Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön ve arka lastikler aynı marka ve özelliktemi olmak zorunda ?

Motovento
    REKLAM ALANI

2 ay önce motorun arka lastiği (130x70 - 12) değişti , usta biraz dandik bir marka takmış sanırım.. Lastik için 60 ytl aldı
    Şimdi ön lastiğide (120x70 - 12) değiştirmek istiyorum , michelin gibi marka taksam bir problem olurmu acaba ön arka lastik uyumu açısından.
    Yada böyle bir uyum varmı onuda bilmiyorum ,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı buskas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önce motorun arka lastiği (130x70 - 12) değişti , usta biraz dandik bir marka takmış sanırım.. Lastik için 60 ytl aldı
    Şimdi ön lastiğide (120x70 - 12) değiştirmek istiyorum , michelin gibi marka taksam bir problem olurmu acaba ön arka lastik uyumu açısından.
    Yada böyle bir uyum varmı onuda bilmiyorum ,
    Aynı marka ve model olması yol tutuşun için önemlidir, bizimkiler en ucuz 450 den başlıyo 60 olsa her 5.000 de değiştirirdim herhal

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı marka ve model olması yol tutuşun için önemlidir, bizimkiler en ucuz 450 den başlıyo 60 olsa her 5.000 de değiştirirdim herhal
    benimki 750lira 60lira olsa yagdan bile ucuz olur 2500de degiştiririm ben
    true love..

Drift Religion

mirty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kle 500
    bende bu sorunun cevabını hep merak etmişimdir. önde pirelli arkada metzeler var pirellinin fiyatlarına baktığımda arka lastik için 65-70 civarı gibiydi yanlış hatırlamıyorsam
    virago 250

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 750lira 60lira olsa yagdan bile ucuz olur 2500de degiştiririm ben
    Arabadan bile pahalı anlamadım bu işi kalitelisi tabi ki daha da pahalı 15.000 e geliyor yazdan önce değiştirmem gerek en ucuz bulduğum bu

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    aslında aynı anda aynı marka ile değiştirsen çok çok iyi olur ama hız yapmayacaksan olabilir
    ::tutkuy::

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    motorların özellikle cruiser tarzı motorların arka ve ön lastikleri farklı ebat ve genişlikte olur diş derinlikleri su kanalları bile farklı olur, mantıgı nedir farklı marka olmamasının ?
    araba olsa anlarım ön 2 teker aynı oldugu zaman frenleme ve kalkışlar daha konforlu hale geliyor, ama motorsikette ön arka baglantısını anlayamadım? sonuçta fren merkezleride farklı?

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Alıntı buskas adlı üyeden alıntı
    Ön ve arka lastikler aynı marka ve özellikte mi olmak zorunda ?
    Güvenli yol tutuş ve frenleme için evet.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    aynı markanın farklı desenleri bile çok büyük problemler çıkarabilir , mümkünse aynı markanın aynı desenli lastiğini almalısın...

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    ayni markanin farkli iki modelini takmakta farkli markalari takmakta guvenli degildir.. siz evden cikarken bir ayaginiza bot digerine spor ayakkabi giyerseniz ne olursa motorunuzda ayni seyi yasayacaktir.. yada ayni spor markanin farkli iki modelini giydiginizde ne olacaksa onu..

farkli modeller farkli hamura ve dolayisiyla farkli isinma, yol tutus, islak ve kuru reflekslere sahiptirler.. on lastiginiz ben kaymayacagim dediginde arka lastiginiz yok ben kayayim derse basiniza dert olur, lastiklerinizin isinma oranlarindan asinma yuzdelerine, yol tutuslarindan, esnekliklerine hic biri armoni icinde olmayacaktir.. iki teker ustundeyken yerle olan tek baglantiniz olan lastiklerinizi ikinci plana atmamaniz lehinizedir..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayni markanin farkli iki modelini takmakta farkli markalari takmakta guvenli degildir.. siz evden cikarken bir ayaginiza bot digerine spor ayakkabi giyerseniz ne olursa motorunuzda ayni seyi yasayacaktir.. yada ayni spor markanin farkli iki modelini giydiginizde ne olacaksa onu..

farkli modeller farkli hamura ve dolayisiyla farkli isinma, yol tutus, islak ve kuru reflekslere sahiptirler.. on lastiginiz ben kaymayacagim dediginde arka lastiginiz yok ben kayayim derse basiniza dert olur, lastiklerinizin isinma oranlarindan asinma yuzdelerine, yol tutuslarindan, esnekliklerine hic biri armoni icinde olmayacaktir.. iki teker ustundeyken yerle olan tek baglantiniz olan lastiklerinizi ikinci plana atmamaniz lehinizedir..
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)