Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz yemiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    İyi geceler arkadaşlar kanuni tigerim soğuyunca tek marşla çalıştırıyorum fakat gaz yemiyor neden olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Ben acemi bi motorcu olarak hava filtresine baktın mı? diye soruyorum.

Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Buji,hava filtresi,yağ benzinde pislik gibi sorunları yok sibop ayarından olabilirmi acaba ustalar,yada karbüratör ayarı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar kanuni tigerim soğuyunca tek marşla çalıştırıyorum fakat gaz yemiyor neden olabilir?
    Değerli kardeşim,
    Bu soru şeklinle hep sallama cevaplar alırsın,çünkü,iş falcılığa kalıyor.
    Olayın meydana geliş şeklini detaylandırman gerekir.Ayrca önerilenleri yapabilecekmisin,bunuda belirt.

Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim,
    Bu soru şeklinle hep sallama cevaplar alırsın,çünkü,iş falcılığa kalıyor.
    Olayın meydana geliş şeklini detaylandırman gerekir.Ayrca önerilenleri yapabilecekmisin,bunuda belirt.
    Kötü geçen bir günün ardından z raporunu alıyorum dükkanımı kilitliyorum ve motoruma gidiyorum cebimden anahtarı çıkarıp kontagı çeviriyorum sag elimin baş parmagıyla marşa basıp motorumu çalıştırıyorum 10--15 saniye gaz kolunu hafif çevirince gaz yemiyor stop etmeye yöneliyor kolu bırakınca rölantide çalışıyor biraz ısındıgı zman yola çıkıyorum eve gelince garajıma koyuyorum ,sabah kalkınca motorumu çıkarıyorum çalışıyor,fakat hafif gaz verince stop etmeye yöneliyor gazı bırakınca normal rölantide çalışıyor sorunum bu.
    Abicim sizin önerilerinizi almak için konuyu açtım zaten.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motorunun jigle devresini gözden geçir.bir de bu ilk çalıştırma anında 15-20 saniye jikleyi çek öyle çalıştır.sonra kapat.olanları da tekrar buraya yazarsan değerlendirelim..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Motorun yanına kaç adımda gittiğini yazmamışsın.Detaylandırma işini yanlış anlıyorsun.Arıza birden biremi oldu.Bir yerleri ellendi de ondan sonramı başladı.Değişik bir yerden benzin aldınmı?Sakin kafayla düşünüp bir daha cevapla lütfen.

Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yanına kaç adımda gittiğini yazmamışsın.Detaylandırma işini yanlış anlıyorsun.Arıza birden biremi oldu.Bir yerleri ellendi de ondan sonramı başladı.Değişik bir yerden benzin aldınmı?Sakin kafayla düşünüp bir daha cevapla lütfen.
    abicim beni yanlış anlama sorunum sadece motor soğukken çalıştırdıgımda gaz yemiyor,stop etmeye yöneliyor.Hiç bir yeriyle oynamadım,başka yerden benzinde almıyorum.Motorumu yeni aldım aldıgımda hep böyleydi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kardeş anlattığına göre sorun yok.motor uzun süra duruyor ve İYİCE soğuyor demekki.jikleyle çalıştırmayı dene..zaten ilk çalıştırır çalıştırmaz hemen tam gaz yemesini beklemeyin..ha bu dediğiniz normalde de (sıcakken)olsa motor hiç gaz yemese ama rolentide çalışsa karbüratörde su var derdim.suyunu boşaltırsınız düzelir.ama sizin sorun dediğiniz aslında sorun değil.motorun yapısı teknolojisi belli.birazda kompresör düşükse başka bişey beklenemezdi zaten...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun jigle devresini gözden geçir.bir de bu ilk çalıştırma anında 15-20 saniye jikleyi çek öyle çalıştır.sonra kapat.olanları da tekrar buraya yazarsan değerlendirelim..
    Samet kardeşimizin söylediklerini dene lütfen,ama jikleyi önce çekip sonra marşa bas.

Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Teşekkürler sabah deniyecem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)