Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir bilene soralım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial100kh
    Merhaba arkadaşlar 9000 deki mondial 100 ukh motorumla bugun yol alırken.. Aniden bir ses geldi zorlanma sonucu sol taraftaki ön dişlinin sağında kalan uzun bir vida koptu . merak ettiğim konu motor hala yürür durumda.. bu uzunca vida neyin vidası olabilir ? Ve sanırım saplama vida tamiri nasıl olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben şu an hiç bişey anlamadım..eger daha açıklayıcı olarak anlatırsaniz resimlerle göstererek bu motoru bilen arkadaslar size yardımcı olacaklardır...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Mondial100kh

Bu bölgede.. Dişlinin sağ üst tarafında kalan saplama bir vida..

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    bildiğim kadarıyla o vida sadece debriyajın ve motrun yağ haznesinin kapağını tutuyo yani usta yağı boşaltırken öyle gördüm...

Motosikleti
    Mondial100kh
    Vida,kopup düştükten sonra motor çok sarsıntılı çalişmaya başladı..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o gosterdıgın yerdekı dıstan gorunen vıdadanmı bahsedıyorsun,
    o kapagın bır altında bır ustunde bulunanlarmı yanı?

eğer onlar ise,
    o vıdalar sadece ön dıslı muhafaza papagının baglantı vıdaları,
    yok o kapagı açınca içerde bır vıda var 13 anahtarlı diyorsan eğer,
    kapağın içindeki 12.13 cm lık cıvataysa bahsettıgın,
    o cıvata motorun şasiye bağlantı vıdasıdır...

sanıyorum içeridekinden bahsedıyor olmalısın,
    cunkı kırıldıktan sonra sarsıntı arttı demıssın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Mondial100kh
    12-13 cm lik uzun vida evet .. söylediğiniz gibi şasi bağlantı vidası olması muhtemel.. neden kopmuş olabilir ? saplama mı ? saplamaysa kırılan parça ordan nasıl çıkar .. Bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler..

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    motor baglantı vıdası ewet onun kopma ıhtımalı azdır ama yınede fazla devır yanı sarsıntı zaten motorlar çinli fazla devırı sevmıyor sansıntıya gırıyo yada kuf zamanla oksıt gıbı nedenlerden de olabılır.yapılması gereken gayet basıt bır kaynakcıya gıdılıp uzerıne celık bır cıvata kaynatıp cıkarılacak ve yerıne yenısı takılıp sıkılacak...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(

Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor baglantı vıdası ewet onun kopma ıhtımalı azdır ama yınede fazla devır yanı sarsıntı zaten motorlar çinli fazla devırı sevmıyor sansıntıya gırıyo yada kuf zamanla oksıt gıbı nedenlerden de olabılır.yapılması gereken gayet basıt bır kaynakcıya gıdılıp uzerıne celık bır cıvata kaynatıp cıkarılacak ve yerıne yenısı takılıp sıkılacak...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Mondial100kh
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler , son bi sorum olucak .. Motorun garantisi hala devam etmekte bu vida kopma sorunu ve bozulan benzin göstergesi garanti kapsamına girermi ? Servisteki görevli girmediğini söyledi . Bende bu garantinin nereye girdiğini merak ettim açıkcası ? Kullanım klavuzunda aşınabilir parçalar hariç herşeyin garanti kapmasında olduğunu yazıyor ama servis yan çiziyor ..

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    musterı hızmetlerını ara hemen 2 dakka da ogren bence servıs ılgılınmez bence garantıye gırmez bu cıvata olayı ama garantıyıde bozman konusmadan yaptırma bence sor danıs..

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı gkhncokunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler , son bi sorum olucak .. Motorun garantisi hala devam etmekte bu vida kopma sorunu ve bozulan benzin göstergesi garanti kapsamına girermi ? Servisteki görevli girmediğini söyledi . Bende bu garantinin nereye girdiğini merak ettim açıkcası ? Kullanım klavuzunda aşınabilir parçalar hariç herşeyin garanti kapmasında olduğunu yazıyor ama servis yan çiziyor ..
    Garanti bize giriyor
    Çin scooter ım vardı 60 km hızla yokuş aşağı giderken ( Haramidere kavşağı Avcılar yönü ) KRANK ı kırıldı. Garanti kapsamında değil dediler. Bende Allah belanızı versin dedim
    Mekanik aksam yani. Tüketici derneği bile söz geçiremedi.
    Neticede 350 tl bakımla beraber verdim. Ama onlara değil başka servise .

Asya motor du.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    valla o resımde gosterdııgn yermı tam hatırlamıyorum bizim motordada ordan bı vıda cıkmıstı ve ya obur taraftı su an emın degılım hakım degıldım motora, bizde bısey olmaz dıyıp devam etmıstık yola 5 dakıka gidemeden dişLi yere dagıldı ne hıkmetse on teker kıtledı az daha ucusa gecıoduk hızlı degıldık allahtan :d

Motosikleti
    Mondial100kh
    Arkadaşlar motoru bugun servise götürdüm , sorun motoru şasiye bağlayan saplama vidalarıymış ..motoru şasiye bağlayan toplam 3 adet vida var iken , benim motorumda 2 tanesi kopmak suretiyle gövden ayrılmış.. neticede tek vida ile 300 km yol gitmişim.. o vidada kopsaymış motor yere düşermiş..Benzin gösteresi olayı içinde şamandra ve gösterge değişcekmiş, motor serviste parça bekliyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)