Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağ Pompası Değişti Ses kesilmedi Allah ını seven yardım etsin

Motovento
    REKLAM ALANI

Hocam motorun mondinin ilk getirdigi motorlardan kros olan.Sohc.Yag pompası arızası bu motorda:içini açmadım hiç fakat santfruj dur büyük ihtimal. http://www.birmuhendis.com/2010/05/s...asl-calsr.html sizdeki gücü krankdan alır ömrü motor ömründen bile fazladır.Aşırı bakımsız motorlarda balçık tek düşmanıdır denilebilir.Yanlış numara(çok kalın) veya eksik yag seviyeli kullanımlar dışında performanslarını etkileyecek olay yok denecek kadar azdır.Yazılı olarak arıza ve parça tespiti takdir kabul görür ki riskli.tahmin ettigim üzere Ekzantrik bilyası dagılmak üzere ise sübop ayarı yapılır sorunsuz motor çalışır çok kısa süre sonra bilya hızla aşınmaya devam ettiginden ayar bozulur.Bilya dağıldığında ki bu sizin için artık her an olabilir parça sayısı artar.Tesbit için motor açıldıgında kam milini elinize alın.Her iki rulmanı da siz kotrol edin.bozuksa ve yalnızca biri degişebiliyor sa :ustaniz elinde kam mili yoksa tekini degişip geri takar.3-5 bin km sonra gene şikayetiniz başlar.Ekzantrik gergi ve zincirinizide kontrol ettirin.Motor sahibi olmak paraya bakar usta bulmak şans.Allah yardımcınız olsun.Kolay gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kaedeş senin eksantirik mili gitmiş yağ pompasını eskiyip ses yaptığını senden duydum ilk defa böyle bişiy yok 4 zamanlıda olsa iki zamanlıda olda yağ pompası bozulunca motor kitler 2 zamanlıda pistonu yağlar 4 zanlıda silindiri soğutur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)