Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Plastik Grenaj Onarılırmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O grenajlar hep tescillidir.Motosiklet üreticisinin o tescilli grenajını hiç bir plastikci izin almadan yapamaz.
    Zaten senin o" sabit kalıp" dediğin şey deli paralara malediliyor.Bunun plastik enjeksiyonu ıvırı zıvırı da kaç tane motor parasıdır bilsen aklın durur.
    Böyle bir işletmenin çalışması için günde en az bir kaç yüz tane aynı parçayı üretmesi lazım.Toplamda o kalıbın maliyetini çıkarabilmek için en az bir kaç bin tane üretmesi lazım?Kime satacak?
    o yüzden plastikçiler senin grenajın yerine leğen üretir
    Ha dünyada hiç bir motorlu aracın yedekparçalarının tektek satılması halinde fiyatı o aracın toplam fiyatıının altında olamaz Bu otomobilde de,traktörde de motorda da böyledir.Üretici onları toptan aldığı ve bir araya getirdiği yada bizzat ürettiği için 100 Tl ye mal ediyorsa sen de aynı parçalarla toplamaya kalksan 200 TL ye mal edersin.
    abi vatandaşa cevap yazmışsın ellerine saglık ama bi sorsak kendisine enjeksiyon kalıp nedir onu bilecegini sanmıyorum fakat maliyet cıkarmış seninde gördüğün gibi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi vatandaşa cevap yazmışsın ellerine saglık ama bi sorsak kendisine enjeksiyon kalıp nedir onu bilecegini sanmıyorum fakat maliyet cıkarmış seninde gördüğün gibi
    Bilmiyorsa burada öğrenir,forum araştırma öğrenme,bilgiyi paylaşma platformu sonuçta.
    Biz de babamızdan öğrenmedik işin bu kısmını

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:32 PM ----------

Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapıştır kaliteli bir japonla orn: loctite yada epoxyle geç git madem far muhafazası kırıtik bir parça değilmiş . ama ben olsam arkadaşımdan alırım 65 lirayı catır catır eğer onun hatasıysa
    ben öyle yapmam" git al taktır" derim,"emanet malın canı burnundadır" sözünün anlamını öğrenir böylece

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğraşmaya değer bence bir plastik parçasına 65Tl veripde hem servisi hem üreteni zengin etmeye değmez. Çünkü gerçekten bunun maliyeti 10tlyi geçmez bence. Boyalı olduğu belli olsun. zaten sprey boyayla komple boyamayı düşünüyorum hazır boyamışken. 404ün plastik çelik yapıştırıcısına bir bakacağım. birde acaba plastikya sonuçta bunu eriterek kaynatsak sıcak bi demirle; sonrada üzerine bir miktar macun çekip erimiş oldugunun görüntüsünü kapatsak üzerinede vursak boyayı nasıl olur ?
    Vay be

Benim sol grenajın altında çizikler var sıfırı 900tl, boyamaya da 100tl istiyorlar.

404 yapıştırıcı 15tl + dandik boya 10tl etti 25tl, düş 65-25=40tl

düzgün bir görüntü verebilme ihtimalin %5 , uğraşmaya değmez
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    kanuni ni fiyatları diğer çinlilere göre pahalı ama aynı kasayı kullanan başka bi çinlininkinden alırsan boya ve yapıştırıcı fiyatına den getirirsin ama genede sen bilirsin
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    vallahi ben china motora macun cekip boya atmış ne kadar insan gördüysem titreşimden tam oradan gene açıldığını gördüm.Karar senin

aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O grenajlar hep tescillidir.Motosiklet üreticisinin o tescilli grenajını hiç bir plastikci izin almadan yapamaz.
    Zaten senin o" sabit kalıp" dediğin şey deli paralara malediliyor.Bunun plastik enjeksiyonu ıvırı zıvırı da kaç tane motor parasıdır bilsen aklın durur.
    Böyle bir işletmenin çalışması için günde en az bir kaç yüz tane aynı parçayı üretmesi lazım.Toplamda o kalıbın maliyetini çıkarabilmek için en az bir kaç bin tane üretmesi lazım?Kime satacak?
    o yüzden plastikçiler senin grenajın yerine leğen üretir
    Ha dünyada hiç bir motorlu aracın yedekparçalarının tektek satılması halinde fiyatı o aracın toplam fiyatıının altında olamaz Bu otomobilde de,traktörde de motorda da böyledir.Üretici onları toptan aldığı ve bir araya getirdiği yada bizzat ürettiği için 100 Tl ye mal ediyorsa sen de aynı parçalarla toplamaya kalksan 200 TL ye mal edersin.
    tamam sabit kalıp dediğim şeyin yüksek paralara maledildiğini biliyorum fakat bu motorlar 4-5 senedir üretiliyor. Bu durumda çoktan kalıpların paralarının çıkarılmış olup fiyatların düşmesi gerekirdi bence. Neyse bu muhabbeti uzatıp birbirimizi kırmanın bir faydası yok bence. Sonuçta ben bi şekilde o parçayı tamir edecem veya kırık bincem o parçaya o parayı vermeye hiç niyetim yok çünkü.

Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işle uğraşmıyorum haliyle de bilemem enjeksiyon kalıbın ne olduğunu. Bu da normal birşey bence. Ben zaten işin uzmanı olsaydım buraya bir konu açıpda kimseden fikir istemezdim...

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni ni fiyatları diğer çinlilere göre pahalı ama aynı kasayı kullanan başka bi çinlininkinden alırsan boya ve yapıştırıcı fiyatına den getirirsin ama genede sen bilirsin
    İyi bir fikir olabilir aslında ama aynı kasayı kullanan bildiğiniz bir marka/model varmı acaba?

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    fiber macun yada piyasada hazır kitler halinde bulunan cam elyafı polyseter takımıda kullanabilirsin ben motoruma fiber macun tatbik etmiştim 1 yıldan beri her hangi bir sıkıntıda yaşamadım boyayıda hazırlatıp tüpe bastırıp kendinde atabilirisin

aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiber macun yada piyasada hazır kitler halinde bulunan cam elyafı polyseter takımıda kullanabilirsin ben motoruma fiber macun tatbik etmiştim 1 yıldan beri her hangi bir sıkıntıda yaşamadım boyayıda hazırlatıp tüpe bastırıp kendinde atabilirisin
    fiber macunu nerden bulabilirim acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tamam sabit kalıp dediğim şeyin yüksek paralara maledildiğini biliyorum fakat bu motorlar 4-5 senedir üretiliyor. Bu durumda çoktan kalıpların paralarının çıkarılmış olup fiyatların düşmesi gerekirdi bence. Neyse bu muhabbeti uzatıp birbirimizi kırmanın bir faydası yok bence. Sonuçta ben bi şekilde o parçayı tamir edecem veya kırık bincem o parçaya o parayı vermeye hiç niyetim yok çünkü.
    ben kırılmadım da sen niye kırıldın bilemedim

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üretici kazansın ama bi plastik parçası içinde bu kadar kazık atmasın yani..

yaparım demedim. şöyle yapsam nasıl olur dedim düzgün oku bu 1
    2.side dövmediğin kalmış demişsin ama bir plastik parçası için 65tl çok dedim sadece. düzgün oku konuştuğum şahsa karşı kızmam gibi bir durum varmı iyi bak...
    1 , 2 , yi bilmemde senin gözlerin bozuk herhalde ..yazdığını okuyamayacak kadar ..yadada yazdığının idrak edemiyorsun......

öle sormuşsun neyapim diye...
    adamda sana değmez yenisini al demiş bu onun fikri........

sen ne demişsin değer kardeşim 10 tl işe 65 tl vermem ben hallerdeim...senin yazdıklarını sana tercüme ettim......

aslan besleyen yediğine de bakmazmış....

ya o aslanı besleme yada yediklerini sayma........
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 , 2 , yi bilmemde senin gözlerin bozuk herhalde ..yazdığını okuyamayacak kadar ..yadada yazdığının idrak edemiyorsun......

öle sormuşsun neyapim diye...
    adamda sana değmez yenisini al demiş bu onun fikri........

sen ne demişsin değer kardeşim 10 tl işe 65 tl vermem ben hallerdeim...senin yazdıklarını sana tercüme ettim......

aslan besleyen yediğine de bakmazmış....

ya o aslanı besleme yada yediklerini sayma........
    hocam o benzin için değilmiydi

şakası biryana fikir soruyorsan herkesin fikrine saygı duyacaksın uyulaması sana kalmış ister yap ister yapma
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CBR700F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o benzin için değilmiydi

şakası biryana fikir soruyorsan herkesin fikrine saygı duyacaksın uyulaması sana kalmış ister yap ister yapma
    karnını doyurduk ta üstü açıkmı kalsın dimi ama.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    hehe gece gece güldürdün beni tabi üstünüde örtmek lazım
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oto sanayi sitesine git.
    Tampon tamir eden birilerini bul.
    Parçayı ver.
    Ne atarsan at.
    Eve dön.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler