Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

en iyi buji ve yağ

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar 150 cc çin scooter için en iyi yağ ve buji hangi markalardır.sahte olup olmadığını anlayabilirmiyiz.birdde bujiyi ve yağı kaç km de değiştirmek gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10000km de buji (daha erkende olabilir) 1000 2000km de yağ, sukutırları tam bilmiyorum ama bence ngk ve castrol (yağın ötesinde)
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    bende scooter kullanıyorum ve bujinin eskimiş,tırnak aralıgının aşınmış olup olmadıgına bakmadan 10 000 km de bir degiştiriyorum.Yağ konusuna gelince Scooter için özel üretilmiş yağ kullanmaya özen gösteriyorum. Gulf kullandım begendim performansta sorun çıkmadı ve Gulf bulamadıgımda Castrol kullanıyorum
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

yani yağı 2000 km yi geçirmememmi gerekiyor.bide bujiyi bana 1000 km de değiştir diyen biri vardı.bu kadar erken değişime gerek yok o zaman

1000km de buji falan değiştirilmez, bilmeyen biri demiş

cevaplarınız için teşekkürler

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadslar yağ için 2000km çok az enaz 3000km binin bari yağın ömrü sentetiklerde en kötü şartlarda 10.000km boşuna cebinizi boşaltmayın.

teşekkürler

Alıntı exom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadslar yağ için 2000km çok az enaz 3000km binin bari yağın ömrü sentetiklerde en kötü şartlarda 10.000km boşuna cebinizi boşaltmayın.
    naptın yiğen ya 10000 çok, krankı bağlatma

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    İllaki motosiklet veya scooter yağı kullanmana gerek yok bulunduğun yerin hava koşullarına göre motor yağı kullanabilirsin yani araba yağıda olur Bu konuda Eyong un açıklaması vardı formlardan aratabilirsin.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

teşekkürler

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    buji olarak bosch veya ngk yağ olarak castroll
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Eğer soğuk yerde yasıyorsan 10-40 kullan eğer ılık yerde yasıyorsan 15-40,eğer antalya gibi sıcak bir yerde yasıyorsan 20w40.Senin scooter için en iyi yağ castrol diğerleri boşa masraf.Buji olarak Bosch,champion,ngk.Birde yağı 1500km de bir değiştir tabi kullanma kosulunada bağlı eğer devirli hızlı kullanıyorsan 1000 de değiştir.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı exom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı sakın ybr'ye de böle yapma gözünü seveyim 1000-1500km yağ değişimi için ideal kmlerdir toros'umun yağını bile o kadar uzatmıyorum 5000 km

Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İllaki motosiklet veya scooter yağı kullanmana gerek yok bulunduğun yerin hava koşullarına göre motor yağı kullanabilirsin yani araba yağıda olur Bu konuda Eyong un açıklaması vardı formlardan aratabilirsin.
    motosiklet yağı kullanılması şarttır yoksa neden ayrıca motosikletler için yağ üretsinlerki çünkü içerikleri farklı. otomodillerde kullandığınız yağı motosikletinizde kullanırsanız yağdan istenilen verimi alamazsınız ve yağınız çabuk ısınır motorunuz soğumaz bu da arızalara yol açabilir. motosiklet yağlarının ayrıştırılması damıtılması ve katkı maddeleri farklıdır. bilinen kaliteli markalar ise shell ya da castrol'dür buji olarak da en az arıza çapaklanma yapan markalar bosch ve ngk'dır. hatta ngk daha üstündür diyebilirim

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    2000-3000 yag degıstır t4 olsun marka farketmez,bujı de ngk.ama tanıdık yerden alısan ıyı olur ,taklıtlerı var pıyasada.haa bujıyıde 2.yag degısımınle beraber degıstırırsen olur.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Çin malı scooterda yağ filtresi olmadığından önerilen değişim maks 2500 km. Castrol 10-40 veya 10-50 yeterli olur, bujide ise Ngk
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

teşekkürler arkadaşlar bi ara 20-50 de koymuştum kış gelince 10-40 a döndüm tekrar 20-50 koyayimmi

merhaba arkadaşlar bende honda dylan castrol yag kullanıyorum ama kaç numara daha iyi olur onda kararsız kalıyorum arkadaşlar kış için 15 40 diyor lar yaz içinde 20 40 diyor siz ce kaç numara ideal olabilir.. kararsızım... cevaplarınız için şimdiden teşekür ederim

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı papik_ibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende honda dylan castrol yag kullanıyorum ama kaç numara daha iyi olur onda kararsız kalıyorum arkadaşlar kış için 15 40 diyor lar yaz içinde 20 40 diyor siz ce kaç numara ideal olabilir.. kararsızım... cevaplarınız için şimdiden teşekür ederim
    Her üretici farklı değerlerde yağ tavsiye edebilirler fakat 10W-40 ülkemiz şartlarına göre idealdir.

Son yağ değişiminde Mobil1 10W-40 kullandım fakat diğer yağ değişiminde Mobil1 0W-50(API SM sınıfı üstelik) Tam sentetik yağ kullanmayı düşünüyorum.

Yağ uzmanı birisinden de "motosiklet yağı" olayının hikaye olduğunu öğrendikten sonra piyasadan illaki motosiklet yağı diye lanse edilen ürünlerden almak zorunda kalmayacağım.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her üretici farklı değerlerde yağ tavsiye edebilirler fakat 10W-40 ülkemiz şartlarına göre idealdir.

Yağ uzmanı birisinden de "motosiklet yağı" olayının hikaye olduğunu öğrendikten sonra piyasadan illaki motosiklet yağı diye lanse edilen ürünlerden almak zorunda kalmayacağım.
    aynen katılıyorum
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)