Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

eli anahtar tutan bı yorum yapsın lütfen!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    merhaba arkadaslar oncelık herkese hayırlı ve eglencelı bır hafta sonu dılıyorum.sızlere sorum su olucak dun motora yenı sılındır pıston sekman attım ıslem bıttıkten sonra calıstırdım bındım hersey cok guzel ancak ara sıra motorun ıcınden gelen bır gurultu var bır sey acayıp sekılde bloga yada yada bır yerlere cok sert bır bıcımde vuruyor,bu olayı sık sık yapmıyor ara sıra yapıyor ve motor sıcak soguk fark etmıyor,kesınlıkle.bır sefere mahsus olmak uzere serı ve uzun bır sekılde tak,tak tak belkı 10 sefer olmak uzere yaptı bır daha da aralıklarla yapma uzere devam edıyor.motorum mondıal 125 kt acaba nedır bu ses neyın sesıdır krank sesı olurmu,krank olsa yurumez sanırım degılmı,hepınıze yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkurler.1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o ses geldıgı zaman motorda tekleme oluyormu???

anlattıkların subap iteceklerı olabılecek anlama gelıyor sankı,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kranktan geliyor olabilir,ne durumdaydı krank ve rulmanlar
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Biyel-piston kolu sesine benziyor,tabi krankla bağlantısında da sorun olabilir.

Motosikleti
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

[/COLOR]subap ıtıcılerı degıl sanırım subaplar cok guzel calısıyor sorun yok,ses gelıncede motorda tekleme yada herhangı bır sey yok kesınlıkle cekısı hızı cok guzel

krank komple 3 ay once degıstı rulmanları degısmedı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

sılındır sekman pıston attım dun ıste motor uzerınde calısırken hepsını kontrol ettım yukarı asagı bosluk varmı dıye yoktu bıyel kolunda,saga sola cok ufak bır bosluk var oda olması lazım dıye bılıyorum az bısey dıye.

Piston tarafını da kontol etmek gerekir o tak tak sesi piston kolu bağlantısında boşluğu gösteriyor. Ama silindir de aşırı aşınmış olabilir piston daha ufak geleceğinden boşluktan yine aynı ses duyulur.

Motosikleti
    hocam dedıgım gıbı sılındır pıston sekman hepsı yenı dun attım daha,ayrıyeten bıyel kolunu ıyıce kontrol ettım bosluk varmı dıye ole bısıyde gorunmuyor bende sastım acaba sansuzmala alakalı bısıymı vıtes gecıslerınde bır sorudna yok ama ne dır anlamadım yha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)