Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor şişmesi ne anlama gelir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar bir tanıdığımın star 51 mobileti var modelini yanlış hatırlamıyorsam buydu bugün konuşurken motor şişme yapıyor yolda giderken bir süre sonra motor boğuluyor ve aniden hız kesiyor ama cikleye iki üç kere basınca tekrar düzeliyor diyor acaba bunun sebebini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    ::evil::[COLOR="SeaGreen"]HAYATIN ANLAMI "KADINLAR ve MOTORLAR"[/COLOR]:joker:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Motor şişince cikleyemi basıyor.Benim bildiğim pistonların genişlemesi yada ona benzer birşey,devam edilirse yatak sarar diyede biliyorum durup dinlendirilmeli.Arabadaki hararet gibi.

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    Cikleye basınca benzini çok yemez mi? arkadaşlar. Bence bir temizletsin motorun iç kısmını ve benzin aldığı yeri değiştirsin
    İmzamı? Bilmiyorum! Parmak bassam olmazmı? :cat: :P :mrgreen:

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motor aşırı ısınınca piston genleşir ve silindir içinde sıkışma yapar. Motor verimden düşer, çok zorlanırsa zarar verir. Jikle çekmenin faydası olmaz, arkadaşın bahsettiği sıkışma harici başka bir sorundur.

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    şiştikten sonra pek yapacak bişeyiniz yoktur Ama şişmeden once yapacak şeyler var.
    Ateşlemenin yeterli kalamıyacağı kadar benzin emdirmek.Yani havasısz sırf benzin -bu da ara ara sol cikle sıkılı gaz vermekle mümkün.Boylece hem yağlanmış da oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    motorun şişmesi asırı ısınıp çekisten düşmesi demek....sişen motor zaten gitmez...ne kadar gaz verırsen ver hic bisey olmaz ve gitmez ilerde durur...gaza tepki vermez yani...yapılmasi gereken sey cekeceksin yolun kenarına bi sigara yakacaksın ( ben kullanmıyorum) 5-10 dak bekliyceksin sonra verecen gazı verecen gazı...tabi bu sırada aklın basına gelecek ve önceki kadar sıkıstırmiycaksın...benzin yağ karısımın düzgün olursa cok nadir siser...buda cok sıcak havalarda son gaz rampa cıkarken şişer...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bahsedilen şişme değil.İki zamanlı makinalarda sübap yerine klapeler kullanılır.Üst kapağı söküp bunları temizlerseniz sorun büyük ihtimal hallolur.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Yapabileceğinin üzerinde hizmet beklendiğinde yani 2 kişiyle ve rampayı çıkmaya çalışılırsa doğal olarak bu tür sıkışmalar yaşanacaktır.
    BUrada şiştiği için motorda hizmet kusuru aramaktansa elimizdeki malzeme
    nin sınırını öğrenip öyle davranmak gerekir yani KULLANICI KUSURU var...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Yağını birde kaliteli alın adam aman bu mobilet diyor en ucuz yağdan alıyor senede 1 kere motor yaptırıyor adam o yağ yüzünden hem şişme yapıyor hemde motor ömrü bitiyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    arkadaşlarında dediği gibi, ilk olarak kaliteli yağ kullanacaksın. ben kymco ck 125 ile antalya'dan kuşadası'na geldim. 50-60 km gidip 5 dk sigara molası verdim. yeri gelecek gaz vereceksin yeri gelecek dinlendireceksin. motorun dilinden anlayacaksın!!! altındakine demir parçası gözüyle bakmayacaksın...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor aşırı ısınınca piston genleşir ve silindir içinde sıkışma yapar. Motor verimden düşer, çok zorlanırsa zarar verir. Jikle çekmenin faydası olmaz, arkadaşın bahsettiği sıkışma harici başka bir sorundur.
    aynen katılıyorum.motor şiştiği anda neyi çekersen çek faydası yoktur.eğer tam şişme olmadan farkeder motoru dinlendirip soğumasını beklersen ne ala.biraz sonra gerçek şişme dediğimiz olay gerçekleşirse piston silindir içinde hareket edemez hale gelecektir.kötüyü düşünürsek piston ve silindir büyük zarar görecektir.hatta bu durumda segman kıran motorlar bile gördüm.

yardım lazımm

iyi günler arkadaşlar bende 50 cc kastino qm50 var piston sekman yeni attırdık geçen arkadaşla 2 kişi bindik kalkışta bagırdı bagırdı takk diye bises geldi istop etti sonra elden marş basarken basmaZ oldu sadece ince bir ses geldi marştan birde ayak marşı kitlendi basmıyor yanlız teker dönüyor..şimdi ben motoru indirdim NE YAPMAM GEREK YARDIMCI OLURSANIZ ÇOKK SEVİNİRİM makine 2 zamanlı

Alıntı kastino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar bende 50 cc kastino qm50 var piston sekman yeni attırdık geçen arkadaşla 2 kişi bindik kalkışta bagırdı bagırdı takk diye bises geldi istop etti sonra elden marş basarken basmaZ oldu sadece ince bir ses geldi marştan birde ayak marşı kitlendi basmıyor yanlız teker dönüyor..şimdi ben motoru indirdim NE YAPMAM GEREK YARDIMCI OLURSANIZ ÇOKK SEVİNİRİM makine 2 zamanlı
    Bağırdı dediğin sanki segmanı kırıldı demek gibi

yok ustam kalkısta zorlandı yani sonra tak etti istop etti

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dede350z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bir tanıdığımın star 51 mobileti var modelini yanlış hatırlamıyorsam buydu bugün konuşurken motor şişme yapıyor yolda giderken bir süre sonra motor boğuluyor ve aniden hız kesiyor ama cikleye iki üç kere basınca tekrar düzeliyor diyor acaba bunun sebebini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    Burda bahsettiğiniz jikle değil motorun çalışmasını kolaylaştıran kompresyon koludur..Aynı jikle gibidir... Bunu çekince pistonun daha rahat hareket edip kitlenmesini zorlaştırmak.....
    Ama devamlı yapılırsa mutlaka gene kitleyecektir.....

Konu hortmuş... Yazdıktan sonra farkettim.... Neyse.. Yazmış bulundum artık...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 ----------

Alıntı kastino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ustam kalkısta zorlandı yani sonra tak etti istop etti
    sekmanları kırılmış..Pistonu kitlemiş..Büyük ihtimalle gömleği de çizmiş... Komple açılıp bakılması lazım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler