Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

marş motoru çalıştığı halde motor neden çalışmaz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba ,
    arkadaşlar marş motoru dönüyor fakat motor çalışmıyor sebebi ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Benzin yoktur?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    suya girdiysen bujilerin ıslanmıstır ???
    v-for racing

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    elektrik aksamında sorun vardır buji kablosu buji karburator alternatör beyin kablolarda kısa devre herşey oalbilir benzine baktınmı hehe
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    ateşlemeye ve benzine bak:D
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

benzin var ben bujilere bakayım sökebilirsem tabi

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Motorda sorun olduğu için
    HONDA

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    buji kablonu bi kontrol e derim

Motosikleti
    intruder c800 2007
    motorlarda ayak kaldırılmadığı zaman marş basmaz bildiğin gibi.bazı motorlarda ise marş motoru çalışıyor ama bujilere ateşleme yapmıyor.ayaklık müşüründe problem olabilir.temassızlık yapıyor olabilir.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı hlkbldl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlarda ayak kaldırılmadığı zaman marş basmaz bildiğin gibi.bazı motorlarda ise marş motoru çalışıyor ama bujilere ateşleme yapmıyor.ayaklık müşüründe problem olabilir.temassızlık yapıyor olabilir.
    doğrudur ...ayrıca bazı motorlardaki on-off düğmesi kapalıyken de marş basar ama sadece motoru döndürür.ateşleme olmadığı için çalışmaz.
    tecrübeyle sabittir

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Motorunun Ne Olduğunu Yazmamışsın ama,
    eğer STOP BUTONU VARSA O KAPALI KALMIŞDA OLABİLİR
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

cevap :bakalım sorunu bulabilecekmiyiz

motosiklet fym 250 chopper ayaklık ile ilgisi yok ayaklık açıkkende çalışıyor

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    çeşitli sebepler olabilir:
    -motora benzin gitmiyodur
    -bujilerinde sorun vardır
    -cdi ateşleme yapmıyodur
    -marş motorunun dişlisi sıyırmıştır
    - marş motorunun rölesi arızalıdır

işim cok varmış:)

merhaba ,
    arkadaşlar bu dediklerinize teker teker bakacağım işim epey var demek .ilk önce bujilerden başlayayım bakalım ne olacak ..
    herkese teşekürler fikir verdiği için

Motoru alalı 3 hafta oldu yaşım 17 eski motorum truva tr 125 - 19 a idi ve çok memnundum ama eksiği vardı ben yaptıramıyordum sattım 2 kişi çekiş güçü azdı pişmanlık sonra asya 150 t 19 a aldım daha ruhsatı gelmedi son paramı buna verdim ilk kışın gaz teli kitlendi tm dedim sonra kelepce yokru onu yaptırdım ve buqunde motor çalışmıyor hem marşla hem ayakla akü var herşeyi tm çalışmıyor zorluyorum çalıştı gaz gelmedi geri istop eddi nie çalışmaz bu lanet motor asya fln hikaya 3 marka honda yamaha ve truva dan şaşmayın beyler motorcu çok uzak param bitti sayılır 1500 tl verdim asyaya böle motoru ben alanıda satanında daha toplasan 40 km gezmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Motoru alalı 3 hafta oldu yaşım 17 eski motorum truva tr 125 - 19 a idi ve çok memnundum ama eksiği vardı ben yaptıramıyordum sattım 2 kişi çekiş güçü azdı pişmanlık sonra asya 150 t 19 a aldım daha ruhsatı gelmedi son paramı buna verdim ilk kışın gaz teli kitlendi tm dedim sonra kelepce yokru onu yaptırdım ve buqunde motor çalışmıyor hem marşla hem ayakla akü var herşeyi tm çalışmıyor zorluyorum çalıştı gaz gelmedi geri istop eddi nie çalışmaz bu lanet motor asya fln hikaya 3 marka honda yamaha ve truva dan şaşmayın beyler motorcu çok uzak param bitti sayılır 1500 tl verdim asyaya böle motoru ben alanıda satanında daha toplasan 40 km gezmedim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı ffatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alalı 3 hafta oldu yaşım 17 eski motorum truva tr 125 - 19 a idi ve çok memnundum ama eksiği vardı ben yaptıramıyordum sattım 2 kişi çekiş güçü azdı pişmanlık sonra asya 150 t 19 a aldım daha ruhsatı gelmedi son paramı buna verdim ilk kışın gaz teli kitlendi tm dedim sonra kelepce yokru onu yaptırdım ve buqunde motor çalışmıyor hem marşla hem ayakla akü var herşeyi tm çalışmıyor zorluyorum çalıştı gaz gelmedi geri istop eddi nie çalışmaz bu lanet motor asya fln hikaya 3 marka honda yamaha ve truva dan şaşmayın beyler motorcu çok uzak param bitti sayılır 1500 tl verdim asyaya böle motoru ben alanıda satanında daha toplasan 40 km gezmedim[COLOR="Silver"]
    Havalar soğuk olduğundan çalışmıyor olabilir. Motoru boğmuşsundur muhtemelen çalıştıracam diye, varsa eğer jikleyi çek o şekilde dene çalıştırmayı
    Motosikletli Kaplumbağa...

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    [QUOTE=ffatih;2574416]Motoru alalı 3 hafta oldu yaşım 17 eski motorum truva tr 125 - 19 a idi ve çok memnundum ama eksiği vardı ben yaptıramıyordum sattım 2 kişi çekiş güçü azdı pişmanlık sonra asya 150 t 19 a aldım daha ruhsatı gelmedi son paramı buna verdim ilk kışın gaz teli kitlendi tm dedim sonra kelepce yokru onu yaptırdım ve buqunde motor çalışmıyor hem marşla hem ayakla akü var herşeyi tm çalışmıyor zorluyorum çalıştı gaz gelmedi geri istop eddi nie çalışmaz bu lanet motor asya fln hikaya 3 marka honda yamaha ve truva dan şaşmayın beyler motorcu çok uzak param bitti sayılır 1500 tl verdim asyaya böle motoru ben alanıda satanında daha toplasan 40 km gezmedim[COLOR="Silver"]

Geçmiş olsun arkadaşım sıkma canını çalışmamasının birçok nedeni olabilir istanbuldaysan yardımcı olabilirim
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı ffatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda yamaha ve truva dan
    Truva nedir ya ? dalgamı geçiyorsun sen !? Made in china yazan bütün modeller aynıdır.sür uçuruma gitsin..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

BestMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125e
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Truva nedir ya ? dalgamı geçiyorsun sen !? Made in china yazan bütün modeller aynıdır.sür uçuruma gitsin..
    Arkadaşın durumu belki ona yetmiş olabilir... + genç motorcularımızın hevesini kırmak hiç doğru bir davranış değil...
    Agacım voltamız.. Hazır hep olmamız...

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı BestMachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın durumu belki ona yetmiş olabilir... + genç motorcularımızın hevesini kırmak hiç doğru bir davranış değil...
    Dikkatini çekerim arkadaş 2 motor değiştirmiş.biraz dişini sıkıp 2.el yamaha yada honda alabilirdi.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)