Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

GT250R'ıma Kavuştum.. Özlem bitti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 251
    peki arkadaşlar kanuni gtr 250 de krank kırma sorunu varmı yad abu sorun ğiderildimi
    müzisyen agırsiklet şampiyon

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hyo ztn sadece krank sorunu olan bi motor oyuzden alıcagn en saglam cıkma krank seni 2000km goturse op basına koy
    bol keseden...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bol keseden...
    daha acıklayıcı yazda bilelim ne demek istiyosun hyosungda krank sorunu yokmu diceksin ithalatcı firma kabul etmiş krank yetiştiremio sen anca kendini kandırırsn derdin oysa
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gene Hyosung, gene krank, gene 2006 model demek lazım. 2006 üstü modellerde bu sorunu yaşayan var mı ?

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene Hyosung, gene krank, gene 2006 model demek lazım. 2006 üstü modellerde bu sorunu yaşayan var mı ?
    krank degil ancak piston degistirdim yatak honlattim(sebep sicak gomlek ve piston) yaglama yapamadi arkadaki motora dikkat tum arkadaslar v motorlarda bu tur problem oluyormus...arkadaki motor iyi sogumuyor bilginize bunun icin bir on calismam olabilir.kendi motosikletime radyatore bir fan koymayi dusunuyorum.
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    ve sonunda kavuştumm arkadaşlar motoruma artık ÖZLEM BİTTİ=)

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    gözün aydın
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecenlerde birii servise sordum 3000 liraya komple yapıyorlar demişti
    cakalz goruyorsun dımı hyonun halını yaa sana bosa demıyoruz bız astral nan bak kardesım burdakılerı oku ıyı karar ver oky kendıne ıyı bak kanka

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet muharrem abii maaleseff laff dinlemediğim doğruu ah ah =) motoru aldığım gün senle feribotta karşılaştıkta sesten şüphelendim demiştin ya..

NOT: Neyse arkadaşlar herşeyi hallettim ve Krankı 0 aldımm 583 TL.. 1.500 TL ye patladı.. Allah kimseye göstermesin 2 gün içinde motoruma kavuşcagım içinde mutluyum.. Ve tabiki Fuara motorumla gelebilceğin için..

benmi yüklenmişim..?? yapmaa abii ya 3 gün bindim gecesi sahilde patladımm zaten.. tmam 150 160 dayadımm ama redlıne a gırmedımkı we bıseyy demıcemm cunku zatenn sucluyum bole bı makınayı aldıgım ıcın neysekı halletımm ve bitti

"benmi yüklenmişim..?? yapmaa abii ya 3 gün bindim gecesi sahilde patladımm" Diyorsun ve motorun 2006 model..Demek ki senden önceki sahibi bayağı hırpalamış..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    bişeyy diyememm hırpalamış ki öle olmuş zaten aceleci huyum olmasa almazdım

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Yaw arkadaslar yınemı hyo kronık krank kırıyo 2006 lar sorunlu muhabbetı benım altımda da hyo var 2006 13000 km benden oncekı sahıbıde 9000 devır 150 km hızı gecmemıs kullanırken bende gecmedım ve hıc sorun yasamadık daha motora anahtar degmedı (inanmayan motoplus fuarında gelıp gorebılır)
    ne demek kronık ne demek krank kırıyo sen al yagına bakma bakımını yapma 11000/12000 devırde rdlıne kullan kac basıyo bu bakayım deyıp kranka yag yetıstıremeyınce yag pompası krank kıtlesın eee hyo suclu uretıcı kabul ettı.Ne kabul etmesı neden bahsedıyosunuz yaw uretıcı garantı kapsamında oldugu ıcın krank kıranları degıstırdı.Degıstırmekte zorunda cunku normalde oyle bır zorlamayı ınsan oglu yapmaz bıle bıle redlınede gıtmez sınırlayıcı olmadıgı bıle bıle dıye dusunen uretıcı pasa pasa uretım hatası dedı kıranlara tabı garantısı olanlara olmayanlara kapı orda basarken banamı sordun garantın olsa degısırdım dedı bılmeden kullanmadan bol keseden atmayın dostlar yaw heves edıp alacaklarında hevesını kursagında bırakmayın boyle kulaktan dolma laflarla...

Kımse sozlerımı ustune alınıp polemık yapmasın arkadaslar yazıları gordum ıcımden geldı yazdım...

Taylanım cıkmıs makınan hayırlı olsun kazasız belasız bın kardesım dedıklerımı unutma...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw arkadaslar yınemı hyo kronık krank kırıyo 2006 lar sorunlu muhabbetı benım altımda da hyo var 2006 13000 km benden oncekı sahıbıde 9000 devır 150 km hızı gecmemıs kullanırken bende gecmedım ve hıc sorun yasamadık daha motora anahtar degmedı (inanmayan motoplus fuarında gelıp gorebılır)
    ne demek kronık ne demek krank kırıyo sen al yagına bakma bakımını yapma 11000/12000 devırde rdlıne kullan kac basıyo bu bakayım deyıp kranka yag yetıstıremeyınce yag pompası krank kıtlesın eee hyo suclu uretıcı kabul ettı.Ne kabul etmesı neden bahsedıyosunuz yaw uretıcı garantı kapsamında oldugu ıcın krank kıranları degıstırdı.Degıstırmekte zorunda cunku normalde oyle bır zorlamayı ınsan oglu yapmaz bıle bıle redlınede gıtmez sınırlayıcı olmadıgı bıle bıle dıye dusunen uretıcı pasa pasa uretım hatası dedı kıranlara tabı garantısı olanlara olmayanlara kapı orda basarken banamı sordun garantın olsa degısırdım dedı bılmeden kullanmadan bol keseden atmayın dostlar yaw heves edıp alacaklarında hevesını kursagında bırakmayın boyle kulaktan dolma laflarla...

Kımse sozlerımı ustune alınıp polemık yapmasın arkadaslar yazıları gordum ıcımden geldı yazdım...

Taylanım cıkmıs makınan hayırlı olsun kazasız belasız bın kardesım dedıklerımı unutma...
    salih abicim çok teşşekkür ederim çok sao.. evet konuştuklarımız hala aklımda.. çok saol krank tamir süresince yordum seni ama çokk konuştuk.. ve şuan güzell bi rodaj aşamasındayım.. İnşallah gönlümce olur

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salih abicim çok teşşekkür ederim çok sao.. evet konuştuklarımız hala aklımda.. çok saol krank tamir süresince yordum seni ama çokk konuştuk.. ve şuan güzell bi rodaj aşamasındayım.. İnşallah gönlümce olur
    Kardesım lafı bıle olmaz yardım ederkende tamır ederkende motosıkletlerden dolayı gelen yorgunluk aslında mutluluktur helekı o motosıkletın yolarda oldugunu bılmek anlatılmaz bır mutluluktur motorcu ıcın.Olsun varsın yorulalım ama bundan sonra daha dıkkatlı ol bakımlarını aksatma rodajını ıyı yap ve asla o motorun hız motoru olmadıgını gecıs motoru oldugunu unutma redlınesız ve bol ruzgarlı kazasız gunler kardesım...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Kardesım lafı bıle olmaz yardım ederkende tamır ederkende motosıkletlerden dolayı gelen yorgunluk aslında mutluluktur helekı o motosıkletın yolarda oldugunu bılmek anlatılmaz bır mutluluktur motorcu ıcın.Olsun varsın yorulalım ama bundan sonra daha dıkkatlı ol bakımlarını aksatma rodajını ıyı yap ve asla o motorun hız motoru olmadıgını gecıs motoru oldugunu unutma redlınesız ve bol ruzgarlı kazasız gunler kardesım...
    saol abicim çok teşekkür ediyorumm denılenlerı yapıcamm.. Jesse yle de knstk baya cem abiyle yani.. oda baya yardımcı oldu sağolsunn.. rodajı onla yapıcaz=) İnşallah hersey iyi olcakk.. sanada bol rüzgarlar ve kazasız sürüşler... tüm motorculara..

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    bakımlarını aksatma rodajını ıyı yap ve asla o motorun hız motoru olmadıgını gecıs motoru oldugunu unutma[/COLOR] redlınesız ve bol ruzgarlı kazasız gunler kardesım...
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı kawasaki26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi inşallah bulursun duymuştum hyosungun çok krank dağıttığını .

krank mili, eksantirik bir mildir ve pistonların yaptığı doğrusal hareketi dairesel harekete çevirir.

Krank mili genellikle dövme yöntemi ile üretilir ve biyel kolunun çalışacağı bölgeleri talaşlı imalatla hassas bir şekilde işlenir. Krank mili malzemesi düşük alaşımlı çelikdir.Döküm yoluyla üretilen krank mili Küresel garafitli dökme demirlede üretilir.Malzemenin özellikleri aşınmaya,erğimeye ve burulmaya karşı dayanımlı olmalıdır. Krank miline yataklık eden kaymalı yataklar (krank mili yatağı) ise mikrokaynamaları engellemek için pirinçten yapılır.

Krank milinin yağlaması ise biyel kollarının karterdeki yağa çarpıp onu sıçratması sonucu yapılır
    .

Nerden duydun Hyo'ların krankı çok dağıttığını? Söyle bizde 3-5 krank alalım dağıtılan yerden.

Ayrıca alıntı yaptığın yerin kaynağını bildir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Krank_mili

Krank mili, eksantirik bir mildir ve pistonların yaptığı doğrusal hareketi dairesel harekete çevirir.

Krank mili genellikle dövme yöntemi ile üretilir ve biyel kolunun çalışacağı bölgeleri talaşlı imalatla hassas bir şekilde işlenir. Krank mili malzemesi düşük alaşımlı çelikdir.Döküm yoluyla üretilen krank mili Küresel garafitli dökme demirlede üretilir.Malzemenin özellikleri aşınmaya,erğimeye ve burulmaya karşı dayanımlı olmalıdır. Krank miline yataklık eden kaymalı yataklar (krank mili yatağı) ise mikrokaynamaları engellemek için pirinçten yapılır.

Krank milinin yağlaması ise biyel kollarının karterdeki yağa çarpıp onu sıçratması sonucu yapılır.

Bende 1 seneyi aşkın limitlerde gazladım sattığım GT250R'ım ile. Saat gibi de çalışıyordu motor her dakikasında.

Motoru sattığım arkadaşa da bu motor ile redline'da gazlamama uyarısında bulundum. O aralıkta motoru sıkıştırırsan şunlar,şunlar da olur diye izahta bulundum.

Öyle 3-5 motora bakarak genelleme yapmayın emi canlarım.

thaii_vtec

Hadi gözün aydın. Güle güle kullan motorunu.

Bundan sonra makina sende. (yeni hali ile)

Dikkatli kullanasın aman.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    hadi gözün aydın,herşey gönlünce olsun

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    kazasız belasız sürüşler...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözün aydın thai vhai fuarda verde bi krank ben kram
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Hadi gözün aydın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)