Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor boğuluyor sanki anlayamadım yardım:(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway land cruiser
    arkadaşlar artık öğrenmişsinizdir bende keeway land cruiser var sorunuma gelince motorla normal gdince ani gaz vermemde motor bian toparlayamıyor bocalıyor mesela viteste gidiyorum biraz gazı bıraktığımda tekrar verdiğimde hızım ve devirim bulunduğum vites için yeterli olsa dahi yinede bian toparlayamıyor 5 10 saniye sonra kendine geliyo geçenlerde bu sorun için servise gittim karbüratör temizlencek dediler temizlendi ama sorun gene değişmedi ayarlarmı bozuk dedim ayarlardada sorun yok motor ısınmış olsa bile aynı sorun var anlayamadım ne olduğunu soğukken daha beter oluyor zaten bide jikle bi hafta öncesine kadar normaildi ama şimdi kapattığımda 30 40 saniye sonra kapanıyor bu neden olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    hava ile benzin karışımın anormal olabilir - hava filtresini en son ne zaman değiştirdin ? - bence başka bir ustaya göster

Motosikleti
    keeway land cruiser
    filtrede yeni onlarda sorun yok anlayamadım gittiğim servis izmirde en hatrı sayılırlardan izmirdeki harleyden tutunda japon motorların hepsine nerdeyse burası bakıyor ve keeway yetkili servisi aynı zamanda daha iyi yer bulmak imkansız gibi birşey

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    bu 5-10 sn içinde olan olayı tam oalrak analtırmsıın motor gaz yiyor fakat gitmeyip bir kaç sn sonra motor atagamı kalkıyo yoksa o 5-10 sn
    içinde gaz yemeyip bir kaç sn sonra gaz yemeyemi başlıyor
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 5-10 sn içinde olan olayı tam oalrak analtırmsıın motor gaz yiyor fakat gitmeyip bir kaç sn sonra motor atagamı kalkıyo yoksa o 5-10 sn
    içinde gaz yemeyip bir kaç sn sonra gaz yemeyemi başlıyor
    benzer sorun bende de var.kalkışta motoruma gaz veriyorum motor başta uğulduyor ve atağa kalkmıyor.2-3 saniye sonra aniden fırlıyor(motorum vitessiz).yakıtımı değiştirdim bayağı düzeldi ama az da olsa hala yapıyor.

MT 17 ÇANAKKALE

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    motorun yarı otomatik eger geç ataga kalkıyosa ya büyük ihtimal debriyaj balataların değişecek balata 10 tl işçilik 40 tl.tabikide sorunu görmek lazım yani oalyı tam açıklamanız gerekli o ataga geçmediği sn lerde gazı yiyorda motor kalmıyormu yoksa gaz yemiyomu önemli olan bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

fehmizcan hava filtreni ve karburatörünü temizle onlarda sorun oalbilir
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    keeway land cruiser
    motor yarı otomatik değil debriyajlı normal vitesli motor önce onu belirteyim.birden kalkma değil gaz yemiyor sonra gaz yemeye başlıyor

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bizim tekne motoru var yamaha 9.9 ben buna 15 dk filan son gazı dayadım hep motor birden gazı kesip kesip gitti sonra durup durup çalışmaya başladı servise sordum karbüratörden dedi ama yok bişi son gazla devamlı gitme motor salaklaşır yapma dedi.sanırım seninkide karbüratördendir hava benzin karışımından
    Mustafa Kemal Atatürk

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı serknozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar artık öğrenmişsinizdir bende keeway land cruiser var sorunuma gelince motorla normal gdince ani gaz vermemde motor bian toparlayamıyor bocalıyor mesela viteste gidiyorum biraz gazı bıraktığımda tekrar verdiğimde hızım ve devirim bulunduğum vites için yeterli olsa dahi yinede bian toparlayamıyor 5 10 saniye sonra kendine geliyo geçenlerde bu sorun için servise gittim karbüratör temizlencek dediler temizlendi ama sorun gene değişmedi ayarlarmı bozuk dedim ayarlardada sorun yok motor ısınmış olsa bile aynı sorun var anlayamadım ne olduğunu soğukken daha beter oluyor zaten bide jikle bi hafta öncesine kadar normaildi ama şimdi kapattığımda 30 40 saniye sonra kapanıyor bu neden olabilir?
    Kardeşim karbüratöründe problem yoksa, hava filtrende temizse eğer senin sorunun emme manifoldunda kesinlikle... Çatlamıştır hava alıyordur dışardan kontrol ettir derim..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    keeway land cruiser
    bu emme manifoltu tam olarak nerde ben görebilrimiyim bu çatşağı varsa eğer

Motosikleti
    tiger 150
    benımde öyle bir sorun var . gazı veriyordum geç alyordu ama bu sorun sadece durdugunda kalkerken yapıyordu (scooter) hava filtresi motora bağlanan kısmından cıkmıstı yerıne takınca sorun kalmadı sanırım senın sorununda havayla ilgili bişi olaiblir.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu konularda uzman olan mehmet ay arkadaşımız burda olsada cevaplasa keşke

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı serknozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu emme manifoltu tam olarak nerde ben görebilrimiyim bu çatşağı varsa eğer
    Tam olarak karbüratör den çıkıp motor bloğuna giren yaklaşık 5-6 cm. boyunda siyah sert plastikimsi sanırım kauçuk gibi bi parça.. Çatlağın durumuna göre değişir ama göremeyebilirsinde, eğer motorun çift silindirliyse iki adet manifold yanyana olacaktır muhtemelen, bu durumda sadece tek taraflarını görebilirsin, ama çatlak arkada kalmış olabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konularda uzman olan mehmet ay arkadaşımız burda olsada cevaplasa keşke
    Eyvallah abicim
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    keeway land cruiser
    tamam bugün kontrol etmeye çalışıcam parçayı ama daha motor 6 binde yani onun çatlaması biraz saçma olur gibi geliyor bana

Motosikleti
    keeway land cruiser
    dediğiniz parçayı kontrol ettim bügun ayrıntılı bir şekilde ancak hiçbir sorun yok sanırım başka birşey var ya

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bence sorunun karbüratörden aynı anlattığın sorunu bende yaşamıştım,söküp değiştirmediğim şey kalmamıştı, en sonunda sorunun karbüratörün gaz telinin bağlı olduğu gaz teli klavuzunun karşısındaki gazı veren milin altındaki diyaframın yırtık olmasından kaynaklandığını bulduk, onu değiştirdiler sorun düzeldi, bahsettiğim diyafram örnek resimde gazlama pompası yazan yerin içinde

İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    keeway land cruiser
    tamam dostum bide onu baktıracağım servise

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    hava filtresi ve karburatör sorun bunlarda iyi bir ustaya git bence boşver servisleri
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    keeway land cruiser
    izmirde gidicek iyi bir usta bilsem durmucam yarın gidicem

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    izmirde merkezdemisin usta önerecek arkadaşlar olabilir semt yazarsan
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler