Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Gitmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedense bu başlıktaki tek geyik mesaj sizinki olmuş.?!?
    +1
    Madem bilgi vermeyeceksin neden yazı yazdın bu topiğe benim şimdi yazdığım gibi seninkide geyik.Marmaris.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Ön varyatörü aparatsız veya havalı tabancasız sökmen mümkün değildir,sürekli döner ama gevşemez çünkü krank miline bağlıdır.Bagaları aynı yöne diz zaten senin bagalar ufak hepsinin kafaları aynı yere baksın saat yönünde diz yağla ama sakın çok yağlama nasıl olsa yüksek sıcaktan eriyecektir sonra kayışa nüfus eder ve kaydırmaya başlar ilk önce varyatöre bagaları diz daha sonra plastik tırnakları tak tek yönlü takılır istesende başka türlü takılmaz çünkü hızda açılması için yapılmıştır sistem böyle çalışır daha sonra varyatörün üst kapağını kapat mile geçir bir elinle tutki bagalar dökülmesin daha sonra kayışın hareket edeceği mili geçir ondan sonra kayışını tak kayış en alt kademede yani mile yapışık durması lazım yukarda kalmıcak daha sonra varyatör pervanesini tak bu soğutma içindir en sonda somunu tak havalı tabancayla sık somuna sakın yapışkan gibi şeyler sürme havalı tabancayla sıkıldımı asla yolda gevşemez hadi kolay gelsin.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    cevaplar için sağolun
    lastikçiye gittim adamda 17 numara uç yokmuş oradan 150mt ileride motor tamircisi vardı iterek götürdüm neyse, adama dedim abi şu vida açılacak onlardada havalı tabanca yokmuş varmışta bozukmuş tmm abi parası neyse verem dedim yok lastikçiye gönderdiler onda vardır dediler şimdi motor aynen bekliyo
    eve getirdim iterek açtım tekrar kurcaladım biraz varyantörün orasında 6 tane bilya var sanırım açamadım ama ışıkla baktım arkadan 4ü sağlam 2si yan yatmış saten onlar 2 şerli grup halinde vidanın mecburi sökülmesi lazım
    yardımlarınız için çok sağolun

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı marmaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş burda geyik çok dönerde teknik konularda fayda görmen biraz zor.senin ilk başlığında motorumun kayışı koptu diye bilgi paylaşımında bulunduğunda şöyle bi içeriğine bakmıştımda herkez değiştir demiş fakat nasıl yapılıcağını yazmamış.burda çok msj atmak için caba sarf ediyorlar mesela bu konu hakkında bir bilgim olmadığından ben orda yazmamıştım yardımcı olamazdım.şuanda yazmamın tek sebebi bilgine dostum bunu anlatmak istedim.kolay gelsin
    farkındaysan işe yaramayan tek mesaj seninki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:29 PM ----------

haa sayende bi de benmki oldu
    Orgazma Dudak Büktürür

çok güzel yardım edilmiş dogru tesbit edilmiş.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Sana yazdıklarımıza uymuşsun sorunu halledersin merak etme ama dediğim gibi sakın bagaları çok yağlama az ama çok az yağla çünkü ne kadar çok yağlarsan başına iş açar eriyecek sıcaktan ve akıp kayışa sızar kayış kaydırır.Sesli çalışsın önemli değil zaten ses çıkacak çünkü kuru debriyaj bagalardan ses gelirse aldırma sorun olmaz benim motorun bagalarıda ses yapıyor bu gayet normal bir durum rölantide ses normal gerildimi sesi keser bilmeyenler sana ses geliyor götür servise açtır yağlat diceklerdir sakın kimseye uyma yağlamak sesi sadece biraz keser eridimi gene devam sorun yapma kendine,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

http://img43.imageshack.us/i/aufzeichnen1.png/

tabanca bulamadiysan resimdeki gibi sökmeyi dene..
    bunun olmasi gerek saniyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 PM ----------

http://img194.imageshack.us/i/foto0063w.jpg/

yada resimde cizdigim gibi kalin bir tornavida yada baska seyle..
    demir falan.. böylece vario nun dönmesini önlersin...
    anlayabildinmi ne demek istedigimi?
    [B]Unutmayinki, trafikte motorunuz bir araba kadar genistir !!!![/B]

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Alıntı trakyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img43.imageshack.us/i/aufzeichnen1.png/

tabanca bulamadiysan resimdeki gibi sökmeyi dene..
    bunun olmasi gerek saniyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 PM ----------

http://img194.imageshack.us/i/foto0063w.jpg/

yada resimde cizdigim gibi kalin bir tornavida yada baska seyle..
    demir falan.. böylece vario nun dönmesini önlersin...
    anlayabildinmi ne demek istedigimi?
    tornavidayla denedim döküm olduğu için fan görevi gören dış tırtıl kırıldı :D hatta resimdede var sol altta dişli olsa oraya bişi sıkıştırıp yapacaktım

Vario yu herhangi bir sekilde dönmesini engelleyemessen tek care tabanca..
    üzgünüm... Ve neden bukadar SIKI oldugunuda söyliyeyim o civatanin.. yapistiricili.. su sebepten söylüyorum.. yukarida bir arkadas sakin yapistirma demis.. Beden tavsiye yapistiricisiz takma.. burada üc cesidi var bu yapistiricalin. az orta ve yüksek kuvvetli.. sen orta kuvvetli ile yapistir geri takarken.. böyle yapmassan zamanla cözülür o civata..
    kendi basima geldi cünki
    [B]Unutmayinki, trafikte motorunuz bir araba kadar genistir !!!![/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler