Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Er 5 2004 model KARBÜRATÖRDEN BENZİN AKIYOR YARDIM LÜTFEN

Motovento
    REKLAM ALANI

Herseke iyi günler. Can sıkıcı yazımı mahveden sorunla boğuşuyorum yardım ederseniz çok sevinirim.
    Motorum 6 ay askerlik süresinde yattı. hiç kullanılmadı. Geldiğimde aküsünü değiştirim bindim. 40 km sonra ilk istop ettiğikden 10dk sonra karbüratörden benzin akmış. yağ haznesine ve egsoza kadar inmişti. sonra ustaya götürdüm. şamandra iğnelerinden dedi ve orjinallerini getirterek değiştirdik. fakat bu arada artık tamam diyerek 3.kere teslim aldım ve 5 dk sonra tekrar aynı problem ve aynı masrafla karşılaştım. yağ ve filitresi bujiler vs...
    Neyse artık mayısın 20. gününden beri ustada olan motoru aldım. Simdi sorunun benzin musluğunda olsugunu söylediler. Yani vakumlu olan Kawasaki Er 5 muslu motosikletin kontak kapatmasıyla vakumu durması ve depodan benzin almaması gerekiyormuş fakat benim motorun musluğundan hala benzin geliyordu. Arızanın buradan olmadığını düşünen varsa ve z-motorun elinde olmayan 2004 Er 5 musluğunu nereden bulabileceğimi bilen varsa lütfen bilgi paylaşsın. Gerçekten minnettar kalırım. dolu dolu yazı motorsuz geçirdik :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    ebayden bulabilirsin. dostum 7000 km civarı belki az belki fazla 99 er 5 kullandım kronik sorun.. ayrıca kle 500 kullandım yaklaşık 10 bin km 92 model ondada oldu.gs 500 e döndüm artık sorun yok.. şimdi sorun neden kaynaklanıyor.. muhtemelen deponda pislik var. bu pislik karbüratör memesini tıkıyor. yanılıyor olabilirim ama pislik memeyi tıkayınca.şamandıralar karb içindeki benzini tahliyeden salıyor.ta ki karb boşalana dek..çözüm karb temizleni memeler basınçlı hava ile temizlenir. depodan 2 hortum çıkıyor benim bildiğim (hatırladığım)) 2 tane benzin filtresi ekle buraya şeffaf ve içi açılmayanlardan olsun mümkünse. her hortuma bir filtre.. depo çok kirliyse kısa sürede . filtreler tıkanıcak ve bu sefer benzin gelmemeye başlıycak. depodaki pas tortu gidene kadar devam et.deponu da temizle ayrıca. dibinde su ve ne yazıkki pas birikmiş olabilir.
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)