Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun Çekişi Düştü, Ve siyah duman cıkıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Şu bir aydır başıma gelmeyen kalmadı.

Bariyerlere çarptım (Ön maşam yamuldu , şasem yamuldu,çamurluk koptu gitti parçasınıda dalgınlıkdan çöpe attım ) -> bir hafta sonra arka lastiğim patladı -> 2 gün sonra -> Motorum çekişten düştü (kazadan sonra 1000 km yaptım ) 9 günde.

Neise şimdi motorun çekişten düşme olayına geleyim.Motor 2 gün yattı. Lastiğim patlak diye motorun üstüne cıkmadan yanımda tutarak az gaz vererek öyle götürdüm motoru. Lastiği yapmışlar 4 saat sonra motoru almaya gittiğim motor siyah duman cıkartıor motor ve çekişden düşmüş. 160 km hızla giden motorum en fazla 80 ne cıktı bugun işe gelirken. Bazı yokuşlardada cok zorlanıyor. Bu ay benim için cok zor geçiyor. Neden düşer sizce bu motorun çekişi
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Siyah duman zengin karışıma işarettir..Bildiğim kadarıyla yatma düşme gibi olaylarda silindire yağ karışıyor, motor çalışınca o yağ yakılana kadar siyah duman çıkıyor, korkulacak bir şey değildir sanırım ama çekişten düşme diyorsun karbüratörün pisliğinden olabilir mi acaba?...Bıraktığın yerde gezip yatırmış olmasınlar motoru...Daha tatmin edici cevaplar gelecektir...

Motosikleti
    honda-yamaha
    Birden 160 km hızdan 80 km hıza düşmesi çok garip bir olay açıkçası.Kaza anında beyine veya endiksiyon bobine zarar gelmiş olabilir veya motor kısmında biryerlerde çatlak olabilir ve hava alıyor olabilir çünkü, siyah duman atması motorun sağlıklı çalışmamasından kaynaklanır.Motor arızasını daha açık anlatırsan sana daha çok yardımcı olabilirim.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Jikleni kontrol ettinmi?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    jiglemi tabikide kontrol ettim. Böyle eksozdan daha bir helikopter sesine benzer pat pat pat şeklinde çalışıyor. En son yaptıgım kaza ile alakası olmadıgı düşünüyorum. Cünkü onun üzerine 1000 km yol gittim motorda sorun olmadan. Motor böyle iken 30 kilometre yol gittim. Motor acılır diye umut ediyordum ısınınca biraz acınca motoru ama birşey değişmedi. Şundan şüphleniyorum. Motoru calışır halde yanımda yürürttüm üstüne cıkmadan patlak lastikle tamirciye götürürken bu birşey yaparmıki.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Siyah duman tam yanmayan benzindir. Motorun hava-benzin karışımını tam olarak yakamıyor. Karışımın zengin olması veya bujilerinin ömrünü tamamlamış olması önde gelen sebepler. Öncelikle bujilerine bak. Ama sende çekiş düşüşü çok fazla öyle kullanma başına daha büyük bela alırsın.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Bujilerim daha yeni değişti. 2000 km olmuştur değiştireli. Bu akşam ustayla randevulaştık. Götüreyim bide o baksın.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Endişelenme,büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi karışımı iyi ayarlayamıyordur veya bujide sorun vardır.
    Sen asıl servise gittiğinde göstergeni bi baktır.160 yapıyordu yazmışsın
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Endişelenme,büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi karışımı iyi ayarlayamıyordur veya bujide sorun vardır.
    Sen asıl servise gittiğinde göstergeni bi baktır.160 yapıyordu yazmışsın
    Evet umarım öyledir :/ Üzerindeki nazar boncugunu kablolardan dolayı aşşagıya geldiğinden beri başım dertden kurtulmadı nazara inanıorum artık :/ Şile yolundan e5 e bağlanırken uzun ama hafif 5 derece eğimli bir yol varya Orda ibreyi kırıyıordum nerdeyse 160ıda gecmişti orda hız denememde Ama normal hızı 135

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Usta sorunu çözdü Bujimin biri çalışmıyormuş Tek silindir gitmişim onca yolu. Siyah dumanında sebebi belli oldu. Bu arada bujimi ben yeni değişitrmiştim 2000 km olmuştu. Garip bir durum. Siyah dumanda gazı sonlamakla geçti gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)