Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum Buji yağLıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a hayırlı günler./aksamlar
    Öncelikle arkadaşlar bende Modenas Kriss 2 motorum var motorum bakıma gidip geldikten sonra 2000 km den sonra motorumda buji yağlama sorunu cıktı. buji yağlıyor calısmıyor. motor imkansız zorla calısıyor. zaten ayaklıkla çalıştırayım diyorum zor, arada bi takılyor, almada. eskidende vardı bu zaten. buji yağlamadan öncede vardı yani. motoru teklettirerek calıstıyorum 1000 2000 km den sonra yine eski haline gelıyor. buji yağlanıyor zor calısıyor teklettirmek zorunda kalıyorum. birine sordum kayıklı Motorsikletler var ya onun tamircisine sordum yağ sekmanı dedi acaba doğrumu ki baska ne sorun cıkabilir bunda? ne yapmalıyım buji sorunu var sadece.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Yagını kontrol et fazla yag oluncada yaglıyo basıma gelmıstı ama usta dıyorsa dogrudur

okadar iyi bir usta deil ya :S anlamaz CUP motorlardan. yağını değiştirdim yine aynı sorun bro. . :S cok fazla masraf olmaz inş varsa birşeylik ama belki aranızdan birinizin basına gelmiştir. bir kac fikir alayım yine

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Fazla yağına baktır benzinliklerde vakum var çekmek için fazlasını çektir
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Karbüratör farkedermi onu filan temizleteyimmi? kimileri diyor sekman atılcak diyor olmaz dimi öyle şey :S

Alıntı N | 1* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör farkedermi onu filan temizleteyimmi? kimileri diyor sekman atılcak diyor olmaz dimi öyle şey :S
    Sen bi sekman değiştir. çok uğraşma. :D

ama motorum sabah çalışırken mavi duman atıyor. motorun buji değiştirdimmi yine bi 1 2 hafta dayanıyor çalışması filan tek alışta alıyor. akü ölü zaten benim ayaklıkla çalıştıyorum. bide motorun yağı simsiyah oluyor normalde bir yağ 1000 km den sonra değişirken benimki 600 700 oluyor yağ oluyor içinde ama simsiyah oluyor :S

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    piston segman nakavt....

ama motorum sabah çalışırken mavi duman atıyor. motorun buji değiştirdimmi yine bi 1 2 hafta dayanıyor çalışması filan tek alışta alıyor. akü ölü zaten benim ayaklıkla çalıştıyorum. bide motorun yağı simsiyah oluyor normalde bir yağ 1000 km den sonra değişirken benimki 600 700 oluyor yağ oluyor içinde ama simsiyah oluyor :S

piston segman yenilenecek...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Nekadardır peki bu. modenas kriss2 ? tahminin. ve bide yağ sekmanı ne kadar sadece bir fikir alayım. tahmin alayım

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    bütün yağı boşalt
    fabrika verisi ne kadar yağ ilave et diyorsa o kadar ilave et

benim eski motorda yağı yağ çubuğuna göre ayarlamaya çalışıyorduk ama sanki agopun kör kazı, yağ ilave ettikçe alıyordu
    neyse fazlasını yolda kendi kendine tahliye eder dedik
    sonra noldu, fazla yağ basıncından keçe patlattı

bundan sonra fabrika verisi ne diyorısa milimi milimine o

bütün yağ boşaltılıyor
    sonra da ne kadar deniliyorsa o kadar yağ konuluyor ve bakılıyor
    eğer hala buji yağlama yapıyor ise silindir hacminde olmaması gereken yerden yağ geliyor demektir
    eğer motorda güç artışı varsa motor yağ yakıyordur
    yok eğer motorda güç artışı yok ama yine de yağlama yapıyorsa o zaman bir sürü ihtimal oalbilir
    sadece segman değiştirmeyle de çözülebilir honlatmak ta gerekebilir
    yağ simsiyah oluyor demişsin
    segmanları bir değiştirsen

geçmiş olsun

Bütün motorlar sabah soğuğunda duman atar bunda bişi yok. yağın siyahlaşması da normal. Dumanı devamli atıyorsa sorun vardır. Senin yapacağın ne kadar yağ yaktığını tespit etmek. Yağ yakmıyorsa sorun yok. Pistonlarda bir sorun olsa motor devirden düşer. Sadece sekman yaptır.

motorda hızda sunda bunda hiç hiç birşey yok. motor gayet iyi gidiyor düşüş filan yok motorda sadece buji yağlama sorunu var demişsiniz ya sadece sekman yaptır diye o sekman yağ sekmanı oluyor deme? ve kac para dır bu sekman tahmınınız.

motorda hızda sunda bunda hiç hiç birşey yok. motor gayet iyi gidiyor düşüş filan yok motorda sadece buji yağlama sorunu var demişsiniz ya sadece sekman yaptır diye o sekman yağ sekmanı oluyor deme? ve kac para dır bu sekman tahmınınız.
    Sekman demir parçası bir para tutmaz ama usta işçilik alacak. Yani Usta ile pazarlık yapacaksın. ucuz diyede güvenmediğin yere yaptırma.

yağ filtresinde sorun varmıdır :S

Rektifiye :D

Neden rektifiye olasın ki? motorum hızlı gidiyor eskisine göre sorunda yok sadece buji yağlama var.

motorum 1 2 haftada bir zaten buji yağlıyor baska bir sorun yok rektifeye olucağını sanmıyorum ya piston çizik yada yağ sekmanında çatlaklık filan olabilir baska ne olucak ki yeni motor mu atılcak :D

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buji yağlanması sürekli şehir içi kullanımdada yapar
    madem öyle bujini temizle yada yenile çık biraz uzun yol yap bas ondan sonra sök bak bakalım gene yağlanma yapıyormu.
    şehir içi düşük devirlerde kullanmaktan yapar
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler