Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aprilia sr 50 gaz yememe sorunu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar son birkaç gündür motorumla sorun yaşıyorum.
    Arıza bir anda meydana geldi. İçinden çıkamadım. Tecrübesi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Sorunuma gelirsek.
    Çalıştıktan 5 dakika sonra son gazda gaz yemiyor.Hatta tam gazda tutunca 10-15 saniye sonra stop ediyor.
    Hava filtresini söktüm . Filtre içine yakıt püskürtüyor.Filtre çok kötü durumdaydı.
    Karbüatörü söktüm temizledim görüntüde bir sıkıntı yok. İğne diyaframından şüphelendim fakat diyafram yok bunda. Gaz pistonu normal görünüyor. Aşırı hava alışına bağlı boğulma gibi geldi bana fakat o havayı nereden aldığını bulamadım.
    İşin ilginci jikleyi tam açınca tam gazda sorun suz yiyor gazı ama zengin karışımla çalışıyor. Karbüratör hava ayarına giden deliği tıkayıncada gaz yemeye başlıyr fakat sağlıksız bir şekilde son devri görüyor. Bujiyi sıfır taktım yine aynı :( emme manifoldunun lastik girişine baktım yırtık vs göremedim.

Nedir anlayamadım.
    Motor 16000 kmde. Hiç piston sekman değişmedi.
    Eksozmu tıkandı dedim ama manifoldu söktüm yine aynı. Kendimize ait atölyemiz var hertürlü alet edevat mevcut yer sorunu yok.

Kafama takılan neden yakıtı geri püskürtüyor. Daha önce başına gelen varmıdır acaba. Nette birşey bulamadım.
    Bu arada motor iki zamanlı.
    Şimdiden teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

Gereksiz yere motoru komple söktürmek istemiyorum.Çok basit bir nedeni olabileceğinden şüpheliyim.
    Not. En son depoyu fullediğimde (sarıyer sahilinde bir istasyondan) motorda çok hafif bir tekleme eğilimi hissettim.Bir anda çekişte hafif düşme farkettim.Bilmiyorum bir ilişki olabilirmi.Yalnız kurşunlumu kurşunsuzmu hiçdikkat etmedim açıkcası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    cawa
    Arakdaşmlar yokmu yardımcı olabilicek kimse. Biraz araştırma yaptım. sanırım bu geri püskürme olayına karbüratörün kusması deniyor. Varmı bir fikri olan.
    Ustarlardan yardım bekliyorum.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Farklı Bir Modelın Farklı Sorunları Oldugu Düşünüldüğünden Yardımcı Olunmuyor Sanırım

''GüNCeL''
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    evet farklı ve tamemen anlamadığım bir model enteresan sorunun var bendede son gazda boğulma vardı fakat bujilerden ve benzin hortumunun uzerinde olan filtrenin tıkanmasından olduğunu anlatık ve çözduk tabi hava filtreside değişti sorun halloldu ama sen bunların hepsini yapmışsın nedne o şekilde yapıyor hala bilemedimm..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    cawa
    mevcut 3 motorumun 2 sini sattım ve tamamen buna güveniyordum buda bana sorun çıkardı. Seviyorumda keratayı :((

Motosikleti
    cawa
    Ben hala sorunu çözemedim yalnız artık karbüratörden olduğuna eminim.
    Sanırım bir ustaya götürmenin zamanı geldi. Tabiki gerçek bir usta bulmam lazım şimdi :(

HAVA AYAR VİDASININ HAVA GİRİŞİNİ KAPATINCA NİSPETEN DÜZELİYOR SANIRIM HAVA KAÇAĞI VAR AMA NE YAPTIYSAM BULAMADIM :((

Motosikleti
    cawa
    Sonunda iyi bir usta sorunumu buldu ve halletti. Yalnızca eksoz manifoldunda ve eksoz da kurum birikimine bağlı tıkanma oluşmuş. Temizlenince düzeldi. Buda aklıma gelmişti fakat ben sadece manifoldu gevşetmiştim. Tamamen sökmeye üşendim

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    hayırlı uğurlu olsun dostum. suzukim magic 50 ile çeşitli modifiye denemelerim oldu .. motor zehir gibi oldu fakat uzun vadede düzen tutmadı... 2 zmanlı dehşet bişey ilerde zengin olursam full modifiyeli dtr 125 istiyorum. lakin bu motorlar zevk işi piyasası yok ..ve usta bir arkadaş da istiyor.. yinede forumda 2 zamanlı ile uğraşan arkadaşlar görmekten memnunum.. güle güle eskit dostum:))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    cawa
    Teşekkürler. İnanılmaz keyifli bir scooter.. Pazar sabahları boğazda sahil turunu bununa yapmanın tadını hiçbirşey vermiyor.Aynı turları people s200 - joyride 200-venox 250- marauder 800 ile de yapıyorum ama bunun tadı bambaşka.. Hele yanıma yanaşan diğer motorsulardan bazıları yanındaki sr50 yazısına bakıp "arkadaşım bu 50cc mi diye sorduklarında evet cevabına verdikleri şaşkın bakışlar yokmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)