Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru Açma?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rmz Kalipso 100
    Abilerim,Motoru açma diye birsey gercekden var mı rodajdan dolayı daha 50 km/h yi gecmedim bile yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    doğru.
    1000 km 50 yi geçme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rmz Kalipso 100
    Peki motoru acma die birsey gercekden var mı? 1000 den sonra sonuna kadar basmam lazım mı

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Evet malesef gercekten var motoru uzun süre yüksek devirde kullanmamaya , motoru isindirmamaya çalış..

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Arada bir çok yüksek devirlere çıkmak iyidir derler. Kurumları temizliyormuş. Rodajdan sonra ama.

Rodaj döneminde üreticinin talimatlarına uy. Benim motorun üreticisi "ilk 800 km'de yarım gazdan, ilk 1600 km'de 4/3 gazdan fazla vermeyin, sabit düşük hızda kullanmayın, motoru hep aynı devirde tutmayın, ara sıra devir aralığını değiştirin" falan diyordu mesela.
    [B]J şimdi asker[/B]

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Hız olayı motordan motora değişir.O yüzden hıza bakma.Devire bakacaksın.Rodaj zamanında fazla devir verme,sürekli sabit devirde gitme ve ilk 500 km'de mutlaka yağını değiştir.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Bu yağı bp de bedava değiştiriyorlar ucuzundan, ondan olur mu ?

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    sevgili babu kardeşim motoru açma rodajdan sonra yapılan bişey rodajda sakın zorlama motorundan benim gibi sogursun sonra ben 1000 den sonra baya yüklendim motora şimdi 4100 de yağ gibi akıyo bu arada muğlanın neresindensin

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son on senedir rodaj diye birşey yok diye biliyorum,Eskiden yani eski teknolojiyle üretilen silindir ve pistonlarda çapak vardı bildiğim kadarıyla artık çapaksız üretilebiliyorlar çinde üretilen motorlar farklı olabilir tabi sonuçta ucuz maliyetli motorlar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı salihgureli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son on senedir rodaj diye birşey yok diye biliyorum,Eskiden yani eski teknolojiyle üretilen silindir ve pistonlarda çapak vardı bildiğim kadarıyla artık çapaksız üretilebiliyorlar çinde üretilen motorlar farklı olabilir tabi sonuçta ucuz maliyetli motorlar.
    bende Ybr 125 var. abartmadan istediğim gibi sürdüm. gidişinde bir sorun yok. ama daha iyi olabileceğine inanıyorum. Çapak eskiden evet vardı, ama şimdiki teknolojiyle somali malı bile olsa çapak olmuyor motorlarda. rodaj sadece silindir için değil şanzıman ve debriyaj için de gereklidir
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    sen daha 50 il gitmeye devam et motorun 90 veya 100 ü geçmezse neden gitmiyo deme ben 200 e kadar normal bindim 50-60 sonra allah ne verdiyse serin havada çok sıkıştormadan bastım şimdi kendi sınıfımdakileri geçiyorum.50 ile deavm edersen nie gitöiyo bu motor deme sonra

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende Ybr 125 var. abartmadan istediğim gibi sürdüm. gidişinde bir sorun yok. ama daha iyi olabileceğine inanıyorum. Çapak eskiden evet vardı, ama şimdiki teknolojiyle somali malı bile olsa çapak olmuyor motorlarda. rodaj sadece silindir için değil şanzıman ve debriyaj için de gereklidir
    Tamam ama bi debriyaj yada şanzıman dişliside artık sıfır hata ile üretiliyor debriyaj değiştiğinde rodajı var yada şanzıman dişlisi değişti 1000 km 50 yi geçmiyim diye bişey yokki debriyaj kavrama yaptıktan sonra 50 ile gitsende 250 ile gitsende o debriyaj kavramıştır hadi debriyaj ve şanzıman için diyelim,scooter dan bahsediyoruz kayış aktarmalı scooterlarda sanzıman yoktur sadece varyator ve debriyaj tası vardır kavramayı kalkışla birlikte tamamlar gaz verdikçe sıyırması diye bişey yoktur...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler