Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni seyhan 125t geç çalışma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

kardeşler bi yardımcı olursanız sevinirirm motor sabahları çok geç çalışıyor gezip geldikten sonra stop ediyorum ve sonra bir marşa basmamla hemen çalışıyor yani motor soğukken geç çalışıyor ama sıcakken hemen çalışıyor sizce bu sorun düzelirmi sabahlarıda bir marşa basmamla çalışırmı. birde motorun ısıtma çubuğu düştü ve şuanda ben onu telle bağladım kapalı duruma getirdim ısıtma yok artık haaa birde bu motorun son hızı kaç ben 105 i geçemedim 120 gidiyo diyenler var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Çalıştırırken hafif gaz verirsen hemen çalışır o motor 120 yapar benim düşüncem.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

LeGoLaS032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 N (2014)
    bendede o motor var sabahları ısıtma cubugunu yani ciğleyi aç 1 seferde alır benimkinin ayarları şu anda iyi 125 rahat görüyor istersen msn adresini bana özel mesajdan at konuşuruz oradanda
    Yamaha XJ6 Naked

Motosikleti
    Coba 175 Cobra Sport 97''
    Alıntı macloren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşler bi yardımcı olursanız sevinirirm motor sabahları çok geç çalışıyor gezip geldikten sonra stop ediyorum ve sonra bir marşa basmamla hemen çalışıyor yani motor soğukken geç çalışıyor ama sıcakken hemen çalışıyor sizce bu sorun düzelirmi sabahlarıda bir marşa basmamla çalışırmı. birde motorun ısıtma çubuğu düştü ve şuanda ben onu telle bağladım kapalı duruma getirdim ısıtma yok artık haaa birde bu motorun son hızı kaç ben 105 i geçemedim 120 gidiyo diyenler var
    aynı sorundan bendede war abi bnm cihazda coba 175 zatende ne yapmamız gerekir bende bilmem lazım
    Bİ DAHA FORUMA FİLANA GELMEM BU NEDİR YA !

bilenler bi el atsın lütfen az bişi de olsa biliyorsanız yazıverin

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    arkadaşlar havalar ısındı artık geç çalışma yapmaması lazım tabi bakımları yapıldımı bilemem. yeni bi buji ve tam şarjı yapılmış akü sorunu çözer diye düşünüyorum benimki öyle düzeldi .ayrıca hava filtrasi temizlenmeli. arkadaşlar 125 km\h demişsiniz ben 115 km\h gördümde motorun üstünde nasıl durdunuz, titraşim gıdıklamayı bırakıp acı vermeye başlıyor artık

Alıntı utenmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar havalar ısındı artık geç çalışma yapmaması lazım tabi bakımları yapıldımı bilemem. yeni bi buji ve tam şarjı yapılmış akü sorunu çözer diye düşünüyorum benimki öyle düzeldi .ayrıca hava filtrasi temizlenmeli. arkadaşlar 125 km\h demişsiniz ben 115 km\h gördümde motorun üstünde nasıl durdunuz, titraşim gıdıklamayı bırakıp acı vermeye başlıyor artık
    kardeş bakımları yapıldımı demişsin acaba bu bakım dediğin ne gibi şeyler yağ değişimi falanmı

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş mesajda yazdıklarım buji, akü şarjı , hava filtresi, ilaveten subap ayarı. sen aküyü tam şarj ettir bujiyi değiştir düzelmesi lazım 10 ytl masrafı olur. bu ısıtma çubuğu dediğin nedir ki bi tarif etsen ben ilk kez duyuyorum.

kardeş mesajda yazdıklarım buji, akü şarjı , hava filtresi, ilaveten subap ayarı. sen aküyü tam şarj ettir bujiyi değiştir düzelmesi lazım 10 ytl masrafı olur. bu ısıtma çubuğu dediğin nedir ki bi tarif etsen ben ilk kez duyuyorum.
    kardeş deponun altındaki ısıtmayla ilgili olan jikle işte

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    sakın jikleyi telle bağladığın ve kullanamadığın için soğukken zor çalışıyo olmasın..
    GKN MOTORS

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın jikleyi telle bağladığın ve kullanamadığın için soğukken zor çalışıyo olmasın..
    kardeş olabilir ama havalar ısındı yaz günleride mi ısıtma açılır normal bişimi yani diğerleride açıyormuyki sabahları

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş jiklenin motoru ısıtma gibi bi görevi yok, sadece motora zengin karışım gönderiyor yani az hava cok benzin. siz benim dediğim bakımları yaptırdınızmı yapıldıysa marşa basmadan gazın boşluğunu al marşa bastığında çok az gaz kolunu çevir böyle daha rahat çalıştırırsın. ben motorumu çalıştırırken jikleyi neredeyse hıç kullanmıyorum kışın iki ay kadar soğuklar etkili oluyor sadece o vakitler sabahları ilk çalıştırma sonra rahat çalışıyor..

bugün motorun bujisini değiştirdim yine geç çalıştı birde gazın boşluğunu nasıl alırız onu anlamadım

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    hocam gaz kolunda cok kısa bi boşluk olur. gaz kolunu çevirince o boşluğu almadan motor gaz yemez. zaten gaz kolu boş olduğu bölgede rahat döner, boşluk bitince sertleşir, gaz kolunun sertleştiği noktada tutuyorsun marşa basıyorsun. hocam motoru yeni mi aldınız biraz bilgi yazsanız daha çok yardımcı olmaya çalışırım.

hocam gaz kolunda cok kısa bi boşluk olur. gaz kolunu çevirince o boşluğu almadan motor gaz yemez. zaten gaz kolu boş olduğu bölgede rahat döner, boşluk bitince sertleşir, gaz kolunun sertleştiği noktada tutuyorsun marşa basıyorsun. hocam motoru yeni mi aldınız biraz bilgi yazsanız daha çok yardımcı olmaya çalışırım.
    kardeş motoru yeni aldım ama 2. el 13000 kmde daha önce hiç motor kullanmadım bu motorun geç çalışmasından başka sorunu yok motorcuyada gitmedim burada yazılanlardan yola çıkarak deniyecem bakalım inşallah bundan sonra hemen çalışır

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş hayırlı olsun o zaman. motorun geç çalışması belkide sizin elinizin motora biraz yabancı olmasından kaynaklanıyordur. dediğim gibi gazın boşluğunu alın marşa basın, marşa basarken motordan, marş sesinden daha tok bi ses almaya başladığınızda çok az bir sekilde gaza basın ve gaza basarken marştan elinizi çekin. bu işlemle motor daha kolay çalışacaktır tabi benzinle ilgili bi sorun yoksa. motorun jiklesini elinizden geldiği kadar kullanmamaya çalışın jikleye alışınca onsuz çalışmayacak sanıyor insan motoru. geç çalışma sorununu bu yazdıklarımı defalarca uygulayarak aşabilirsin yani kısaca deneyim gerekiyor. başka merak ettiğiniz bi konu varsa yardımcı olayım

kardeş hayırlı olsun o zaman. motorun geç çalışması belkide sizin elinizin motora biraz yabancı olmasından kaynaklanıyordur. dediğim gibi gazın boşluğunu alın marşa basın, marşa basarken motordan, marş sesinden daha tok bi ses almaya başladığınızda çok az bir sekilde gaza basın ve gaza basarken marştan elinizi çekin. bu işlemle motor daha kolay çalışacaktır tabi benzinle ilgili bi sorun yoksa. motorun jiklesini elinizden geldiği kadar kullanmamaya çalışın jikleye alışınca onsuz çalışmayacak sanıyor insan motoru. geç çalışma sorununu bu yazdıklarımı defalarca uygulayarak aşabilirsin yani kısaca deneyim gerekiyor. başka merak ettiğiniz bi konu varsa yardımcı olayım
    kardeş inşallah dediğin gibidir öss yi atlattımmı işim motor olacak

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş öss de Allah yardımcın olsun. motor hakkında bi problem olursa buraya yaz .

muratx22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 2v - WindyS 125
    abicim sizin 5 vitesliler bunu yaparsa benim 2 vitesli ne yapsın.
    MuraD THSDLN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)