Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cup vites milinin contasın dan yağ kaçırma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    klr 600
    arkadaşlar cup motorum vites milinin yani vites pedalının takıldığı şanzumana giren mil varya tam onun şanzumana girişteki contadan yağ kaçırıyor conta sağlam görünüyor arkadaşlar cuplarda bildiğiniz gibi debrij kolu yok kendi ayarlıyor şanzumanın sağ tarafında bi vida var onla ayar yapılıyor cuptan anlayan bilir ben bu vidayla biraz uğraştım falan ayar yaptım tam emin değilim ama milden yağ kaçırma galiba ondan sonra başladı acaba bi alakası varmı yoksa contamı değişmeli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alakası yok keçeyi değiştirmen gerekli.
    kendin değiştirceksen eğer keçeyi bozmadan çıkar üzerindeki numaralara göre aynı keçeden alacaksın çünkü
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok keçeyi değiştirmen gerekli.
    kendin değiştirceksen eğer keçeyi bozmadan çıkar üzerindeki numaralara göre aynı keçeden alacaksın çünkü

abi keçe için karteli ortadan yarmam lazım heralde dışardan çıkmaz galiba

Motosikleti
    Mondial 110 KF
    kartel 3 parça cuplarda.sağ sol orta.Sanırım vites / debriyaj ayarı yapmak istedin.ayarı çok sıkı yaptın keçeyi patlattın.

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı excalibur90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kartel 3 parça cuplarda.sağ sol orta.Sanırım vites / debriyaj ayarı yapmak istedin.ayarı çok sıkı yaptın keçeyi patlattın.
    ama keçe sağlam görünüyor bu debriyaj ayarını bi smonu gevşetip içindeki vidayı düz tornavida ile çevirerek yapıyoruz da o somunu fazla sıkmadım sıktıkça sıkılıyordu acaba sonuna kadarmı sıksaydım ondan mıdır

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    cuplarda debriyaj ayarı yaparken; kontra somununu gevşet tornavida ile bir elinde vites pedalında (vites pedalı aşğı ve yukarı çok hafif boşluk olcak) ayarlayıp tornavidayı çıvatadan çıkarmadan ayarla kontra somununu sık işlem tamam (umarım acıklayıcı olmuşumdur).
    benimde bi sorum var
    keceyi değiştirmek için tornavida veya sivri bişeyle girişsek yani bişekilde keceyi yerinden cıkarsak dıştaraftan tekrar yenisini takabilirmiyiz numaraları önemli değil ölcüp buluruz . yoksa motoru dağıtıp iç taraftanmı takılması gerekiyo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)