Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Devirsaati Oynuyo Ve Motor Tekliyo yardım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    pogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggo X9 500 Evo.
    Aynı sorun benimde başıma gelmişti kanuni hussarda sigorta yuvası gevşemişti yuvayı pense ile sıkınca sorun düzelmişti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    hakan kardeşim bu konu hakkında bende bi yopik açmıştım hatta serkan abinin motordada bi tekleme vardı o sırada ve kafayı yicektim ama senin problemin benimkiyle aynı git 30 ytl ye bi beyin al hiç bi problemin olmucak kesinlikle beyinden 50 60 km yol yap beyini tut elinle bak ısınmış olucaktır hadi kolay glsin
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    benim başıma gelmişti oysa yeni bosch buji takmıştım güvendiğimden buji değil diodum buji arızalıymış kırmızı çakıodu.. elektrik kesiodu eskiyi taktım dewam...

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan karbüratör ayarından olabilir. Şöyleki eğer karbüratör ayarı yapılırken hem hava hemde benzin normalden kısık yapılırsa karışım oranı yinede düzgün olabilir ancak yüksek devirlerde yeterli yakıt gelmdeiği için motoru besleyemez. hem benzin ayar vidsını hemde hava vidasını biraz açmanı tavsiye ediyorum. Birde böyle dene bakalım.
    Bir diğer sebepte ateşleme sisteminden kaynaklanan arızalarda böyle olabiliyor. Ateşleme bobininden olabilir. Yada avans ayarı bozuk olabilir. Ancak elektronik ateşlemeli motorlarda sabit avans ayarı kullanılıyor. Motor ve dinamo sökülmeye çalışılmadıkça bozulmuyor.
    yucika bu karbüratör ayarından deyil zaten dedimya devir saati motora yüklendiğimde fırlıyo sona vuruyo yani elektrik aksamında bi sorun var devir saatini kontrol ettim sağlam başka bi devir saatindede aynı şeyi yapıyo...şunu kesin söyleyebilirim yakıt tesisatında bi sorun yok...elektrik aksamında ise değiştirdiğim parçalar

1.buji
    2.ateşleme bobini
    3.beyin.
    4.statör

bunların hepsi yenisyle değişti ve sorun düzelmedi tabiki bunları şimdi değiştirmedim önceden aynı sorun gene başıma gelmeişti ozman değiştirmişdim.tabi kafadan uydurmadım gittiğim elektrik ustaları gittiğim servisler bana bunları değiştirirsem sorunun çözüleceğini söylemişlerdi...ama düzelmemişti bende sinirlenip motoru kople sökmüştüm konjektöre gözüm takılmıştı konjektörü ve yanındaki kabloları söküp takmıştım o zaman düzelmişti...sorun konjektörden olabilir mi?veya bi kaçaktan

Alıntı pogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benimde başıma gelmişti kanuni hussarda sigorta yuvası gevşemişti yuvayı pense ile sıkınca sorun düzelmişti
    bugun onların hepsini kontrol etcem kaçak varmı yokmu ona bakıcam sağol

Alıntı 41calamity41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan kardeşim bu konu hakkında bende bi yopik açmıştım hatta serkan abinin motordada bi tekleme vardı o sırada ve kafayı yicektim ama senin problemin benimkiyle aynı git 30 ytl ye bi beyin al hiç bi problemin olmucak kesinlikle beyinden 50 60 km yol yap beyini tut elinle bak ısınmış olucaktır hadi kolay glsin
    doğru söylüyon kardeşim beyin diyo herkez ama konjektör veya bi kaçaktan olabilir mi?neden sordum biliyonu çünkü bende 2 tane beyin var biri yeni yeniyi takıyorum ama gene düzelmiyo bügün beynin ve konjektörün yanındaki kablolara bakıcam belki onlarda bi sorun vardır burda yazarım akşam duruma göre sağol kardeşim bide sorumu değiştirdim dahada açıklayıcı yazdım bi bak istersen

Alıntı shelbycobra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim başıma gelmişti oysa yeni bosch buji takmıştım güvendiğimden buji değil diodum buji arızalıymış kırmızı çakıodu.. elektrik kesiodu eskiyi taktım dewam...
    buji işinide denicem sağol kardeş

arkadasım bu aynı aynı ararıza sımdı benım motorumda var gercı senın arıza epey vakıt olmus ama bı fıkrın varsa yardımcı olursan sevınırım

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    benim başımada gelmişti 9 bin devirle altgeçit te kamyon sollarken hemde birden olduğu yerde kaldı gaz yemedi devir saati ters dönmeye başladı teklemeye başladı motor....Ustama götürdüm ve sorunun aküden olduğunu söyledi. Gittik sıfır akü taktık konjektörmüdür nedir (enerji ayarlamasını yapan dalga) onun kablo uçlarının oksitlenmiş olduğunu gördük onları düzenledi sorun ortadan kalktı...

bbın degıstırım bujı bujı baslıgı beyın hepsı statr harıc knjektr ucları oksıtlıydı onudA tmızledım ıldırcam cozulmuyorarıza moytorcuya gııyorum mekanık arıza akıne ıncek ıyorlar ama elektırık arızası canı ıstedıgı zaman yapıyor bazende hıc pmıyor be bıcım ıs nlayamadım bazen sogukkende yapıyor ama dvır saatı oynadıında motorda teklıyor acayıp bsı sogudum motorumdan yardım lazım arkadaslar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)