Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites dişlisi... Dostlar bi fikir verin...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Dostlarım motorumu yeni aldığımdan ve motor konusundaki eksikliğimden yardımınızı bekliyorum...

2. viteste sanırım dişli sıyırıyor, 1'den 2'ye atınca arada bir kaçırıyor ve bazen tehlikeye düşürüyor beni. Birden bire boşa geçişler sonra tekrar yakalamalarla birlikte ani hızlanmalar yaşıyorum...

Böyle bir sorunda neler yapılması gerekir? Yaşadığım şey gerçekten dişili sıyırması mı? Tamiri mümkün müdür? Masrafı yaklaşık ne tutar?

Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    sadece 2. vitestemi oluyor_? yoksa sorun debriyaj balatasından olabilir ondan soruyorum

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Evet sadece 2. viteste oluyor...

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    o zaman dişli değişecek yada tamir ettireceksin ama ben sıfırdan yanayım

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek dişli değil 2 dişli beraber değişcek
    yaklaşık 200 lira tutar
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    üstad bu durum çok tehlikeli ilerde çok zor bi durumda bırakabilir ve tabir-i caizse şanzumanı kucağına alma durumu söz konusu olabilir. bence en kısa zamanda gerekli tadilatı gerçekleştirin hatta mümkünse bende sıfırdan yanayım...
    otomobilde tecrübe ettiğim bi konu hemde acı tecrübe....

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    senkromeç (komple) ve şanzuman grup dişlisi (komple) artı grup ve senkromeçin oturdugu rulmanları değiştir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    2008 R6
    bu tip soruları yazdığınız zaman motorunuzun km ve modelinide belirtirsen sevinirim.yeni aldın ama 2. el mi ? bu sadece vites dişlisi ile ilgili olmaya bilir arkadaşım. şanzuman dişli setinin haricinde vites topunda sorun olabilir. yarışa girmiş bir 636 koydular önüme komple parça halde. bul dediler. toparlarken vites topunda 2. vitese iten hilal yatağının 1 mm inceldiğini fark ettim. oradaki 1 mm aşınmai dişli setinde 2. vites dişlisinin 5 mm geri kalmasına neden oluyordu ve motor 2. vitesten olup olmadık atıyormuş. şu an o sorun kalmadı. ve onlara süpriz olarak 5 vites dişlilerinin dağıldığını gösterdim ))))) bilmedikleri için sadece bakıyorlardı ))

Motosikleti
    Jinlun_250_Elegance
    Zontar seni tebrik ederim kardeşim sanırım benim sorunumda tam senin anlattığın gibi birşey...10 gün kadar önce bir hayvanın sıkıştırmasıyla düştüm ve vites ayağı yamulmuştu çok önemsemeyip elimle düzelttim fakat o günden beri bu problemi yaşıyorum...

Peki bu sorun nasıl çözülebilir... Motoru indirmek gerekecek mi? Bana kaça mâl olur?

Ayrıca teşekkürü de borç bilirim saygılar...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşünce vites geçmiyorda eğer dişlilerde sorun yoktur arkadaşım
    Hilallerden birisi yamulmuştur sadece hilali değiştirecek ustan
    Motorun komple sökülmesi gerekecek
    masraf yine 200 lira civarı
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı unforgiven85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zontar seni tebrik ederim kardeşim sanırım benim sorunumda tam senin anlattığın gibi birşey...10 gün kadar önce bir hayvanın sıkıştırmasıyla düştüm ve vites ayağı yamulmuştu çok önemsemeyip elimle düzelttim fakat o günden beri bu problemi yaşıyorum...

Peki bu sorun nasıl çözülebilir... Motoru indirmek gerekecek mi? Bana kaça mâl olur?

Ayrıca teşekkürü de borç bilirim saygılar...
    Tamamen dişli grubu veya hilal diyemeyiz.Arkadaşım debraj kapağını kesin açacaklar. Vites milinin oturduğu yere bir baksınlar. Vitese bastığında vites mili üzerindeki mekanizma vites topunu çevirir. vites topu döneme esnasında iken ayrıca vites topuna bağlı bir aparat daha var. yuvarlar mekal bir teker diyim. oda vites topu üstündeki yatağında vites topunu sabit tutann parçadır. belki 2. vitesle ilgili kısımda o parça çalışmıyor olabilir. resim ekliyemiyor ekleyebilsem resimli gösterecem. olursa en iyi ihtimal bu ama olmazsa nafile şanzuman açılacak. açıldığında da kalanı ustanın. eğer sadece 2. vitesle karşısı zarar gördüyse tamam onları değiştir. ama daha fazla sorun varsa dişli setini komple değiştir kafan rahat etsin. umarım ehil bir usta bulursun ve namuslu bir usta. geçmiş olsun kardeş.

kaedeş 11 nolu hilal bozok zaten 3 hilal var 10 11 12 ok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)