Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

grenaj uyumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    daha oncesinde bunu kendi forumunun uygun konu basligi altinda sormama ragmen cevap alamadigim icin birde genel'e sormak istedom..

1994 model f650 gs'ye 1999 yada 2000 model f650 gs'nin grenajini (far ve depo alti kisimlarini) takmak mumkunmudur acaba? bilgisi olan var mi? yada boyle birseyi deneyen? mt deki aramalimdan bir sonuc cikaramadim.. sonucta grenajlar sekil itibari ile farkli ama eger sasi ayni ise vida yerleri de aynidir gibi geliyor.. eger bilgisi olan varsa esirgemesin lutfen.

tesekkurler..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sayın pek muhterem fullthrottle;
    düz farlı xt600'e ktm sabit kafa grenajını bizzat uyguladım.
    şaseye bi kafa demiri kaynattım, grenajı ona bağlayıp 4 yerdende vidaladım taş gibin oldu.
    senin mevcut kafa demirin muhtemelen uymaz gs'ninkine, üzerinde denişiklik yapman icabeder, uğraştırır biraz ama olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:49 ----------

Konuyu Toplam 17 Üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 14 Misafir)

aha nasa keşfetti beni
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    benimki de gs

94-00 arasi tum gs lerin grenajlari ayni 2001 ve ustunun ki o sivri hatli olanlar, dakar'lar falan.. ben zaten ondan istemiyorum..

yani bu motora:
    http://images.google.com/imgres?imgu...%3D63%26um%3D1

bu grenaji:
    http://motoprofi.com/motospecspictur..._650-2000.html
    takabilirmiyim sizce?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    94 model funduro gs değilki!
    resimler aynı bide!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha oncesinde bunu kendi forumunun uygun konu basligi altinda sormama ragmen cevap alamadigim icin birde genel'e sormak istedom..

1994 model f650 gs'ye 1999 yada 2000 model f650 gs'nin grenajini (far ve depo alti kisimlarini) takmak mumkunmudur acaba? bilgisi olan var mi? yada boyle birseyi deneyen? mt deki aramalimdan bir sonuc cikaramadim.. sonucta grenajlar sekil itibari ile farkli ama eger sasi ayni ise vida yerleri de aynidir gibi geliyor.. eger bilgisi olan varsa esirgemesin lutfen.

tesekkurler..
    94 modell GS olmadığı için cevap alamamış olabilirsiniz... şasileri de aynı değil.

Motosikleti
    enteresan.. benim vedigim linklerde ustteki kirmizi bir f650 yi aciyor, ikincisi ise 2000 model gri bir f650 yi.. evet haklisiniz ikisi de gs degil, cunku isimleri direkt f650 olarak geciyor 'gs' yazilmamis.. ama bana ayni saside ama farkli grenajlarda modellermis gibi gorunuyorlar.. o yuzden sormustum.. tesekkurler tekrar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

eveeet, ben duz f650 nin 94 ve 2000 modeli arasindaki grenaj uyumlulugunu sormak istemisim.. 'gs' nin farkli oldugunu ufacik bi arastirma ile fark ettim, mazur gorunuz.

peki bu iki f650 grenaji uyumludur?

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Hocam biraz kasarsan her grenajı her motora uydurabilirsin. ( tamam abarttım biraz o kadar da değil ) Ama mutlaka yapılabilir birşey. De önemli olan bunla uğraşmaya değer mi? Bana kalsa olabilir bir şey.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne kadar yakışırsa yakışsın BMW gibi bir motosikletle uydurma grenajın motorun 2.el değerini düşüreceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    haklisiniz, uydurma grenaj konusunda cok haklisiniz, ve motorun 2. El pazarinin dusecegindende.. Gerci standart bir enduro'yu 2-3 degisiklikle dakar haline yada dunya turuna cikabilecek modlara burunebiliyorlar.. Benim amacim sadece f650'nin 94 ve 00 modelinin kendi arasinda uyumlulugu olup olmadigi idi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklisiniz, uydurma grenaj konusunda cok haklisiniz, ve motorun 2. El pazarinin dusecegindende.. Gerci standart bir enduro'yu 2-3 degisiklikle dakar haline yada dunya turuna cikabilecek modlara burunebiliyorlar.. Benim amacim sadece f650'nin 94 ve 00 modelinin kendi arasinda uyumlulugu olup olmadigi idi..
    o standart enduroları dakar ya da dünya turuna çıkabilecek modlara baktığımızda en önemli husus bence şu;
    Dakar yada dünya turunda yapılacak diğer harcamalar yanında motorun maliyeti çok küçük bir değerdir,hatta motosiklet bir sarf malzemesidir.
    bu konuda funduro için Sn.Rahmi BARUTÇU'nun motoru için yapılan bir çalışma aklıma geldi ayrıca
    www.lamaorda.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler