Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Castrol Actevo 4t 20/40 Yağ sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhaba arkadaşlar.

Castrol Actevo 4T 20/40 yağ satın aldım bugün. yarın yağımı değiştireceğim. ama bu yağ tam sentetik mi yarı sentetik mi mineral mi acaba ? üstünde yazmıyor. söylerseniz sevinirim. :D
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mineral yağdır,pek tavsiye edilebilir yağ değil Cgl 125 için kullandım 3000km'de biraz eksiltme yapıyor.
    Shell'in tam sentetik 15-40'ı var 3000 km'de neredeyse fazlalaştı yağ.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Üstünde türü ile ilgili yazı olmayan yağlar mineraldir.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mineral yağdır,pek tavsiye edilebilir yağ değil Cgl 125 için kullandım 3000km'de biraz eksiltme yapıyor.
    Shell'in tam sentetik 15-40'ı var 3000 km'de neredeyse fazlalaştı yağ.
    Hocam çok teşekkürler, acaba castrol power 1 15 / 40 ta mineral mi ?
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Motorunu layıkıyla korur merak etme, ben yıllardır bu yağı kullanıyorum sentetik bi yağ değil madeni bir yağ actevo 20/40 ben bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım sentetik madeni vs vs bence bunların hepsi ticari bir aldatmaca geçen sene aldığım shell tam sentetik yağın 10 günde kızartma yağına döndüğünü gördükten sonra actevo kullanmaya devam ettim aynı çeşmenin malı yağa fazla para ödemeyin... şu an po maximoto 15/50 var motorumda ondanda gayet memnunum 9tl fiyatı birsürü teknik tablo vs vs vsler....şu yağ daha iyi şu daha iyi bıktım gerçekten aynı çeşmeden damlıyor bunların hepsi..kızan arkadaşlar olucak karşı çıkanlarda ancak durum pisikolojik arkadaşlar ha şu var bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarına uyan bir yağ kullanmak gerek sadece orası doğru bu işin incelik ve kalınlık....bütün mesele bu...

Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkürler, acaba castrol power 1 15 / 40 ta mineral mi ?
    Yarı sentetik veya tam sentetik olması lazım, Castrol ürününün üzerine yazması lazım, yasak değil mi bu.Actevo için de Tri-zone demiş şimdi bidonuna baktım açıklama yok.

Castrol racing power1 serisi tam sentetik.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Yarı sentetik veya tam sentetik olması lazım, Castrol ürününün üzerine yazması lazım, yasak değil mi bu.Actevo için de Tri-zone demiş şimdi bidonuna baktım açıklama yok.

Castrol racing power1 serisi tam sentetik.
    Hocam şuanda 10 50 power1 racing var alet 125cc içinde racing yağı var garipsedim biraz , servis öyle koymuştu.

Kaba taslak şekilde nedir bu madeni ve mineral farkı ?

Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şuanda 10 50 power1 racing var alet 125cc içinde racing yağı var garipsedim biraz , servis öyle koymuştu.

Kaba taslak şekilde nedir bu madeni ve mineral farkı ?
    Sentetik yağ genelde yeni teknoloji motorların zorlu çalışma koşullarına uygundur, çalışan parçalar arası aralık daha küçüktür ve ince-güçlü bir film tabakası oluşturur.Silindir hacmine göre ne kadar güç o kadar sentetik yağ kullanılır diyebiliriz.

Castrol 10-50 power racingi ben de kullanmıştım aynen yağ yoktu servis arkadaşta,6500 km'de değiştirdim hiç eksiltmedi.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Hocam; sitesi şu.

http://www.castrolmoto.com/tr/products/actevo.php

Altta hava soğutmalı motor performansı diyor. Yani benim bu yağı kullanmam daha mı iyi ?

Hangisini kullanayım

Castrol Racing 10 / 50 4T Tam sentetik
    Castrol Power1 10 / 40 4T Yarı Sentetik
    Castrol Power1 15 / 40 4T Yarı Sentetik
    Castrol Actevo 4T 20 / 40 4T Mineral

Hangisini kullanayım Marmaris havasına bağlı, kış soğuk geçerse 20-40 normalde kullanılırsa 10-15 ile başlayanlar daha uygun olur.
    İklime uygun yağ seçmişsin, iyidir Actevo devam edin.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Yok hocam buranın kışı çok tatlıdır, şuanda bir ceketle dışarı çıkabilir ve üşümezsiniz. Kar falan da olmaz, actevo'yu yaz kış kullanayım yani.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

Son bir soru daha sorayım, sonra rahat bırakacağım sizi hocam

Mesela bu yazdığımız 4 yağların arasında yakıt tüketimi farkeder mi ? yani birinde çok birinde az yakar mı ? yakarsa çok mu artış olur sizce ?

Yakıt farketmez diyemem, tam sentetik mutlaka daha iyi yağlar ve yakıt tüketimini az da olsa(%0,3 gibi atayım) düşürür.Ama bunun için değmez. Kullanma kılavuzunda veya yetkili serviste hangi yağ öneriliyorsa onu seçin. Actevo 125cc'ye kadar aşırı sıkıştırma oranı olmayan motorlarda uygundur yaz-kış sorun olmaz. Mevsimi de boşverin.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Yakıt farketmez diyemem, tam sentetik mutlaka daha iyi yağlar ve yakıt tüketimini az da olsa(%0,3 gibi atayım) düşürür.Ama bunun için değmez. Kullanma kılavuzunda veya yetkili serviste hangi yağ öneriliyorsa onu seçin. Actevo 125cc'ye kadar aşırı sıkıştırma oranı olmayan motorlarda uygundur yaz-kış sorun olmaz. Mevsimi de boşverin.
    Anladım hocam çok teşekkür ederim Twister'a geçince 15 / 40 yarı sentetik castrol kullanırım, iyi olacaktır sanırsam, şimdilik actevo Tekrar teşekkürler

Rica ederim,sen yine dayanamazsın Ck 125'e 10-50 power racing koyan Twister'a bilmem ne koyar.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Hocam serviste yağ bittiydi ondan :D Ne işim olur racing yağıyla, memnunuz motorumla halimizden :D Gerçi helal olsun, iyi yağmış 2500 km oldu halen sorunsuz :D

Şimdi hatırladım pistonun çatlayıp krankta boşluk yaptığı motorun indiği zaman motorda Actevo vardı.Hemen boşalt o yağı.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    yazın 20 40 actevo iyidir. bu mevsimde 10 40 yarı sentetik bir yağ koyarsan daha uygun olur.hoca iki saattir recete yazamadı sana öyleydi böyleydi deyip duruyor

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Şimdi hatırladım pistonun çatlayıp krankta boşluk yaptığı motorun indiği zaman motorda Actevo vardı.Hemen boşalt o yağı.
    Nasıl yani ?? Actevo kullanmayayım mı :S

http://www.motosiklet.net/forum/mt-t...attiklari.html

Bilmiyorum sorunun kaynağını ama ya yağdı Actevo ya da pis benzin.
    Şimdiye kadar hep tam sentetik 10-50,10-40 power racing atmıştım sonrasında Actevo'da sorun oldu.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Hocam actevo yu uzun zaman kullandım ben, hatta ilk aldığım zamanlarda (acemilik de mevcut tabii.) yüksek devirler de çevirmiştim. Vites geçişlerinin rahat olması beni bu yağa ısındırmıştı sizinde fikrinizi alayım dedimdi. Hakkaten böyle bir sorun yaşatabilirmi bu yağ? Castrol sonuçta

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)