Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorumda yağ sızıntısı var...

Motovento
    REKLAM ALANI
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    selam arkadaşlar. sizlere sormak istediğim bir kaç sorum var. benim ybr125 in motor üzerindeki ufak bir aparat var, oradan ve motorun en alt aksamındaki kısımdan yağ geliyor. resimleri bunlar... konu hakkında fikri olan arkadaşlar varsa bana sebebini söyleyebilirler mi acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Yağ gelenlerleri servisinde tork anahtarıyla sıktırt yada contasını değiştir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    keçe diye bişey varmış galiba abi orda benim windy de akıtıyor hala da akıyor.. adam keçeler değişecek dedi zor geldi zaten 1 yıldır yatıyor motor balıkesirde ben ankarada senede 20 ün kullanıyorum..ama gidince ihmat etmeden yaptıracağım..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Motosikleti
    sağolun arkadaşlar cevaplar için. acaba gevşek yer varmıdır diye vidalarını sıkacam ama rölanti ayar vidalarıda orada oldğu için yanlış bişey yapmayayım dedim. eğer conta yada keçedense değiştiririm.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun arkadaşlar cevaplar için. acaba gevşek yer varmıdır diye vidalarını sıkacam ama rölanti ayar vidalarıda orada oldğu için yanlış bişey yapmayayım dedim. eğer conta yada keçedense değiştiririm.
    sıkmakla geçeceğini zannetmiyorum,birde civataları yalama yaparsanız sorununuz dahada büyür.

bende kendi tamiratımı yapmayı severim fakat arızayı doğrı tespit etmek lazım.

örnek:arabamın çalışmadığı zaman kaçırmayan radyotör kapağı,araç çalışınca suyu dışarı kaçırıyor.

radyatör kapağı 5 tl

bana açtığı masraf hararetten dolayı silindir contası yandı 350 tl

tavsiyem servise gidin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    eyvallah hocam sağol fikrin için. aslında doğru söylüyosun, en iyisi bir servise göstermek lazım.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Servise git contoları değiştirt kardeş,hatta karbüratör contası da değişmesi gerekebilir..Kendin sıkmaya kalkma benim gibi elinin ayarı yoksa cıvata başları elinde kalır

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    silindirin yanındaki ekzantrik zincir ayar tapası, onun keçelerinden, yada iyi sıkılmadığından kaçırıyordur, yada en tepe noktasından, hafif sağa doğru sık, zorlama, sıkılmıyorsa keçesindendir, alttan gelende blokun keçesindendir, aşırı değilse kullanabilirsin, akşam bırakınca, sabah damlatma varsa yere, aşırıdır, değiştirin, birde yağı çok incemi, aşırı ince yağda yapar ve fazla yağda kaçırır, benimde ybr de bugün balata değişti, hafif kaçırma var, bekleyeceğim, aşırı olursa yeniden keçe attırıcam, yalnız keçelerden olduğuna emin ol, vites bağlantısı yağ tıpasının oradan veya zincir den de oraya yağ atar, neticede çatlak, yarık, yoksa ,yapılması önemli birşey, değil az paraya servis veya tamirci halleder, kolay gelsin

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkmakla geçeceğini zannetmiyorum,birde civataları yalama yaparsanız sorununuz dahada büyür.

bende kendi tamiratımı yapmayı severim fakat arızayı doğrı tespit etmek lazım.

örnek:arabamın çalışmadığı zaman kaçırmayan radyotör kapağı,araç çalışınca suyu dışarı kaçırıyor.

radyatör kapağı 5 tl

bana açtığı masraf hararetten dolayı silindir contası yandı 350 tl

tavsiyem servise gidin
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler