Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni seyhan 125t devir sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar 2005 model 6000 km de kanunı seyhan 125t aldım. motorun sorunu tek veya ıkı kısı bınıldıgınde 90-95 arası gıdıyor bı turlu gecemedım sankı motoru 5 nci viteste bi şey engellıyor gıbı devir kesicisimi varki acaba bilemedim yardımcı olursanız sevınırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kaç yapmasını bekliyordun ?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    yha arkadaslar ben bu sıra dıkkat edıyorumda ben dahıl olmak uzere herkesın devır problemı var nedendır acaba benım motorumda erken kesıcıye gırıyordu 1 ay oncesınde artık kronık bır sorun halıne gelınce bende benzınden suphelenmeye basladım

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bir çok sorunu var bu devir kesmesinin yani bir tek sorun değil aslında kronik bi sorun olmaya başladı dediğiniz gb fakat bana kalırsa bi ustaya sesi dinletmeniz gerekir devirmi kesiyo elektrikmi kesiyo tam kesin bi çözüm bulmak olmasada beyin konjektör statör gb elemanlar ayriytten bu devir almama problemleri akrburatör ve subap -piyano lardan doalyı olabilir.ki bu arızalarda bi ustanın binip son devire gelip sesini duyması laızm.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç yapmasını bekliyordun ?
    benım sorunum hızıyla alakalı deıl saten kardeş... motoru ne kadar zorlarsan zorla devır saatı bellı bı yere gelıp takılıyor redline bolgesıne varmıyor bıle bu devir kesiciyi iptal etme gibi bi olanagımızın olup olmadıgını sormak ıstemıstım nedenıde motor kullanmayı bılen bı kısı ıcın hangı devırde hangı vıteste gıdecegını bıldıgı ıcın devır kesıcıye aslında ıhtıyac yok bence motor alınırken musterıye secenek sunulması lazım sayet varsa bole bı kesici yanlısmıyım

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı esintim70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2005 model 6000 km de kanunı seyhan 125t aldım. motorun sorunu tek veya ıkı kısı bınıldıgınde 90-95 arası gıdıyor bı turlu gecemedım sankı motoru 5 nci viteste bi şey engellıyor gıbı devir kesicisimi varki acaba bilemedim yardımcı olursanız sevınırım
    bendede 2005 18.000 seyhan 125 t var aynı problem bendede vardı 5.vitese attımı yemiyodu motor ateşleme bobini değişti çözüldü problem.tavsiyem buji,hava filtresi,karbüratör ayarı,subap ayarı vs eminsen ateşlemeye baktır derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)