçmek lazım kontak yerleri değişir
    5 nolu parça her vites değişikliğinde dönerken 16 nolu pimide döndürüyor pim boş vitese geldiğinde müşirdeki karşılıgında sarı kontaga temas edip boş ışıgını yakıyor her vitesde pimin yeri farklı oldugundan bunları tesbit edip oraya sarı malzemeden kontak yapıp kablo çıkarıyoruz
    sen bu yerleri tesbit için o küçük pim 5 mm gelir onun ucu sivri bir tane başka yapacaksın sonra 3 cü vitese takıp müşiri yerine bastıracaksın müşir üzerine bir iz bırakacak o izle buş merkezini kumpasla ölçüp yazacaksın sonra 4 ve diger her vitesi tesbit edip ölçüüüüüüüüyü bulacaksın bu arada müşir üzerinde pimin çalıştıgı izin çapınıda ölçeceksin müşir montaj vidaları eksenine olan uzaklıgıda ölçüp açısını tesbit edip ona göre yeni bir müşir yapacagız olay bu anlatımı biraz karışık oldu ama sökünce olayı daha kolay anlıyorsun anlamadıgın yeri tel açıp sorabilirsin 05322124353
    Bugün nette gezinirken ebay'da birşey gördüm tam sizin istediğiniz şey.Müşir işini halledebilirseniz olur yani tabi 5 vitesli motorlar için.Bence bi inceleyin fiyatı da uygun.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Red-U...Q5fAccessories

Bu arada benim herşeyim hazır sadece programlama devresini Ebay'dan sipariş verdim onun gelmesini bekliyorum 15-20 gün sürebilir gelmesi sonra devreyi breadboard üzerine kurup deneyeceğim çalıştırabilirsem motora montajlayacağım.Gelişmeleri buradan paylaşırım.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün nette gezinirken ebay'da birşey gördüm tam sizin istediğiniz şey.Müşir işini halledebilirseniz olur yani tabi 5 vitesli motorlar için.Bence bi inceleyin fiyatı da uygun.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Red-U...Q5fAccessories

Bu arada benim herşeyim hazır sadece programlama devresini Ebay'dan sipariş verdim onun gelmesini bekliyorum 15-20 gün sürebilir gelmesi sonra devreyi breadboard üzerine kurup deneyeceğim çalıştırabilirsem motora montajlayacağım.Gelişmeleri buradan paylaşırım.
    iste bu bize lazim olan buna yazilima filan gerek yok sanirim bundan da getirtelim getirtecek olanlara

Motosikleti
    Mondial RF 150
    7 vitesli motormu war???piyasada yoksa tırlamı karıştırdınız

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    "As long as your motorcycle has an electronic speedometer and an electronic tachometer"

Motosiklette dijital hız verisi varsa çok güzel, kullanılabilir ama maalesef taaa en başında söylediğim gibi kilometre teliyle çalışan hız göstergeniz varsa işe yaramaz.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 vitesli motormu war???piyasada yoksa tırlamı karıştırdınız
    vitesi nerden cikardin 5 vites icin bu display 5 sase kablosu bir de + ucu var

Motosikleti
    Mondial RF 150
    vitesi nerden cikardin 5 vites icin bu display 5 sase kablosu bir de + ucu var
    yok konuyu açan kardeş demiş ya 7.vitese atasım geliyor 6.vitestemiydim unuttum v.s ben ordan gördümde merak ettim acaba warmı hiç duymadımda o yüzden

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok konuyu açan kardeş demiş ya 7.vitese atasım geliyor 6.vitestemiydim unuttum v.s ben ordan gördümde merak ettim acaba warmı hiç duymadımda o yüzden
    bende duymadim ama o mesele baska bende vites kactaydi diye bazen son viteste oldugu halde motor sesinden sanki bir vites daha var gibi vitesi zorluyoruz onu icin boyle bir gosterge bu zorlamayi ortadan kaldiri diye ilave etmek istiyoruz

Motosikleti
    Mondial RF 150
    bende duymadim ama o mesele baska bende vites kactaydi diye bazen son viteste oldugu halde motor sesinden sanki bir vites daha var gibi vitesi zorluyoruz onu icin boyle bir gosterge bu zorlamayi ortadan kaldiri diye ilave etmek istiyoruz
    haklısın dostum gerekeni işine yarayanı yapıcaksın motorda daha huzurlu ve güvenli iyi sürüş elde etmek için

Motosikleti
    BMW F650GS
    "As long as your motorcycle has an electronic speedometer and an electronic tachometer"

Motosiklette dijital hız verisi varsa çok güzel, kullanılabilir ama maalesef taaa en başında söylediğim gibi kilometre teliyle çalışan hız göstergeniz varsa işe yaramaz.
    Eğer benim eklediğim için söylüyorsan bu ondan değil. gv650i Arkadaş vites müşürünü ayarlayıp yapacaktı ya onun için bu.Yani bir kablosuna (+) veriyorsun diğer kablolar da müşüre bağlanıyor sonra hangisine (-) gelirse o vitesi gösteriyor.tabiki benim müşür müsait omadığı için bana olmaz 5 vites olduğu için sana da olmaz.

Motosikleti
    BMW F650GS
    Herkeze merhabalar...........
    Devre için ebay'dan sipariş ettiğim programlayıcı ve öteki devre geldi fakat programlayıcıyı bir türlü bilgisayara tanıtamadım ne yaptıysam olmadı iki,üç gündür bununla uğraşıyorum artık umutlarımı da tükettim.
    shi_bumi; sen ne yaptın malzemelerin geldi mi devreyi kurabildinmi ben bu işten vazgeçmek üzereyim.Ya tamamen vazgeçicem ya da gv650i'nin dediği gibi müşürü halledip basit bir şekilde displayi sürmenin yollarını arayacağım.

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Benim aldığım programlayıcı gelmedi daha. Herhalde gelmek üzeredir ama senin dediğin gibi bilgisayara tanıtma problemi varsa kötü haber. Beraberinde sürücüsünü yollamışlar mı ?

Motosikleti
    BMW F650GS
    Sürücü internetten indiriliyor.Normalde tanıtmada problem olacağını sanmıyorum ya bana gelen devrede sorun var ya da benim bilgisayarımda bi sorun var.Neyse inşallah sen halledersin.Olursa yazarsın buraya.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Benim aldığım programlayıcı gelmedi daha. Herhalde gelmek üzeredir ama senin dediğin gibi bilgisayara tanıtma problemi varsa kötü haber. Beraberinde sürücüsünü yollamışlar mı ?
    Hadi dostum çöz bu meseleyi. Türkiye seni bekliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)