Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor kullanırken telsizle iletişim

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind_northeast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800A
    Selamlar herkese...
    Özellikle uzun yolda artçıyla ve beraber yola çıktığımız ikinci,üçüncü veya daha fazla motor kullanıcısı arkadaşlarla iletişim kurmak el ve kafa hareketlerimiz yettiği kadar malesef.Yanından geçtiğimiz manzarayla ilgili bi bilgi,çocukluktan kalma bi anı,karnımızın açıkması sonucu yemek yiyebileceğimiz bir yer önerisi vesaire konuları paylaşabilmek için acaba telsiz kulanabilir miyiz?
    Bir elektronik mağazasında Aselsanın bir çift telsizinin gayet de uygun bir fiyata satıldığını gördüm ve aklıma böyle bir fikir geldi.Şimdi diyeceksinizki bluetooth kitler var zaten bunun için.Ama o sadece artçıyla iletişimimiz için,yan motorla bir iletişim kuramayız o cihazla.
    Tabi forumda bu konuyu açmamın sebebi sizlere olumsuz kısımlarını sormak...Mesela kask içine kulaklık montajı,şarj süresi,motor kullanırken açıp kapama sorunu,frekans kanal ayarı falan gibi sıkıntıları var mıdır acaba?Mutlaka bu konuyla ilgili bilgisi olan vardır aramızda...Bu yaza motorumu hazırlarken bir çif de telsiz alma düşüncem var...Şimdiden herkese teşekkürler...
    [B][I][COLOR="Red"]Deli poyraz eser durur...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    lınk takıp ettığinizde karşınıza cıkan switel modelını ben günlük olarak bile kullanıyordum ev ve iş arası gayet güzel ama motorda hic denemedim şimdi onları kutusunu bulup cıkarayım.

Motosikleti
    Motoran Torro 100 Cup
    bizim grupta ben ve başkan 1 çift telsiz almıştık.seyir esnasında telsizle konuşmak gerçekten zevkli yanlız bizde kulaklık yoktu..kulaklığıyla satılan modellerden alabilirsin.frekans konusunda herhangi bi sorun yok 828 kanal var.şarj süresi bekleme modunda 1 gün konusma modunda 4-5 saat gidiyor.Çekme alanı açık alanda 5-6 km.dir.ayrıca telsizle konusmak için konusma swicthine basmana gerek yok.Sesi hissettiğinde otomatik mikrofon açılıyor ve karşı tarafa yada o frekansta olanlara ses gidiyor.bu bahsettiğim özellikler piyasada bolca bulunan Aselsanın telsizleridir.fiyatıda 120-150 arası olması gerek.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ;)
    [B]l Bakmayın Suskunluğum Efendiligimdendir. Bayrağıma Vatanıma Ezanıma Dil Uzatanın Kulağına Selasını Okurum l[/B]
    [B]K[/B]aza [B]A[/B]nında [B]S[/B]eni [B]K[/B]orur...

Motosikleti
    Gilara runner
    burak telsızle konuscam dıe dustugunu yazmamızsın baslıgı gordugum berı guluorum sana

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    teyfik aklıma birden o an geldi koptum :D telsiz güzel ama kullanmasını bilene
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Motoran Torro 100 Cup
    Alıntı tewfik_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burak telsızle konuscam dıe dustugunu yazmamızsın baslıgı gordugum berı guluorum sana
    Alıntı hakan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teyfik aklıma birden o an geldi koptum :D telsiz güzel ama kullanmasını bilene
    yalancının motoru kilitlensinmi
    [B]l Bakmayın Suskunluğum Efendiligimdendir. Bayrağıma Vatanıma Ezanıma Dil Uzatanın Kulağına Selasını Okurum l[/B]
    [B]K[/B]aza [B]A[/B]nında [B]S[/B]eni [B]K[/B]orur...

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    ben teyfiğin yalancısıyım walla öyle bekduamı olr torro bi gün dalır gidersin bak
    [COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Gilara runner
    bakımlarını zmanında yaptırırsan kıtlenmez burak neyse konu dagılmasın artık dıkkatlı sekılde kullanıldıgı takdırde bı sıkıntı yaratmıcagını dusunuorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)