Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni ve servis sorumsuzluğu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 600 f
    kışın başında 2. el hyosung gt 250 r aldım motor dan anlamadığım için motovizyon kadıköy şubesinden aldım. dedimki servisten alıyım garanti olur. motorun parasını verdim bakıma aldılar motor 2000 km bile deyildi. 2 ve 4 binlik bakımını ben motovizonda yaptırdım 1 lik bakımı yine motovizyonda önceki sahibi tarafından yaptırılmış neyse motoru servisten bi çıkardılar çıkartamadılar motoru yerinden kaldıramadık garantiden parçası deyişecek senin cebinden para çıkmayacak dediler beni ikna ettiler parça deyiştirdiler harbidende ama benim motoramı taktılar bilmiyorum.
    tekrar gittik kamyonla aldık motoru bahçeli evler şubesine gittim bana denge sensörü bozulmuş ondan yapıyor dediler. motor dengesiz çalışıyordu. tekrar götürdüm bunlar elektronik olur böyle şeyler motorun ısınması gerekiyor felan dediler böyle oyaladılar. motorun ekzantirik gergisinin deyişmesi gerektiğini öğrendim. kanuniyi aradım bana avcılara gitmemin gerektiğini söylediler bende öyle yaptım. orda usta bi baktı bunun motoruyla oynanmış içi açılmış rolanti valfi bunun deyil moralimi bayabi bozdu. bana 1.500 masraf çıkarttılar. ne olduğunu şaşırdım. motovizyonu aradım ustayı aramamı söylediler ustayı aradım oda he o bozulmuştu bizde deyiştirdik sendende para istemedik demi dedi. 400 tl lik parçayı çıkart 4 silindirli motorun 70 tl lik parçasını tak bana beyinde bozuk onuda deyiştircez felan dediler dünyam yıkıldı.
    kanuniyi aradım sizin servisinize gitmek suçmu garantisi bozulmasın diye siz gönderiyorsunuz bide debim. bizene o bizim servisimiz deyil ardık başının çağresine bak motorda garantili deyil artık motorla oynamışlar motovizyonu bul diyip beni başlarından attılar. böyle bir sorumsuzluk olurmuya. motovizyona gittim. onlarda eski ustayı bul bizene bizmi deyiştirdik dediler.
    indernete yazdım onları aramamı yazmışlar aradım evini buluruz seni buluruz diye tehdit ettiler. şimdi ben ne yapıyım biri bana akıl versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Git ver avukata dava et kardeşim... Mahkemelerle uğrassınlar o zaman...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sat motoru
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın başında 2. el hyosung gt 250 r aldım motor dan anlamadığım için motovizyon kadıköy şubesinden aldım. dedimki servisten alıyım garanti olur. motorun parasını verdim bakıma aldılar motor 2000 km bile deyildi. 2 ve 4 binlik bakımını ben motovizonda yaptırdım 1 lik bakımı yine motovizyonda önceki sahibi tarafından yaptırılmış neyse motoru servisten bi çıkardılar çıkartamadılar motoru yerinden kaldıramadık garantiden parçası deyişecek senin cebinden para çıkmayacak dediler beni ikna ettiler parça deyiştirdiler harbidende ama benim motoramı taktılar bilmiyorum.
    tekrar gittik kamyonla aldık motoru bahçeli evler şubesine gittim bana denge sensörü bozulmuş ondan yapıyor dediler. motor dengesiz çalışıyordu. tekrar götürdüm bunlar elektronik olur böyle şeyler motorun ısınması gerekiyor felan dediler böyle oyaladılar. motorun ekzantirik gergisinin deyişmesi gerektiğini öğrendim. kanuniyi aradım bana avcılara gitmemin gerektiğini söylediler bende öyle yaptım. orda usta bi baktı bunun motoruyla oynanmış içi açılmış rolanti valfi bunun deyil moralimi bayabi bozdu. bana 1.500 masraf çıkarttılar. ne olduğunu şaşırdım. motovizyonu aradım ustayı aramamı söylediler ustayı aradım oda he o bozulmuştu bizde deyiştirdik sendende para istemedik demi dedi. 400 tl lik parçayı çıkart 4 silindirli motorun 70 tl lik parçasını tak bana beyinde bozuk onuda deyiştircez felan dediler dünyam yıkıldı.
    kanuniyi aradım sizin servisinize gitmek suçmu garantisi bozulmasın diye siz gönderiyorsunuz bide debim. bizene o bizim servisimiz deyil ardık başının çağresine bak motorda garantili deyil artık motorla oynamışlar motovizyonu bul diyip beni başlarından attılar. böyle bir sorumsuzluk olurmuya. motovizyona gittim. onlarda eski ustayı bul bizene bizmi deyiştirdik dediler.
    indernete yazdım onları aramamı yazmışlar aradım evini buluruz seni buluruz diye tehdit ettiler. şimdi ben ne yapıyım biri bana akıl versin.
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Anlaşılan sen servis kurbanı olmuşsun.Adam nasıl olur da senin motorunun paçalarını senden habersiz değiştirir.Kendi servislerindeki ustanın hatası yüzünden senin motor garanti kapsamı dışında kalmış.Bence hemen bir avukat tutup mahkemeye ver.Tehditlere falan da aldırış etme.Hele ki iş mahkemelik olursa bırak senin evini bulmayı , evinin yakınından bile geçseler içeri tıkarlar hemen.Beni de bi keresinde avukatın odasında dolandırıcılıktan mahkemeye verdiğim biri tehdit etmişti.Avukat dedi istersen hemen polisi çağırayım içeri tıktırayım.Dağbaşı değil burası , öyle tehditler falan , adamın ömrü hapiste geçer.Sen bir an önce hukuki süreci başlat bence.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    vala şuan küfür ediyrm itelemişler motoru sana keşke baktırsaydın anlıyan birine yapcak bişi yok artık kazıklamıcak bi usta bul yaptır piyasa dolandırıcı dolu
    Motosiklet mucidi

Abi çok geçmiş olsn .Bnde kanuni almak istiyordm ama bu yoorumlar moralimi çok bozuyor.Bnce en iyisi sen bi avukata git arkadaşların dediği gibi dava et hepsini hiç anlamıyorum bu kadar dengesizlik olmaz yüklü miktar para cezası yada hapis cezasından başka bişey bunların hakkından gelemez bnce...

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    tüketici hakkları derneğine git şikayetini bildir faturanı ve servis garantili değiştirdiğini iddaa ettikleri kaşeli evraklarıda yanına al onlar mahkemeye verirler ama gerek kalcağını düşünmüyorum gerek kalsada onlar herşeyi ayarlar kendin uğraşma.
    sen servis kurbanı olmuşsun ama servis kanuninin mi diye keşke araştırsaydın?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    kesınlıkle hakkını Dava Yolu İle Aramandır,
    sen tüm olanları ve başına gelenleri avukata anlat,
    maddi ve onca uğraşmandan dolayı manevi tazminat haklarını kapsıyor sanırım senin durumun,
    kaldıki bırde markanın isminin karalanması söz konusu olduğundan asıl patronlara intikal edecektir konu,
    ve sonrasında işler yoluna girecektir,
    sen en kısa sürede bir sağlam avukata danış...

Allah Kolaylık Versin...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Geçmiş olsun en kısa zamanda çözülür umarım.

Çok şükür bizim burdaki servis(büyükçekmece) gerçekten servis
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    senin motorun hyosung mu s&t kanuni mi?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu motor zaten kronik problemlerle dolu bi motor. Ben sıfır dahi almazdım, sen 2. elini alarak iyi kumar oynamışsın bence. Almadan önce araştırmadın mı ? Elbette başına gelenlerde haklısın buna sözüm yok, ama motor kalitesindeki problem herkez tarafından biliniyor. Çok kişinin canını yaktı bu motor şimdiye kadar. Forumu iyi takip etseydin bilgi sahibi olabilirdin. Hyosungcu ark..lar köpürecekler ama benim bu marka ve modelle ilgili izlenimim bu şekilde. Forum dışından motoprunu sıfır aldıktan 2 hata sonra krank problemi sonrasında motorunu satan ark..ımda var. Forumda da bu vb sorunlarla karşılaşan bi çok arkadaş ta mevcut.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    kingmanın 3000 km de başıma gelenler topiği halan güncel iken ikinci bir vaka yaşanması üzücü. parayı sokaktan toplamıyoruz.. arkadaş da kanuni popcorn vardı karbüratör 110 lira demişlerdi normal bir çinli 150 cc 35 lir .. şaşırmıştım . çözemedim ben bu kanuniyi.
    geçmiş olsun dostum dava açmak ilk etapda biraz tuzlu olabilir ama ileriki dönemlerde şahitlerinde sonuca ulaşabilirsin.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    kanuni seyhan 150 c
    Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım geçmiş olsun servismi eşkiyamı bunlar seni evini bulup ne yapacaklarmış bu memleketin savcıları var polisi var savcılığa dilekce ver sonrada git valiliğe sanayi ticaret müdürlüğüne tüketici hakları derneğine müracaat et 2 ayda sonuçlanıyor ama hakkını kuruşuna kadar alıyolar ödemezlerse şayet çok ağır cezaları var ben burunlarından fitil fitil getirdim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:49 PM ----------

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorun hyosung mu s&t kanuni mi?
    hyosung kanuni st oldu

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Burada söz konusu ; Motor değil arkadasLAr; Durumun yasanmasına sebep oLan Servis ; Yani Motovizyon dur...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    olacak iş degil hadi millet çin malıdır bile bile aldık diyor ucuz diye. fazla üzerine düşmüyor. ama bi dünya para ver paranla rezil ol. yapacagın çok basit tukodere git durumu anlat onlar senin adına gerekli işlemleri yaparlar. evini ögrenirler ama kuzu kuzu gelirler gerekli onarımı yapmak için motoru almaya. ayrıca sitede hiçmi gazeteci haberci arkadaş yok bu kanuniyi afişe edecek. valla ne yalan söyleyeyim benimde aklımdan 250r geçiyordu ama bu gibi sorunları var üstüne bide servislerin lakayıklıgı uzak durmakta fayda var. dolmuşa bin daha iyi en azından moralin bozulmaz.

geçmiş olsun ne diyelim.

öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım,gerçektende çok ama çok zor bi durum
    küçük kardeşimde gt250r düşünüyordu,ama bu sorunları felan duyunda vazgeçti cbf 250 aldı 5.000km de şu an 8.000 oldu 2 ayda.Dağ tepe bayır kullanıyor tık demedi motor.Herkes kendi bilir ama ben japondan vede hondadan şaşmam,burdaki hondadan kastım servis ağının olması uyduruk mahalle servisleri değil hondanın yetkili servisleri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler