Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Filteri Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Merhabalar;

Bugun scooter'ın hava filtresini merak ve temizleme mahiyetinde açtım,İçerisinde sünger ve turuncu renkte katkat bi kağıt vardı,Süngerde az bi tozlanma vardı onları temizledim felan gzel bi inceldeim nedir nası bişedir...Tekrar taktım yerine..Yalnız içi mazot gibi kokuyodu,heralde normal bi durumdur?Öylemi..Birde bilen arkadas hava filtresinin motorda işlevini,mantıgını acıklama gıbı bı durumu olursa yararlı olur.Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresi karbüratöre giden havanın temizlenmesi görevini görür. Havadaki tozu, pisliği tutarak karbüratöre temiz hava gitmesini sağlar. Ayrıca hava filtresini temizlemek pek doğru değildir, kirlenen hava filtresi yenisi ile değiştirilmelidir.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ben değiştirdim hic uğraşma 10 tl

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    temizlenceksede Kompresör yardımı ile temizlenmeli
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Hava Filteri Temizliği
    Başlık hatalı açılmış. İstersen onuda değiştir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    :D hahah Filter yazmışım yahu değişmio başlık...

Sizce değiştirmeye gerek var mı?Yani içi oyle toz yumagı felan deıldı,sadece actım,sünger kısmına şöle 2 tokat attım,bıraz toz cıktı,Okdr

Motosikleti
    mondial 151 rs
    icinde toz topağı değil de o turuncu olan hava filtresi evrim gecirmis gibi oluyor siyah yada kahve rengi olur ozaman değiştirmen gerekir.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi karbüratöre giden havanın temizlenmesi görevini görür. Havadaki tozu, pisliği tutarak karbüratöre temiz hava gitmesini sağlar. Ayrıca hava filtresini temizlemek pek doğru değildir, kirlenen hava filtresi yenisi ile değiştirilmelidir.
    yamaha YBR 125 kullanıyorum kitapcığında 6000 km de bir temizleyin sonraki 6000 km de değiştirin diyor.(aşırı tozlu ortamlarda kullanımda daha sık temizlik ve değişim) Bence kitapcığından veya servisinden temizliği ve değişim süresi hakkında bilgi almalısın. yıpranma aşırı tozlanma gibi bir durum yoksa komprosörle temizleyip takmakla sorun çıkacağını sanmıyorum.

Mamafi 80.000 km yol yapıp sadece filitreyi temizleyerek değiştirmeden kullanan arkadaşlar duydum. ( koşullar uygun olduğu taktirde kanımca olur)

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha YBR 125 kullanıyorum kitapcığında 6000 km de bir temizleyin sonraki 6000 km de değiştirin diyor.(aşırı tozlu ortamlarda kullanımda daha sık temizlik ve değişim) Bence kitapcığından veya servisinden temizliği ve değişim süresi hakkında bilgi almalısın. yıpranma aşırı tozlanma gibi bir durum yoksa komprosörle temizleyip takmakla sorun çıkacağını sanmıyorum.

Mamafi 80.000 km yol yapıp sadece filitreyi temizleyerek değiştirmeden kullanan arkadaşlar duydum. ( koşullar uygun olduğu taktirde kanımca olur)
    bende kocaman bir kompresörle hava tutuyorum,basınç öyle fazlaki bir seferinde filtre elimden uçtu gitti.

aslında değiştirmek lazım ne kadar hava tutsakta pisliği biraz daha sıkıştırıyor içine

bu arada ybr nin hava filtresi 37 tl
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Her modelinki aynı değildir muhakkak, ama benimki temizlenip yağlanıyor. Geçenlerde temizleyip yağladım hatta

Temizleme işlemini özel spreyiyle yaptım. Üstünde "bol bol sıkın, 15 dakika bekletip bol suyla yıkayın" yazıyordu. Yıkadığım filtreyi kuruttuktan sonra özel filtre yağıyla yağladım. Yağ sayesinde tozu daha iyi tutuyormuş.

Forumları okuyorum, "biraz sabrınız varsa bulaşık deterjanıyla da tertemiz yaparsınız" diyen de var, "ben filtre yağı yerine bildiğin motor yağı kullanıyorum" diyen de. Bilmem artık.
    [B]J şimdi asker[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler