Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

euro1 euro2 euro3 egzoz cıkısıı nedir

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar sureklı euro 1 euro2 egzoz duyuyorum bunların aralarındakı fark nedir katalızör fln var bırde katalızor nedir fayydaları nedir guzel bır bılgı ıstıyorum egoz hakkında...arkdaslar bılgı ıcın sımdıden tesekkur edıyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı makina_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sureklı euro 1 euro2 egzoz duyuyorum bunların aralarındakı fark nedir katalızör fln var bırde katalızor nedir fayydaları nedir guzel bır bılgı ıstıyorum egoz hakkında...arkdaslar bılgı ıcın sımdıden tesekkur edıyorum..
    egsoz emisyon değerleri standartları onlar.
    karbonmonoksit yüzdesi filan.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Katalizörün bir diyer adı katalitik konvertördür. egzos manifoltundan çıkan ilk gazın karşılaştığı kat 1'dir. Katalizörün faydaları şunlardır en başta içerisindeki özel taş sayesinde atmosfer için zararlı olan gazları zararsız hale getirerek egzos emisyon değerini aşağıya çeker ve havayı az kirletmemizi sağlar. ikinci önemli özelliği ki benim için en değerlisi bu motorun alt devirlerini canlı kılar. şöyleki gaza yüklendiğimizde katalizörün duvarına çarpan egzos gazı geri tepme yaparak tekrar yanma odasına geri gelir bir nevi turbo desteği yapar motora ve yanma odacığında yanmadan dışarı kaçan yakıtın tekrar yanma odasında yanmasını ve yakıt ekonomisi sağlar.. Alt devirler canlanır. Eğer katalizör olmasa idi motorumuzun alt devirleri düşük üst devirleri güçlü olurdu ama yakıt %15-%20 artardı.. Bu arada katalizörlü araçlarda sadece ama sadece kurşunsuz benzin kullanılmalıdır.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizörün bir diyer adı katalitik konvertördür. egzos manifoltundan çıkan ilk gazın karşılaştığı kat 1'dir. Katalizörün faydaları şunlardır en başta içerisindeki özel taş sayesinde atmosfer için zararlı olan gazları zararsız hale getirerek egzos emisyon değerini aşağıya çeker ve havayı az kirletmemizi sağlar. ikinci önemli özelliği ki benim için en değerlisi bu motorun alt devirlerini canlı kılar. şöyleki gaza yüklendiğimizde katalizörün duvarına çarpan egzos gazı geri tepme yaparak tekrar yanma odasına geri gelir bir nevi turbo desteği yapar motora ve yanma odacığında yanmadan dışarı kaçan yakıtın tekrar yanma odasında yanmasını ve yakıt ekonomisi sağlar.. Alt devirler canlanır. Eğer katalizör olmasa idi motorumuzun alt devirleri düşük üst devirleri güçlü olurdu ama yakıt %15-%20 artardı.. Bu arada katalizörlü araçlarda sadece ama sadece kurşunsuz benzin kullanılmalıdır.
    katalizör varsa geri dönüşümde kesınlıkle oluyormu..? sizin anlattıgınıza gore katalızor guzel bısey ama performans amaclı katalızor sokuluyor bunun mantıgı nedir peki..?

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    o bahsettiğin katalizör yanmayan benzini tekrardan yakmaya yarıyor.motor devir kesici bu geri dönüşümle alakası oduğunu duymuştum
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)