Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni bir motosiklet yapıyoruz yardımlarınızı bekliyoruz (özellikle minskçiler)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha jc100
    Arkadaşlar uzun zamandır foruma girmiyordum. Biraz işlerimin yoğunluğundan biraz da haylazlığımdan. Geçen akşam arkadaşın dükkanında benim yıllardır topamaya çalıştığım motorumun üzerine minsk motoru takmak için gittik. Sonra anladık ki minsk şasesinin üzerine kendi orjinal depomu koltuk yan kapak ön çatal jant v.b. parçalarımı takarak azcıkta değişiklik yaparak farklı bişey yapabiliriz.Aşşağıya motosikletin ilk halinden son haline kadar olan resimleri koyuyorum.
    Fakat aklıma takılan bişey var 125minsk motorunun performansını nasıl arttırırız?

Sağlam hali

Bi gün üstünü çıkarmıştım o zamanki hali saplamaları gevşemişti sıpanın

Motoru yokken hali

depoyu koltuğu yan kapakları takıp nasıl oluyo diye baktığımız hali (soldaki adama abi çekil ordan dememe rağmen ısrarla bi parçasını koydu fotoğrafa zaten sevmiyorum herifi)

motorun olduğu hali

Tek şase hali

En son halindeki biçok parça üzerinden traşlandı eski kulaklar arka demir v.b. fakat resmini daha çekmediğim için koyamadım. Arka çamurluk ön çamurluk gibi arka tekerlekle birlikte oyniicak bununda sebebi arkaya oturan kişinin ağırlığından dolayı yada çukur kasis v.b. yol şartlarında tekerleğin çamutluğa sürtmesini engellemek çünkü yere yakın yapmayı düşünüyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    bu makinanın aynısı pınarhisarda görüyodum bi aralar . keske baska bi makına koysaydınız üzerine , minsk kuvvetsiz kalacak ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    HAyırlısı olsun....
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    yamaha jc100
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu makinanın aynısı pınarhisarda görüyodum bi aralar . keske baska bi makına koysaydınız üzerine , minsk kuvvetsiz kalacak ...
    bi arkadaşım almanyadan rx135 motoru getirdi onu takıcaktık fakat gümrükte yakalatınca yalan oldu bizde bu elimizdekini taktık. o motoru biliyorum balıklı meydanında takılna bi ismail aga var hafiften alkoliktir onun motoru geçen akşam bikaç tur attım kibrit gibi çalışıyo makine. Gece sat dedim satarım dedi gündüz gittim satmam dedi satsa onu alıp modifiye edicektim...

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    arka firen e nasıl bi çözüm bulcaksınız. minskin zincir sağ tarafta balata sol tarafta uğraştırcak gibi duruyo ama bi çözümü vardır mutlaka.
    kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    125 Minsklerin Avrupa olanları var (minck) bunlar gerçekten performansları guzel, keske uzerınde RX135 motoru olsaydı, Uzuldum sımdı gumrukten gecseydı keske, delı bır makına olacaktı, dişliyi kuçultur,sana 1 tavsıyem olacak, bu motorlar AMPÜL canavarı yanınada kesınlıkle Ön far ampulunun yedeğini bulundur, frenlemelerı pek ıyı degıldır, ama dayanıklı motordur.

Motosikleti
    yamaha jc100
    Alıntı fehmiilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka firen e nasıl bi çözüm bulcaksınız. minskin zincir sağ tarafta balata sol tarafta uğraştırcak gibi duruyo ama bi çözümü vardır mutlaka.
    kolay gelsin
    Miskin fren kolunu sola taşıyan mil var. Tekerleği ters çeviriyosun zaten şasede kendi orjinal kampana sabitleme kulağı var orayada tutturunca hiçbi sorun çıkmıyor. Fakat lastik yönünü çevirmeyi unutmamak lazım...

Motosikleti
    yamaha jc100
    Arkadaşlar bu gün zımpara ve macunlama işine başladım. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)