Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

GT250R'ıma Kavuştum.. Özlem bitti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taylan hadi hayırlı olsun, gözün aydın.
    Bundan sonra çiçek gibi bakarsın motoruna.
    Karakolun sokağından geçerken iki düt düt yapmayı unutma bize

Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaslar yınemı hyo kronık krank kırıyo 2006 lar sorunlu muhabbetı benım altımda da hyo var 2006 13000 km benden oncekı sahıbıde 9000 devır 150 km hızı gecmemıs kullanırken bende gecmedım ve hıc sorun yasamadık daha motora anahtar degmedı (inanmayan motoplus fuarında gelıp gorebılır)
    ne demek kronık ne demek krank kırıyo sen al yagına bakma bakımını yapma 11000/12000 devırde rdlıne kullan kac basıyo bu bakayım deyıp kranka yag yetıstıremeyınce yag pompası krank kıtlesın eee hyo suclu uretıcı kabul ettı.Ne kabul etmesı neden bahsedıyosunuz yaw uretıcı garantı kapsamında oldugu ıcın krank kıranları degıstırdı.Degıstırmekte zorunda cunku normalde oyle bır zorlamayı ınsan oglu yapmaz bıle bıle redlınede gıtmez sınırlayıcı olmadıgı bıle bıle dıye dusunen uretıcı pasa pasa uretım hatası dedı kıranlara tabı garantısı olanlara olmayanlara kapı orda basarken banamı sordun garantın olsa degısırdım dedı bılmeden kullanmadan bol keseden atmayın dostlar yaw heves edıp alacaklarında hevesını kursagında bırakmayın boyle kulaktan dolma laflarla...

Kımse sozlerımı ustune alınıp polemık yapmasın arkadaslar yazıları gordum ıcımden geldı yazdım...

Taylanım cıkmıs makınan hayırlı olsun kazasız belasız bın kardesım dedıklerımı unutma...

Hislerimin tercümanı olmuşsun dostum, ağzına sağlık. Kullanmayan adamın kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmasına ben de kıl oluyorum.
    Ben 2006 model Hyo'mu 6000km. de alıp 19000km.de saat gibi çalışırken sattım. Bakarsan bu motor seni üzmez, kullanıcı hatası harici kronik bir problemi olduğunu da düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung bile motorun belli bi devirden snr yaglamada yetersiz kaldıgını bunun kronik bi sorun oldugunu kabul etdio siz hala motorları koruma peşindesiniz..

ne demek redlinea girme yok 8000deviri gecme bunlar hikaye koy kesicini yada oraya 10000devir yerine 8000yaz sorun olmasın

motoru redlinea sokmak zararlıdır ama motoru uzun donemde yıpratır oyle 2defa redline girince krank dagıtma bugun bi cinli motor bile redlineda kullandıgında kısa donemde sorun cıkarmıyosa kimse gelip hyosungu savunmasın bana su deviri gecmezsen bisey olmuyo diye!
    true love..

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi gözün aydın,herşey gönlünce olsun
    eyvallah çok saol abii=)

Alıntı m.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız sürüşler...
    Amin cümlemize teşekkür ederim....

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözün aydın thai vhai fuarda verde bi krank ben kram
    ayıpsın be =D görüşürüz fuarda gelicem zaten bugünn =D

Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözün aydın
    Saol yeşim abla teşekkür ederim =)

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taylan hadi hayırlı olsun, gözün aydın.
    Bundan sonra çiçek gibi bakarsın motoruna.
    Karakolun sokağından geçerken iki düt düt yapmayı unutma bize

Hislerimin tercümanı olmuşsun dostum, ağzına sağlık. Kullanmayan adamın kulaktan dolma bilgilerle atıp tutmasına ben de kıl oluyorum.
    Ben 2006 model Hyo'mu 6000km. de alıp 19000km.de saat gibi çalışırken sattım. Bakarsan bu motor seni üzmez, kullanıcı hatası harici kronik bir problemi olduğunu da düşünmüyorum.
    eyvallah abi ya =D ayıpsın 2 dütt yapmazmıyım cıbır zaten karakolun orda:D bende o kimin acaba diip duruyodum yeşim ablanınmış =D

Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung bile motorun belli bi devirden snr yaglamada yetersiz kaldıgını bunun kronik bi sorun oldugunu kabul etdio siz hala motorları koruma peşindesiniz..

ne demek redlinea girme yok 8000deviri gecme bunlar hikaye koy kesicini yada oraya 10000devir yerine 8000yaz sorun olmasın

motoru redlinea sokmak zararlıdır ama motoru uzun donemde yıpratır oyle 2defa redline girince krank dagıtma bugun bi cinli motor bile redlineda kullandıgında kısa donemde sorun cıkarmıyosa kimse gelip hyosungu savunmasın bana su deviri gecmezsen bisey olmuyo diye!

Güzel kardeşim, ben burada motoru koruma değil, tecrübelerim neticesindeki doğru bildiğimi savunmanın peşindeyim. Bu arada senin şahsen belli bir süre bu motoru kullanma şansın oldu mu bilmiyorum.
    Eğri oturup doğru konuşalım: Birazcık motordan anlayan adam, motoru nasıl ve ne şartlarda kullanması gerektiğini bilir bu gerekleri yerine getirir. En basitinden bakımını yapmak gibi. Bunun sonucunda da istisnai durumlar haricinde sorun yaşamaz. Misal, bugün birçok motorda devir kesici yoktur; ama o devir saatinde kırmızı bir alan vardır ve bu kısmın kırmızı olmasının nedeni de bellidir. Hemen hemen bütün motorlar yüksek devirlerde yağlamayı daha zor yapar ve bunlar motora zarar veren (yıpratan) başlıca etkenlerdir. Ya da motoru ısıtmadan yola çıkılıp gazlamalar gibi. Eğer bu ve bunun gibi mantıklı (olması gereken) kullanım kriterlerine uyulursa, zaten kullanıcı herhangi bir sorun yaşamaz.
    Ayrıca bu vakalar sadece 2 kere redline'a girmekle oluşan durumlar değildir. Ben 2006 model motorumu kullandığım dönemde defalarca redline kullanmama rağmen bir sorun yaşamadım. Çevremdeki büyük çoğunlukdaki Hyo kullanıcıları da dahil.
    Ben sadece tecrübelerimden yola çıkarak, bilinçli kullanıldığı takdirde "Yeni krank şanslıysan seni 2000km. ancak götürür." şeklinde ortaya attığın iddiayı, sadece kulaktan dolma bilgilerle, gerçekten uzak ve hiçbir temele dayanmayan bir iddia olarak, kendimce haksız bulduğumu belirtmek istiyorum.
    Burada hiçbir markayı savunmak gibi bir misyonum olmadığı gibi, polemik için değil doğru bildiğimi savunmak için yazdığımı da ayrıca not düşeyim.

Saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    bence yeni ( 0 ) Krank'ta güzel bi rodajdan sonra ve motorun yağına güzelce baktıktan sonra dewrini iyi ayarladıktan sonra o 2000 20000 olur.. muharrem abıye degıl lafım.. bılıorum motordan anlıyan adam.. amaa hangı motor olursa olsun motorda sorun olmazz kullanıcıda olur bence..

Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eyvallah abi ya =D ayıpsın 2 dütt yapmazmıyım cıbır zaten karakolun orda:D bende o kimin acaba diip duruyodum yeşim ablanınmış =D

Evet bizim ikizler orada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bizim ikizler orada
    benım makınanın rodaj bıtsınde yoshi koycam gene sesimm gelir kulagnıza:D ne kadar 2silindirde olsa bagırtcam uyutmucamm

Bağırt bakalım, motor sesi uyurken ninni gibi gelir bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    işte gerçekk MOTORCUUUU

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Öncelikle hayırlı olsun

mhrrmkpnr kardeşim de ne güzel açıklamış...
    Hyosung'un özellikle 250R larda Krank sorununun yaşanmasındaki asıl neden redline a ulaşıldığına bir kesicinin olmaması arkadaşlar bunu daha önce de defalarca dile getirmiştik sanırım? Yüksek devirlerde uzun süreli sürüşler her makina için zararlıdır! bu Hyosung'a özel bir mesele değil...yağlama kesildiği için kuru çalışan malzeme elbette dağılır ya da kırılır.
    Gaz açmak ve kapatmak kullanıcının elinde 7500-8500 d/d larda kullanın bakalım makinayı boza bilecekmisiniz....bozamazsınız.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kırmızı devir olayı tabi ki kırılmalarda bir etkendir fakat kırılmaların asıl sebebi büyük ihtimalle bir malzeme veya tasarım sorunudur. Ortaya çıkması da tamamen tesadüfi ve bazı arkadaşların abarttığı gibi motorların çoğunda değil, yüzdeye vurulursa çok azında görülen bir sorundur.

Motorun kırmızı bölgede kullanıma karşı bu kadar hassas olması (etken bu ise eğer) ve arıza çıkarması kabul edilir birşey olmamakla beraber kulanıcılar her motorda kırmızı çizgiye dikkat etmek zorundadır. Öyle olmasa oraya kırmızı çizgiyi koymazlardı. Devir kesici konulabilir elbet fakat karbüratörlü modellerde nasıl uygulanabilir bilmiyorum. Enjeksiyonlu yeni modellerde vardır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)