Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache Akü Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    Geçen sene ikinci el 2008 model tvs apache aldım. Motoru hobi amaçlı kullanıyorum bu yüzden çok seyahat ettiğim söylenemez. 1 yılda 2bin kilometre yaptım henüz, motor toplamda 7400de. Çok uzun motora dokunmadığım zaman bile marşa bastığımda alıyordu ama artık ilk marşı ayak marşıyla yapmak durumunda kalıyorum. Akü marş motorunu çeviremiyor. Fakat 15-20 dakika kullandıktan sonra motoru, akü marş için elektrik verebiliyor.
    Acaba akü ömrünü doldurdumu yenisiyle değiştirmek mi lazım? Garantiden değiştirebilirmiyim (hiç sanmıyorum gerçi)? Ya da aküyü kurtarma şansım var mı?
    Cevaplarsanız sevinirim.
    Herkese iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bence aküyü bir kez söküp sarja vermen grekli yada 200 km lik bi gezi yap sarj olsun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde başıma geldi yaz günü akü bitti, saf su alıp doldurdum yaklaşık 1 sene gitti. geçen ay değiştirdim. saf su ile doldur önce olmadı şarja verirsin.

Arkadaşlar bugün servise gittim aküyü değiştiremeyeceğim maalesef garantiden. Usta akünün suyunun olduğunu söyledi ama ben su seviyesini bir türlü göremedim Bi saf su alıp ekliyim üstüne belki düzelir.
    Mesaja cevap veren arkadaşlara teşekkürler

Motosikleti
    ybr 125 gitti cb 125e geldi
    Alıntı _tatar_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün servise gittim aküyü değiştiremeyeceğim maalesef garantiden. Usta akünün suyunun olduğunu söyledi ama ben su seviyesini bir türlü göremedim Bi saf su alıp ekliyim üstüne belki düzelir.
    Mesaja cevap veren arkadaşlara teşekkürler
    Aküye sadece saf su eklemek aküyü kurtarmak anlamına gelmez.
    Akü zaten deşarj olmuş durumda.
    Su seviyesi eksik ise su ilavesi gerekli daha sonra şarj gerekli.
    uzun süre yatan akülerde plakalar sertleşir.(akünün içinde +/- yeşil/kırmızı kurşun kaplı ızgara)
    eğer yenisi ile değiştireceksen varsa calsıyum özellikli tercihin olsun.Daha uzun ömürlü olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)