Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor bloğunun içini yıkamak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhaba arkadaşlar, 2 hafta kadar önce debriyaj balatam değişti, ancak balata değiştikten 3 gun sonra ( balata değişimi sırasında sıfır yağ konuldu) yağ çamur gibi oldu, gittik bir daha yağ değişimi yaptık, 3 -4 sonra yağ yine çamur gibi oldu, servise gittim, eski balatanı yakmışsın sanırım dediler, motorun içi kirli yıkamak gerekiyor dediler.

İşi bilen bir abim, 10 numara yağ(çok ince) ve mazotu yarı yarıya koy, motorun ıcıne koy, motoru rolantıde 1 dakıka kadar calıstır tertemız olur dedi, sizce işe yararmı, yaramazsa tavsiyeleriniz nelerdir.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelikle motorun icini yikma islemi mumkundur ama oyle koca kari ilaci formulu gibi degil tabiki

ismi motor flush olan bu siviyi motor hafif ilikken icine dokuyorsun. Daha sonra aracini yaklasik 2-3 dk en yuksek devirde calistiriyorsun. Bunun faydasi kartere dusen kimyasa lyuksek devir ile pistonlara gitmesi.

Daha sonra 2dk bile olsa asiri isisan motorun biraz sogumasini bekliyor ve yagi komple bosaltiyorsun.

Oto aksesuarcilarinda bulunan bir urundur. Tavsiyem Bilindik ve pahali olan urunleri satin almandir. Sonucta motor bloguna kimyasal sokuyorsun, ucuza kacma.

Ama daha sonra motorun yag kirlenmesini kontrol et. Eger halen var ise belkide sebep baskadir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle motorun icini yikma islemi mumkundur ama oyle koca kari ilaci formulu gibi degil tabiki

ismi motor flush olan bu siviyi motor hafif ilikken icine dokuyorsun. Daha sonra aracini yaklasik 2-3 dk en yuksek devirde calistiriyorsun. Bunun faydasi kartere dusen kimyasa lyuksek devir ile pistonlara gitmesi.

Daha sonra 2dk bile olsa asiri isisan motorun biraz sogumasini bekliyor ve yagi komple bosaltiyorsun.

Oto aksesuarcilarinda bulunan bir urundur. Tavsiyem Bilindik ve pahali olan urunleri satin almandir. Sonucta motor bloguna kimyasal sokuyorsun, ucuza kacma.

Ama daha sonra motorun yag kirlenmesini kontrol et. Eger halen var ise belkide sebep baskadir.

Hocam, nternetten araştırtım, dediğiniz gibi bir ürün bulamadım, hem siz diyorsunuzki oto aksesuarcısı, motosiklete uyarmı?
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    FORTE önerisi güzel. Fakat bulmak sorun. Öte yandan 10 nolu yağ ve mazot karışımını ( Kocakarı ilacını )biz senelerdir uygularız. ( Dedelerimiz nenelerimiz bizleri bu günlere böylece getirmişler.) fakat bu işte motora gaz verirsen yataklar hasar görebilir. Kesinlıkle bir dakıkalık zaman dilimini bile bekleme yarim dakıka çalışması yeterlıdir.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FORTE önerisi güzel. Fakat bulmak sorun. Öte yandan 10 nolu yağ ve mazot karışımını ( Kocakarı ilacını )biz senelerdir uygularız. ( Dedelerimiz nenelerimiz bizleri bu günlere böylece getirmişler.) fakat bu işte motora gaz verirsen yataklar hasar görebilir. Kesinlıkle bir dakıkalık zaman dilimini bile bekleme yarim dakıka çalışması yeterlıdir.
    Dogru motor bloguna zarar gelir, cunku dedigim seye geliyorsun, Koca kari formulu.

Tabiki buyukler o zamandaki imkanlara gore caba sarf etmisler, ama kesfedilmis bir kitayi yeniden kesif etmenin anlami yok.

Bu urunler Bir cok buyuk markette dahi var. Hic bir yerde bulamaz isen modacar diye bir sitede var. Urunun icinde belli bazi kalin mineraller da var. Bu sayede motor blogu cizilmiyor.

buda urununun turkiyedeki linki

http://www.modacar.com.tr/urun/polly...400003495.aspx
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

gocum ben aldım işe yaramıyor en güzeli 10 nomara yağ ile mazot 125 cc ise motor 750 mm ayarla motoruna koy az bir gaz ver iki dk çalışsın boşalt bu işi 2 kez tekrarla prıl prıl olur ama boşaltma işlemini uzun tut iyice aksın yağını koy devan okey ben 12 yıldır motorlarımı senede bir yıkarım bende yamaha bws var dt 125 r var derby gpr 125 nude var mz 301 seyhan var 600 cc transalp var cbr 1000 rr var sorma bu kadar motorun niye var galeri diğilim hastayım hasta madede çalışıyorum bütün paramla bunları alabildim daha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)