Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soğuk Motoru Çalıştıramıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Arkadaşlar,

Bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var:
    Sabahları motosikletimi çalıştırırken jikleyi çekiyorum fakat yine de çalışmakta nazlanıyor.
    Çalışırsa eğer elimi gazdan çekemiyorum. Yine gaz vermeye devam ediyorum çünkü jikle çekili olduğu halde elimi gazdan çektiğimde hemen stop ediyor.
    Ayrıca gün içerisinde, bazen 15-20km yol alıyorum ve işler nedeniyle stop ediyorum. Ardından yarım saat sonra tekrar çalıştırmak istediğimde yine nazlanıyor ve çalıştırabilmek için yine jikleyi çekmek zorunda kalıyorum.
    Ancak öyle çalışıyor. Aslında sıcak motorda jikle çekilmez ve sadece sabahları ihtiyaç duyulur diye biliyorum.
    Umarım sorunumu tam olarak anlatabilmişimdir.

Bu arada motosikletim Zongshen ZS-125-30 ve henüz 350km'de. Bu sorunum servise gittim. Bujiyi değiştirdi ve normal dedi. Henüz rodaj bitmedi. Motor açıldıkça bu sorun da bitecek diyor.
    Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi.
    Siz değerli site sakinlerinin görüşleri ve deneyimleri benim için daha referans.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Teşekkür ederim şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    benimde stop ediyordu abi durmadan gaz alıyordu ama son gazı verdinmi tekliyordu stop ettin mide çalışması imkansız gibiydi..sonra götürdük bişey yok uzun süre çalışmamış ondan dedi.. eve geldim kendim bujiye bakmak aklama geldi baktım buji çatlaktı değiştirdim ve düzeldi böyle sorun varsa bujiye bak derim ben gerisini üstadlara bırakırım..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Eğer sabah çok soğuksa bende de aynı sorun var arkadaşım.
    jikle çekili ve hafif hafif gaz vermezsem motor istop ediyor ama
    ısındıktan sonra bu olay olmuyor.
    Motorun yeni olduğundan olabilir.Ama yinede aynı marka kullanıcalara sormak lazım...

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    jikleyi çekip çalıştırdıktan sonra 40-50 saniye hadi bilemedin 1 dakika boyunca hafiften gaz verdiğiniz zaman kendisine gelmesi lazım. önceki motosikletim zs150-19'du. dediğim şekilde bir dakika gaz vererek beklediğimde kendisine geliyordu. jikleyi indirip bir dakika daha bekleyip basıp gidiyordumbir de öyle deneyin umarım olur
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gayet normal bi durum bu havada motor 15 dakikada bile soguyo ki senin motorun suanda rodajda ve sıkı calısıyo zamanla duzelicektir..

ayrıca jikle sadece sabahları degil motor soguk oldugunda kullanılır hatta cogu motorda artık otomatik olarak calısır jikleyi acmaktan korkma
    true love..

Drift Religion

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Soğuk havaların esprisi, sadece güneş görünce jiklesiz çalıştırabiliyorum

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    buji kaç tırnak ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji kaç tırnak ?
    abartmayalım istersen
    true love..

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dostum sorun bana göre sadece karburatör ayarında..sanırım karışımın biraz fakir...zaten her motorda jikle olayı aynı degil..benim motorumda da jikleyi çektiğinde gaza basman gerekiyor..arabada ki gibi olmuyor hepsinde..devri yüksetmiyor..çift delik karburatörlerde bu oluyor..

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. En azından aynı sorunlarla muzdarip arkadaşlarında olduğunu öğrendim.
    Sanırım benim sorunum biraz rodaj ve birazda karbüratördeki fakir karışımdan. Yoksa ısındığı halde yine de (10dk. bile olsa kapattığımda) jikle istemez çalışmak için.

Herkese iyi ve problemsiz sürüşler

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abartmayalım istersen
    tmm
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)