Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Bayılacak gibi oluyor..!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Arkadaşlar bugün yolda giderken kırmızıda durupta kalkarken motorda bi degişiklik hissettim.Motorum otomatik vites Mondial 100km cup. Durupta Kalkış yaparken sanki her an stop edecek gibi oluyor hatta stop bile ediyor arada. motoru aldım alalı böyle bişey ilk defa oluyor. daha önceki kalkışlarda hic böyle şey yaşamadım. acaba neden kaynaklanır? Debriyajda filan bi sorunmu war yada karbüratörle yardımcı olursanız cok sevinirim. Teşekürler.
    07-gєηçℓιк

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    bujileri kontrol et, karbüratör hava alıyor olabilir, ama en doğrusu tamirciye götür bence en doğrusu bu . şimdi biz nedesek yalan olur bi sesini duyup görmek lazım çünkü.

Motosikleti
    Yeni motor alıcak :)
    O motoru alıpta memnun olan 1 kişi dahi görmedm hatta o motor 100 ukh tan 100 tl daha pahalı keşke 100 ukh alsaydın hem vitese alışırdın hemde ondan daha performanslı 100 km cup tipinde scooter

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motoru alıpta memnun olan 1 kişi dahi görmedm hatta o motor 100 ukh tan 100 tl daha pahalı keşke 100 ukh alsaydın hem vitese alışırdın hemde ondan daha performanslı 100 km cup tipinde scooter
    Parasının hakkını veren bir makinaMotor ısınınca rolentisinin düşmesi biraz normal rolanti biraz verirsen düzelir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Isı ile alakalı degil bence dedigim olay. Daha önceki kalkışlarda böyle degildi.Şimdi Marşa basarken bile motor ileri gidiyor sizce bu anormal degilmi? ama bunu sadece ara sıra yapıyor sürekli degil. dedigim gibi kalkışlarda stop ettigi bile oluyor rolantisi normal ama kalkışlarda stop edecek dereceye düşüyor.
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    kanuni seyhan 251
    sürekli olmaya başladıysa bi tamirciye göstermeni tercih ederim benimkindede aynı sorun vardı gittim tamirciye arıza motordaymış şimdi rekrefe oluyo inşallah seninki bu kadar ciddi değildir

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Tamirciye göster buji değişimi yada temizliği isteyebilir...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Bugün motorun Servisine gittigimde ordaki dükkan sorumlusu ustaların motor toplamaya gitiklerini ve yarın gelmemi söyledi. bnde mecburen motorun o haliyle işe gitmek zorunda kaldım. biraz önce yolda gelirken kırmızıda durupta kalkacagım sırada yine stop etti. marşa bastım marş dügmesine dokunur dokunmaz yani daha çalışmadan hooop ileri ne oluyor anlamıyorum bütün bunlar biranda olmaya başladı. ewe gelipte motorun garaja sokacagımda busefer motor geri geri gitmedi gidiyor ama zorluyor yai içinden sanki dişli kasılmı gibi bişey oluyor. bi bırakıyor bi salıyor. arkadaşar Bütün Bunlar ne anlama geliyor yoksa motorum ciddi bir sorunlamı karşı karşıya
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    tekrar slm arkadaşlar. Motordaki sorun servis tarafından çözüme ulaştı ancak buraya yazmaya işten güçten yazmaya fırsatım olmadı. Debriyajın içinde yaylar warmış onlardan 2 tanesi kırılmış sorun da bundan kaynaklanıyormuş. yebilerini taktırınca sorun cözüldü. Acaba bu yaylar neden kırılır bi aydınlatabilirmisiniz.?
    07-gєηçℓιк

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar slm arkadaşlar. Motordaki sorun servis tarafından çözüme ulaştı ancak buraya yazmaya işten güçten yazmaya fırsatım olmadı. Debriyajın içinde yaylar warmış onlardan 2 tanesi kırılmış sorun da bundan kaynaklanıyormuş. yebilerini taktırınca sorun cözüldü. Acaba bu yaylar neden kırılır bi aydınlatabilirmisiniz.?
    OLur böyle şeyler takma kafaya

151 rs Miş pehh...

Alıntı ersel_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Mondial 151rs var Aynı sorun bendede var düz yolda veya rampa yukarı çıkarken motor boğuluyor direk istop ediyor çalıştırması zaman alıyor ve çalışıyo gaza hafiften yüklenince yine istop ediyo acaba neden olabilir?

Şunu söylemeliyim ki Hiç memnun Değilim Keşke almasaydım diye İsyan ediyorum ...

Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün yolda giderken kırmızıda durupta kalkarken motorda bi degişiklik hissettim.Motorum otomatik vites Mondial 100km cup. Durupta Kalkış yaparken sanki her an stop edecek gibi oluyor hatta stop bile ediyor arada. motoru aldım alalı böyle bişey ilk defa oluyor. daha önceki kalkışlarda hic böyle şey yaşamadım. acaba neden kaynaklanır? Debriyajda filan bi sorunmu war yada karbüratörle yardımcı olursanız cok sevinirim. Teşekürler.
    Dostum Bendede Öyle oluyodu Bugün götürdüm karbüratöre pislik gelmiş ve jikle çalışmıyor dedi usta jikle ile karbüratörü bi kontrol ettir şimdi tıkır tıkır çalışıyo benim motorum
    [B][I] ву »»» ρ α ѕ н α ««« [/I][/B] [B][I][COLOR="SlateGray"] ρєѕнιм∂єη gєℓ єνℓαт... [/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler